Jaki tel na kartę i w jakiej sieci - poradźcie!

Witam! Od pięciu lat nie używam komórki, ale teraz jestem zmuszony ją kupić. Nie jestem zorientowany w dzisiejszych ofertach i telefonach więc proszę o poradę. Wymagania mam takie:

  1. Telefon ma być zwykły - nie żaden smartfon - tylko do dzwonienia i SMS

  2. Długi okres pracy i oczekiwania

  3. Solidna budowa

  4. Bez wielkich “bajerów” - wszystko, czego mi trzeba, to alarmy, książka kontaktów, może aparat 1 - 2 Mpix i radio

Telefona ma być na kartę, bez umowy. Poradźcie mi również, jaka sieć byłaby najlepsza w woj. mazowieckim.

Acha, portale aukcyjne odpadają, telefon musi być nówka, ze sklepu. No i cena jak najniższa, bo to ma być tel. do roboty a nie do lansu.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

jeżeli chodzi o sieć to play fresh ,najbardziej opłacalna moim zdaniem , a fon do jakiej kwoty miałby być

max około 400-450 PLN

no jak na taką kwotę to to http://www.telix.pl/telefon/nokia-3720- … -2213.html ,miałem swego czasu tego fona , miałem go nad morzem , " pływał ,w piasku się tarzał itd… " przeszedł szkołę przetrwania . to jest moje zdanie , bo go posiadałem no ale wiadomo każdy ma swoje gusty i guściki

Może Nokia 6303 i Play Fresh, chyba w tej chwili najtańszy pre-paid w PL

Najlepiej zrobisz jeśli policzysz numery w książce nr. i zobaczysz do jakiej sieci najwięcej dzwonisz.

No, ten fonik nieźle wygląda. Ale teraz mam jeszcze pytanie, które Was rozśmieszy:

Powiedzmy, że mam już ten sprzęt, i co dalej - idę do Play, mówię, że mam już telefon i kupuję tylko usługę? Powiedzcie, jak to się odbywa i ile kosztuje, bo jestem ciemny, a na stronach operatorów g**no się można dowiedzieć…! Ostatni telefon kupowałem za wielką wodą:)

Wystarczy że pójdziesz do pierwszego lepszego kiosku i kupisz starter za 5 zł. W salonach/punktach Play starter dostaniesz za darmo

Dziękuję wszystkim za porady! Temat zakończony.

A koniecznie musi być na kartę? Wydaje mi się ,że oferty abonamentowe są teraz znacznie korzystniejsze. Jaką kwotę przyznajesz na pre-paid w każdym miesiącu?

Wyskoczyłeś z ofertą niesamowicie , nie dość że umowa która wiąże Cię na jakiś czas to jeszcze która sieć ma rozmowy w abonamęcie po 29 groszy , nawet jak weźmie abo w obojętnie jakiejś sieci powiedzmy za 50-60 zł to ma tam kilkadzesiąt minut darmowych a potem rozmowy po około 70 groszy i licząc średnią z wygadanych minut nijak nie wychodzi taniej nawet jak uzupełnisz prepaida 30zł miesięcznie . Play kusząca oferta (do wszyskich w play za darmo i w dodatku 29 gr do wszystkich innych sieci) gdyby to za darmo faktycznie działało jak należy to by było super ale najczęsciej jest tak że najpier “zje” kase na kącie a dopiero po kilkudziesiącio krotnej interwencji u uperatora kase “oddają” za darmowe do playa , miałem playa jakieś 2-3 miesięcy i takie metody play stosował nagminnie co zniechęciło mnie skutecznie do tej sieci , córka ma playa i co dzień dzwoni z reklamacjami bo zawsze coś jest nie tak . Polecam jednak “stabilnego” i bezporoblemowego simplusa.

Wyskoczyłeś z ofertą niesamowicie , nie dość że umowa która wiąże Cię na jakiś czas to jeszcze która sieć ma rozmowy w abonamęcie po 29 groszy , nawet jak weźmie abo w obojętnie jakiejś sieci powiedzmy za 50-60 zł to ma tam kilkadzesiąt minut darmowych a potem rozmowy po około 70 groszy i licząc średnią z wygadanych minut nijak nie wychodzi taniej nawet jak uzupełnisz prepaida 30zł miesięcznie . Play kusząca oferta (do wszyskich w play za darmo i w dodatku 29 gr do wszystkich innych sieci) gdyby to za darmo faktycznie działało jak należy to by było super ale najczęsciej jest tak że najpier “zje” kase na kącie a dopiero po kilkudziesiącio krotnej interwencji u uperatora kase “oddają” za darmowe do playa , miałem playa jakieś 2-3 miesięcy i takie metody play stosował nagminnie co zniechęciło mnie skutecznie do tej sieci , córka ma playa i co dzień dzwoni z reklamacjami bo zawsze coś jest nie tak . Polecam jednak “stabilnego” i bezporoblemowego simplusa.

@Zbychu1

Nie wiem jak to wygląda w playu, bo osobiście nie korzystałam- być może faktycznie musisz się borykać z reklamacjami. Pre-paid jest atrakcyjny, ale pod warunkiem ,że mamy bardzo dużo osób należących do tego samego operatora. Druga kwestia jest taka, że promocje też nie trwają wiecznie. Owszem- decydując się na abonament jesteśmy zobowiązani przez 24 miesiące, abonament się nie zmienia, ale od tego są dodatkowe pakiety, które pozwalają modyfikować w pewien sposób taryfę . Przykładowo w Pelikanie właśnie jest możliwość aktywowania usługi “zatrzymaj czas” . Moim zdaniem to duża wygodna, bo można zbić nieco rachunki, a różnica między pre-paidem jest taka, że można jeszcze dobrać do tego jakieś nowości telefoniczne.

jeśli chodzi o stawkę 0,29 gr- tutaj się z Tobą nie zgodzę. Wystarczy porównać oferty konkurencyjnych sieci.

Taryfy syberyjskie w Plusie - 0,58 gr

taryfy po byku w Erze- 0,29 przy wyborze wyższej kwoty zobowiązania, przy niższych 0,38

Long Play - 0,29

Pelikan w Orange - 0,29

Naturalnie mowa o stawkach po wykorzystaniu minut zawartych w abonamencie. Niższych stawek niż 0,29 nie ma . Taka kwota jest standardem.

Ale warto się skupić na tym co jest w abonamencie, niż poza nim, bo teraz coraz częściej są oferty , które zawierają bardzo duże pakiety.

Na karte to tylko play fresh i sam jestem bardzo zadowolony