Jaki telefon do 2 tys?

Witam, tak jak w temacie. Postanowiłem nie naprawiać już starego Xiaomi i chce kupić jakiś telefon do 2 tys. Telefon będzie użytkowała kobieta. Co na dzień dzisiejszy można polecić ?

MI10T np. ostatnio widziałem, że jest jakaś obniżka i już za 1600zł można kupić, co jest świetną ceną jak na te parametry.

Nie idź w chińczyka jeżeli nie chcesz mieć problemów z aktualizacjami.
Do 2k lepszego nie znajdziesz Samsung S20 FE.
Dobry procesor, jakość wykonania, świetny ekran, dobry aparat, gwarancja systematycznych aktualizacji. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz i nic lepszego nie potrzebujesz.

1 polubienie

Mam, tylko 5G na Snapdragonie. Mam Wersję 8/256 i działa bosko! Naprawdę szybko. Mam jakieś 100 aplikacji i działa dobrze. Jedyne co, to - chyba - kiepska bateria. Trzyma mi ok. jeden dzień.

Szukałem właśnie i do 2 tys nie mogę znaleźć tego samsunga a jak jest to z Chin.

No ja w - bodaj - kwietniu płaciłem niecałe 3 tysiące.

1 polubienie

W Polsce jest dostępny za 2100 zł chyba stówkę możesz odżałować.
Na przykład POWYSTAWOWY
Smartfon Samsung Galaxy S20 FE 6/128 10819771794 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

albo:

Samsung Galaxy S20 FE SM-G780G 6/128GB Niebieski - Cena, opinie na Ceneo.pl

Budżet trochę przekroczony ale warto dopłacić za jakość wykonania i gwarancję aktualizacji. Czego chińczyk ci nie zapewni. Jak poszukasz dobrze to znajdziesz również za 2100 zł.

1 polubienie

tzn USA chce rozszerzyć sankcje na inne firmy chińskie? Zdawało mi się że Xiaomi, Oppo czy Vivo są niezagrożone.

A pewnie chodzi Ci o to, ze Samsung teraz gwarantuje 4 lata, no to faktycznie jest coś fajnego.

1 polubienie

Nie o to chodzi. Chińczycy wypuszczają rocznie tyle modeli że nie ogarniają ich potem z aktualizacjami. Zamiast na przykład dostawać co miesiąc aktualizacje bezpieczeństwa dostaje się je co dwa trzy miesiące. Samsung też ma wiele swoich modeli ale o klasę „S” dba bardzo mocno. Telefony z serii „S” maja gwarancje otrzymywania co miesięcznych aktualizacji. Chińczyk tego nie zapewnia.

1 polubienie

A to akurat chyba się niczym nie różni. Każda firma wspiera droższe modele comiesięcznie i tanie co kwartał. To samo u Samsunga.

https://consumer.huawei.com/pl/support/bulletin/
https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb

Ja to bym się bardziej martwił jednak tym, że w USA znowu zaszaleją i przytną GMS na kolejną chińską firmę. To był powód dla którego ostatnio doradziłem komuś Samsunga. Sam jednak mam ochotę spróbowac Vivo na kolejny telefon (touch, look and feel telefonu i interfejsu w chińskim wykonaniu bardziej mi się podoba). Z tym, że tak jak piszę, to trochę ryzyko, dlatego znajomym polecam Samsunga i wiem że z aktualizacjami będzie OK.

W sumie to mam trochę dylemat co na następny telefon. Może w iPhone iść, żeby tylko nie były takie drogie… Wolałem czasy, kiedy było więcej marek do wyboru…

Prawdę powiedziawszy to właśnie z Samsungami miałem zawsze największy problem ze wsparciem, a właściwie jego brakiem. Poza tym, Samsungi są naszprycowane beznadziejnym softem, który tylko zamula i jest mało przydatny. Flagowce Xiaomi mają długie wsparcie, mam MIX2S i pomimo tego, że jest z 2018 roku mam aktualny soft a do tego telefon jest żwawy i pozbawiony śmieci. Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście zdjąłem blokadę i wgrałem czysty soft z miuipolska.

Nawet o tym nie myśl i nie gadaj!!

ja nic nie mówiłem :rofl:

Dwie opcje: dołóż trochę i kup IPhone 11 :wink: druga to Motorola Edge 20.

Po co pakujesz kogoś na mine? Przecież te sprzęty mają zawsze dojechane ekrany, zwłaszcza że to amoled.

@Hleban Weź się go nie słuchaj, jak kupować telefon to tylko nowy, albo używany od poprzedniego właściciela bezpośrednio. Powystawowe sprzęty to jest wbrew pozorom sprzęt już częściowo zużyty i za takie pieniądze nie ma co się pchać. Na dodatek podlinkowany przez niego sprzedawca pisze kompletne bzdury w zakładce „Reklamacja”. Omijać z kilometra.

Zgadzam się bo Samsung również ma pełno różnych modeli ze średniej półki w których sam się (podobnie jak Chińczycy) gubi. Na pewno jednak nie ma problemów z flagowcami czyli od serii „S”. Tam jest gwarancja aktualizacji przez co najmniej trzy lata a od serii S21 w górę aż na cztery lata. Trzy lata aktualizacji systemu plus dodatkowy rok aktualizacji poprawek bezpieczeństwa. Natomiast u Xiaomi aktualizacje przychodzą nieregularnie lub po jakimś czasie w ogóle ustają bo producent ma setki modeli o których istnieniu po prostu „zapomina”.

Przy flagowcach jest świetne wsparcie, problem jest tylko z jakimiś telefonami po 500zł na rynek Indyjski czy innym badziewiem. Czasami wypuszczą jakiś mało udany model i też tam jest wtedy krócej, ale flagowce mają spokojnie po 3-4 lata wsparcia. Zresztą budżetowe telefony wszystkich firma mają marne wsparcie. Do tego trzeba jeszcze dodać, że Xioami się tanio i szybko naprawia, bo do popularnych modeli są stosunkowo tanio części dostępne. Rozbiłem ze dwa razy wyświetlacz, 150zł kosztował nowy, i 20 minut roboty. :grinning:

Tak czy inaczej, warto kupić jakiegoś z wyższej półki, bo te tańsze modele mają słabe wsparcie u wszystkich producentów, a do 2k to Samsung będzie średniakiem, natomiast MI10T jest całkiem sensowny za tą kasę.
Snapdragon 865, RAM 6GB, 128 na dane, i tak naprawdę dobrą cenę zawdzięcza ekranowi IPS (świetnemu jak na ips). Ma to swoje wady i zalety, wada to gorsza czerń i kontrast. Zaleta, to śmieszny koszt wymiany, wysokie odświeżanie no i cena urządzenia, z ego co patrzę można w Polsce wyrwać poniżej 1600zł, to jest mega cena za tak wyposażony telefon.