Jaki telefon dla mnie?

Witam,

zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu. Moje wymagania to: normalna klawiatura (czyli niedotykowy ekran, po przelotnej przygodzie z Samsungiem Omnią nie chcę widzieć na oczy telefonów z dotykowym wyświetlaczem), aparat z dobrą optyką i auto-focusem (taki, abym mógł szybko zrobić zdjęcie jakiegoś dokumentu i później go obejrzeć na komputerze), z systemem operacyjnym najlepiej Symbian, czasami można zainstalować jakąś użyteczną aplikację, np. słownik. Najlepsza dla mnie marka: Nokia.

Myślałem o Nokii E52 jednak spotkałem się z opinią, że zrobienie nią zdjęcia jakiegoś dokumentu nie wchodzi w grę,

myślałem o Nokii C7 jednak mam urazę co do ekranów dotykowych (Omnia i900 wylądował przez okno i nie chcę już przez to widzieć ani marki Samsung ani dotykowego ekranu).

Mój wcześniejszy telefon z którego byłem dość zadowolony to Nokia N73, jednak parę miesięcy temu się zepsuła i nie była zbyt szybka.

Z góry za wszystkie propozycje.

Nie jestem w temacie komórek za bardzo to ci nie podpowiem, ale po przeczytaniu posta twego i własnego małego doświadczenia z dotykowymi wyświetlaczami Potwierdzam to samo plus opinie znajomych heheh

Najlepszym wyjściem jak pójdziesz do salonu i każdy telefon przetestujesz w dłoni :smiley:

jeszcze może mały link do fajnej strony o komórkach, może pomoże w wyborze:

http://www.mgsm.pl/pl/

Dzięki za odpowiedź, znalazłem Nokię E72 i na razie wydaje mi się, że to mógłby być telefon dla mnie…

Blackberry Bold

Również polecam, albo Nokię z serii E, albo tak jak napisał ra-v Blackberry Bold.

Też się męczyłem z omnią, prawie dwa lata. Też zarzekałem się - nigdy więcej Samsunga, nigdy więcej klawiatury ekranowej. Jednak gdy wybierałem nowy telefon uparłem się że będzie to telefon z Androidem, a tu praktycznie nie ma wyboru, musiałem wybrać coś z klawiaturą ekranową. Powiem ci że telefony z pojemnościowym sensorem dotyku to zupełnie inna bajka niż to g… które Samsung montował w omniach. Od grudnia używam SonyEricsson x8 i jestem bardzo zadowolony, jak będziesz w salonie to poproś żeby ci pokazali coś z Androidem i sam się przekonaj.

Blackberry Curve 9300.

Dzięki za odpowiedzi, jak się na coś zdecyduję to napiszę…

Byłem w salonie, pooglądałem - dotykowe w salonie działają świetnie, jednak jak wcześniej pisałem Omnia skutecznie odstraszyła mnie od dotykowego ekranu i uważam że czasem (chodź nie zawsze, zależy do czego używa się telefonu) korzystanie z dotykowego ekranu może być uciążliwe, przynajmniej dla mnie.

Ostatecznie zdecydowałem się na Nokię E72 ze względu na:

  • Moje przywiązanie do marki,

  • Atrakcyjne wyposażenie (ma nawigację, czasem kiedy nie będzie się miało AutoMapy pod ręką może się przydać, chociaż zauważyłem że mapy Nokii przynajmniej w Polsce w ogóle nie ma co porównywać do AutoMapy),

  • Dobry aparat z autofocusem,

  • Symbian, który przez niektórych jest krytykowany - ze względu na moje przyzwyczajenie, poza tym do tego systemu można wiele dograć, chociaż wbudowany słownik w zupełności mi wystarczy i na razie nie potrzebuję “dodatków”,

  • Konkurencyjny cenowo - za stosunkowo nieduże pieniądze mam telefon, który spełnia wszystkie moje potrzeby.

Obecnie zastanawiam się czy nie postąpiłem zbyt pochopnie i zamiast E72 powinienem wybrać Nokię E6, ale telefon mam już w kieszeni…