Jaki telefon do 2 tys?

Witam, tak jak w temacie. Postanowiłem nie naprawiać już starego Xiaomi i chce kupić jakiś telefon do 2 tys. Telefon będzie użytkowała kobieta. Co na dzień dzisiejszy można polecić ?

MI10T np. ostatnio widziałem, że jest jakaś obniżka i już za 1600zł można kupić, co jest świetną ceną jak na te parametry.

Nie idź w chińczyka jeżeli nie chcesz mieć problemów z aktualizacjami.
Do 2k lepszego nie znajdziesz Samsung S20 FE.
Dobry procesor, jakość wykonania, świetny ekran, dobry aparat, gwarancja systematycznych aktualizacji. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz i nic lepszego nie potrzebujesz.

1 polubienie

Mam, tylko 5G na Snapdragonie. Mam Wersję 8/256 i działa bosko! Naprawdę szybko. Mam jakieś 100 aplikacji i działa dobrze. Jedyne co, to - chyba - kiepska bateria. Trzyma mi ok. jeden dzień.

Szukałem właśnie i do 2 tys nie mogę znaleźć tego samsunga a jak jest to z Chin.

No ja w - bodaj - kwietniu płaciłem niecałe 3 tysiące.

1 polubienie

W Polsce jest dostępny za 2100 zł chyba stówkę możesz odżałować.
Na przykład POWYSTAWOWY
Smartfon Samsung Galaxy S20 FE 6/128 10819771794 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

albo:

Samsung Galaxy S20 FE SM-G780G 6/128GB Niebieski - Cena, opinie na Ceneo.pl

Budżet trochę przekroczony ale warto dopłacić za jakość wykonania i gwarancję aktualizacji. Czego chińczyk ci nie zapewni. Jak poszukasz dobrze to znajdziesz również za 2100 zł.

1 polubienie

tzn USA chce rozszerzyć sankcje na inne firmy chińskie? Zdawało mi się że Xiaomi, Oppo czy Vivo są niezagrożone.

A pewnie chodzi Ci o to, ze Samsung teraz gwarantuje 4 lata, no to faktycznie jest coś fajnego.

1 polubienie

Nie o to chodzi. Chińczycy wypuszczają rocznie tyle modeli że nie ogarniają ich potem z aktualizacjami. Zamiast na przykład dostawać co miesiąc aktualizacje bezpieczeństwa dostaje się je co dwa trzy miesiące. Samsung też ma wiele swoich modeli ale o klasę „S” dba bardzo mocno. Telefony z serii „S” maja gwarancje otrzymywania co miesięcznych aktualizacji. Chińczyk tego nie zapewnia.

1 polubienie

A to akurat chyba się niczym nie różni. Każda firma wspiera droższe modele comiesięcznie i tanie co kwartał. To samo u Samsunga.

https://consumer.huawei.com/pl/support/bulletin/
https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb

Ja to bym się bardziej martwił jednak tym, że w USA znowu zaszaleją i przytną GMS na kolejną chińską firmę. To był powód dla którego ostatnio doradziłem komuś Samsunga. Sam jednak mam ochotę spróbowac Vivo na kolejny telefon (touch, look and feel telefonu i interfejsu w chińskim wykonaniu bardziej mi się podoba). Z tym, że tak jak piszę, to trochę ryzyko, dlatego znajomym polecam Samsunga i wiem że z aktualizacjami będzie OK.

W sumie to mam trochę dylemat co na następny telefon. Może w iPhone iść, żeby tylko nie były takie drogie… Wolałem czasy, kiedy było więcej marek do wyboru…

Prawdę powiedziawszy to właśnie z Samsungami miałem zawsze największy problem ze wsparciem, a właściwie jego brakiem. Poza tym, Samsungi są naszprycowane beznadziejnym softem, który tylko zamula i jest mało przydatny. Flagowce Xiaomi mają długie wsparcie, mam MIX2S i pomimo tego, że jest z 2018 roku mam aktualny soft a do tego telefon jest żwawy i pozbawiony śmieci. Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście zdjąłem blokadę i wgrałem czysty soft z miuipolska.

Nawet o tym nie myśl i nie gadaj!!

ja nic nie mówiłem :rofl:

Dwie opcje: dołóż trochę i kup IPhone 11 :wink: druga to Motorola Edge 20.

Po co pakujesz kogoś na mine? Przecież te sprzęty mają zawsze dojechane ekrany, zwłaszcza że to amoled.

@Hleban Weź się go nie słuchaj, jak kupować telefon to tylko nowy, albo używany od poprzedniego właściciela bezpośrednio. Powystawowe sprzęty to jest wbrew pozorom sprzęt już częściowo zużyty i za takie pieniądze nie ma co się pchać. Na dodatek podlinkowany przez niego sprzedawca pisze kompletne bzdury w zakładce „Reklamacja”. Omijać z kilometra.

Zgadzam się bo Samsung również ma pełno różnych modeli ze średniej półki w których sam się (podobnie jak Chińczycy) gubi. Na pewno jednak nie ma problemów z flagowcami czyli od serii „S”. Tam jest gwarancja aktualizacji przez co najmniej trzy lata a od serii S21 w górę aż na cztery lata. Trzy lata aktualizacji systemu plus dodatkowy rok aktualizacji poprawek bezpieczeństwa. Natomiast u Xiaomi aktualizacje przychodzą nieregularnie lub po jakimś czasie w ogóle ustają bo producent ma setki modeli o których istnieniu po prostu „zapomina”.

1 polubienie

Przy flagowcach jest świetne wsparcie, problem jest tylko z jakimiś telefonami po 500zł na rynek Indyjski czy innym badziewiem. Czasami wypuszczą jakiś mało udany model i też tam jest wtedy krócej, ale flagowce mają spokojnie po 3-4 lata wsparcia. Zresztą budżetowe telefony wszystkich firma mają marne wsparcie. Do tego trzeba jeszcze dodać, że Xioami się tanio i szybko naprawia, bo do popularnych modeli są stosunkowo tanio części dostępne. Rozbiłem ze dwa razy wyświetlacz, 150zł kosztował nowy, i 20 minut roboty. :grinning:

Tak czy inaczej, warto kupić jakiegoś z wyższej półki, bo te tańsze modele mają słabe wsparcie u wszystkich producentów, a do 2k to Samsung będzie średniakiem, natomiast MI10T jest całkiem sensowny za tą kasę.
Snapdragon 865, RAM 6GB, 128 na dane, i tak naprawdę dobrą cenę zawdzięcza ekranowi IPS (świetnemu jak na ips). Ma to swoje wady i zalety, wada to gorsza czerń i kontrast. Zaleta, to śmieszny koszt wymiany, wysokie odświeżanie no i cena urządzenia, z ego co patrzę można w Polsce wyrwać poniżej 1600zł, to jest mega cena za tak wyposażony telefon.

Jako dawny fan telefonów xiaomi, nie jestem w stanie ich polecić z uwagi na to, ze po roku już zaczynają się poważne problemy oraz spadek wydajności. Tak więc jesli chcecie kupić sobie telefon na rok, to się sprawdzi, jednak nie jest to telefon na dłużej. Szczególnie jeśli chodzi o szybkość działania i baterię. Aparat również taki sobie.

Od siebie polecam jakiegoś Iphone, optymalnie byłoby dołożyć do modelu 12 iPhone 12 | iSpot Apple Premium Reseller Aczkolwiek jeśli nie masz odpowiednich funduszy to warto jest poszukać jakiegoś poprzedniego. Raczej nie polecam kupować używanego. Nie w przypadku telefonów.