Jaki telefon do 850 zł?

Witam forumowicze,

przyszedł czas zamienić moją wysłużoną Nokię 5800 na coś nowszego : )

Czego oczekuję od telefonu:

  • Systemu operacyjnego - wszystko oprócz Windows mobile 6,5 oraz bada OS

  • Ekranu dotykowego( czułego z multitouch )

  • Solidnie wykonanej obudowy

  • W miarę porządnego odtwarzacza muzyki

W sumie to są główne cechy, które mnie interesują :slight_smile: Z góry uprzedzam, że zabawy cyferkami jeżeli chodzi o procesor i pamięć RAM mnie nie rajcują. Potrzebuję telefonu, który będzie wytrzymały, będzie obsługiwał dobrze pocztę e-mail, i będę mógł od czasu do czasu( ale raczej rzadko) pograć w jakąś gierkę kiedy będę np. wracał autobusem do domu :slight_smile: Chociaż gry to rzecz dodatkowa dla mnie, na pewno nie niezbędna :slight_smile:

Tak na szybko znalazłem dwa interesujące “smatrfony” w moim przedziale cenowym oczywiście

  • Nokię N8

  • Samsunga Galaxy S

Jeżeli chodzi o N8 i jej jakże “ukochany” przez wszystkich system Symbian to nie jest to dla mnie problemem, dużymi zaletami tej komórki są: USB on-to GO, wyjście HDMI, dobry aparat(lecz to nie jest tak istotne) i z tego co słyszałem to w miarę dobry czas “trzymania” na jednym ładowaniu ( ok. 4 dni ).

Co do Samsunga Galaxy S to na pewno jego duża zaletą jest wyświetlacz, zarówno wielkość jak i kolory/głębia czerni oraz jest on na pewno wydajniejszy niż N8 lecz dla mnie to akurat mało istotne. Co do Androida to mam mieszane uczucia, ten system do mnie od początku nie przemawiał, bawiłem się Sony Ericssonem X10 znajomego i jakoś szału nie widziałem niestety :confused: Wiem, że więcej aplikacji jest oczywiście na Androida więc + dla Samsunga.

Doradźcie proszę co wy byście wybrali, może znacie inne modele, które moglibyście mi polecić ?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz :slight_smile:

Pozdrawiam

dlaczego oprócz bada os? wydaje mi się, że nie wiesz co mówisz. jest to nowiutki system, wychodzi na niego coraz więcej gier i aplikacji. jest stopniowo wzbogacany o nowe funkcje. obecnie posiadam wave II i nie mam nic do zarzucenia. jak dla mnie o wiele bardziej intuicyjny od androida

Polecam Galaxy S. Sam mam go prawie rok i niedługo sprzedaje bo kupuje następce. Telefon zwinny szybki z nieograniczonymi możliwościami.

Jeśli chodzi o BaDa to uważam go za system niszowy podobny do autorskich symbianów nokii.

nie porównuj bady do symbiana, bo to dwie różne rzeczy. pod względem wizualnym podobny do systemu iphone

System Bada jest świetnym systemem :slight_smile: sam posiadam samsunga wave s8500 i jestem z niego zadowolony , sprzęt pierwsza klasa :slight_smile: a jeśli z tych dwóch to wybieram samsunga galaxy S :slight_smile:

No tak tylko w Galaxy S odstrasza mnie trochę obudowa, która jest wykonana w całości z plastiku i z tego co czytałem na niektórych forach to na obudowę narzeka dużo osób :confused:

A może HTC Desire, na Allegro powinno się dać wyrwać nówkę za te 850 zł, a telefonik jest świetny, środek podobny to SGS, i jest wykonany z metalowej obudowy. Jedynym minusem jest chyba bateria, która krótko trzyma, ale w tego typu telefonach to niestety norma :/.

Dziękuję za propozycje. Przyjże się tym komórkom i zdecyduję : ) Jeszcze raz dzięki :slight_smile: