Jaki telefon do 1500 zł, używany?

Hej, chciałbym kupić smartfon do 1500zł, zależy mi przede wszystkim na:

  • dosyć wytrzymałej baterii, przynajmniej 1,5 dnia

  • dobrym aparacie, szczególnie w nocy, ale też za dnia, szerokokątny i tele, chociaż zoom, 30x wystarczy w zupełności

  • dobrej jakości połączeniach

  • dual sim

  • w miarę względnej mocy obliczeniowej do edycji filmów

  • pamięci 128gb i więcej, najlepiej 256 GB

  • android

Przy czym jak najbardziej może to być starszy smartfon, np. z 2021 roku

może być używany, najlepiej poleasingowy

wcześniej miałem xiaomi mi 9T, który spisywał się świetnie, do momentu, kiedy nie spadł z dachu samochodu i poszedł wyświetlacz z obudową

Jeszcze pytanko na plusa, jak zabezpieczyć się przed kupieniem kradzionego, lub wziętego na raty i nie spłacanego smartfona, co jest w zasadzie równoznaczne z kradzieżą, o co pytać sprzedawcę?

dziękuję i będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :wink:

Za 1500 to możesz kupić nówkę która i tak będzie lepsza niż 9T. Zoom i tele sobie odpuść.
Brałbym w takiej kolejności:
Motorola edge 30 neo / OnePlus Nord CE 3 Lite / Xiaomi POCO X5

Motorola edge 30 neo - wygląda spoko, chociaż nie ma dualsima, ma też słabe nagrywanie wideo, maksymalnie full hd, nie ma niestety 4k, bateria Li-Ion 4020 mAh, ciekawe ile trzyma?

OnePlus Nord CE 3 Lite - ma bardzo przyzwoite parametry, pojemna bateria, dualsim, na - jednak słabe dodatkowe aparaty, główny jednak jest dobry, jednak wideo tylko w full hd, dosyć budżetowy procesor Qualcomm Snapdragon 695 SM6375

POCO X5 5G - tutaj tak samo, Qualcomm Snapdragon 695 SM6375, bardzo słabe aparaty, wideo 1080P

Ogólnie widzę że są to bardzo nowe telefony, z 2023 roku, I i II kwartał, może nie ma co się bawić i zainwestować więcej w zeszłorocznego, lub nawet dwuletniego flagowca, który będzie działał jeszcze długo i będzie nadal mieć wsparcie techniczne, bo wydaje mi się, że te smartfony przestaną być aktualizowane za 2-3 lata i taki będzie ich smutny koniec, ale może się mylę?

A ile trzymał mi 9t na początku? Tydzień? XD

Wydajnościowo raczej będzie to samo, może trochę lepiej na korzyść 695 + masz obsługę 5g. Mam ten procek w moto g82 z 6G ramu (też polecam) i jeszcze go nie zarżnąłem. Tyle tylko, że filmy i zdjęcia robi średnie (nie najgorzej ale trochę mu brakuje np do iphone 14). Chociaż muszę przyznać, że ma jakąś tam niby stabilizację i całkiem fajnie się to sprawdza + w filmach nagrywa zajefajny dźwięk. Mogę na pw podesłać filmik z koncertu.

A ile jeszcze będziesz mieć wsparcie w dwuletnim flagowcu? Ze 2, 3 lata? Na jedno wychodzi, pieniądze te same. Jak koniecznie chcesz flagowca i to poleasingowe to poszukaj sobie na np jakimś amso albo może allegro. Za te pieniądze to można używaną stację roboczą kupić ale nie smartfona XD