Jaki telefon do MAX. 300 euro

Witam wszystkich swieta sie zblizaja i mysle sobie nad nowym telefonem, znalazlem juz pare tylko ze wszytkie sa zajebiste i sie nieumie zdecydowac, jak by ktos mi pomogl wybrac, oto kandydaci:

1: Samsung f480/f490 8)

2: Samsung U900 Soul :wink:

3: Sony Ericsson G900 :smiley:

4: Nowy kandytat Nokia N95 =D>

Prosze o opinie wady i zalety, jezeli sie wam zachce to mozecie jakiegos poszukac fonika do 300€ moze byc uzywany

Z tych co podałeś to najlepszy wydaje się być ten Samsung F480 . Nie patrząc na twoją listę poleciłbym ci HTC Touch Diamond (http://www.allegro.pl/item480399901_htc … ersja.html).

miałem u900 soul zdjęcia robił ładne… w dzień. w nocy fatalne o reszte nie można sie przyczepić. ŚWIETNE !!

co do SE G900 to za mały ekran do zabaw z rysikiem … jak już to ten samsung f480 albo tak jak post wyżej HTC

Chcial bym dodac ze jestem nastolatkiem takze plamtopa niepotrzebuje :stuck_out_tongue:

Myslalem na g900 z kilku powodow:

:!: Ma symbiana z uiq3 a inne fony niemaja maja wlasny system, jak ktos sie z was zna to moze mi powiedziec czy na tym samsungu f480 ruszyly bo aplikacje na symbiana ? bo chyba nie a wszystko na to robia :confused: :?:

pozatym ma fajny aparat ogladalem na youtube ma autofokus na dotyk (sam sobie wybierasz miejsce) i touchscreen z klawiaturka to fajny pomysl.

A co do f480 to znowu on ma ogromny wyswietlacz i wogule duzo bajerow (widzialem na youtube) tylko boli mnie to ze tego symbiana niema

F480… bawiłem się nim… nie ma żadnego systemu muli gorzej niż stare symbiany i aparat ma do bani :confused:

macie fotkę

http://www.mgsm.pl/katalog/samsung/sghf480/zdjecia/

ja zrobiłem tą z iPhone…

no jakosc koszmarna i on ma 5 mpx autofokus i flash ?!?!?!

sory ale moj k800i robi lepsze :roll:

no właśnie mówię że aparaty w samsungach są zawsze słabe…

może zastanów się nad Nokiami Eseries i Nseries…

No tez nad tym myslalem i mam na oku n95 moglby ktos ja poruwnac z sony ericssonem g900 ?

Mam na mysli multimedialny telefon czyli mp3, mpeg-4, aparat, video 30 fps :roll: , jakies specjalne funkcje :^o

N95… jeśli chodzi o aparat - fotki szczela ładne :slight_smile: zwłaszcza jeśli chodzi o dalekie odległości… video nagrywa w jakości DVD (640x480 30fps)

ma symbiana czyli to oznacza że ma grubo ponad 1.000.000 funkcji :wink: wystarczy mieć źródła :slight_smile:

ma wszystkie formaty muzyczne jak i graficzne… czasem trzeba dograć program i chodzi :slight_smile: a SmartMovie umożliwia puszczanie filmu z napisami :wink:

N95 jak narazie najlepsza, chyba że podasz inne telefony :slight_smile:

iPhone :slight_smile:

wszedłem na dział telefonia komórkowa… patrze a tam iPofree odezwał się w temacie Jaki telefon do MAX. 300 euro…

wiedziałem że poleci albo iPhone albo iPhone 3G :stuck_out_tongue:

heh, to się nazywa instynkt :smiley:

a do tematu:

iPhone nie jest zły ale za te pieniądze masz N95 która jest lepsza technologicznie…

Wątpie aby N95 była lepsza technologicznie…

Ekran multitouch w iPhone bije każdą konkurencję, reszta to kwestia oprogramowania no i tu można iPhone’owi wiele zarzucić, ale dla chcącego nic trudnego.

Generalnie iPhoen jako telefon biznesowy może i nie sprawdza się dobrze, nie wiem nawet nie używam go do tworzenia dokumentów itp, ale jako odtwarzacz multimediów, konsola do gier i zabawa wieloma aplikacjami użytkowymi jest genialny.

Tak jak już mówiłem: 99% wad iPhone’a wynika z jego oprogramowania (brak funkcji itp, które stają się dostępne ale dopiero po instalacji oprogramoania a powinny być w standardzie).

a więc a 1% wad zalicza się:

-aparat 2MPx

-brak możliwości zmiany baterii

-cena nie pasująca do możliwości

-nie należy do najwygodniejszych telefonów (SMS to tragedia… a granie to pewnie też niewygodnie :P)

-ma słabą antenę zasięgu

-i parę innych nie związanych z FW

EDIT:

a więc załóżmy że 1% to te 5 wady to wynika z tego że iPhone ma ogólnie 500 wad ale 495 to są wady FW :smiley:

Aparat 2MPx robiący wystarczająco dobre zdjęcia. Nie ilość MPx się liczy tylko jakoś, choć przydałoby się dodatkowe diodowe doświetlanie zdjęć ale nie można mieć wszystkiego.

Co do baterii się zgodzę, są problemy z wymianą ale sama jakość baterii i wytrzymałość jest na bardzo wysokim poziomie.

Cena? około 1000 zł za 16GB iPhone 3G to dużo?? Na allegro można znaleźć za tyle właśnie, sam kupiłem nówke za niewiele więcej, znajdź mi inny telefon z takimi możliwościami w podobnej cenie. Omnia? N95? wszystko droższe.

Wygodny jest, nie mam palców wielkości połowy ekranu :stuck_out_tongue: choć na początku faktycznie ciężko się przyzwyczaić ale to kwestia czasu i dojdzie się do wpracy.

Zasięg nei zauwazyłem, żeby miał jakiś słabszy.

A te inny błędy? chciałbym jeszcze je poznać bo sam ich nie odkryłem ;]

Reszta jak już napisałem i potwierdziłeś wynika z oprogramowania, co z czasem zostanie wyeliminiowane a tak naprawde korzystając z aplikacji spoza AppStore już większość jest wyeliminowanych (są MMSy, nagrywanie filmów, zmiana motywów, iphone jako modem, mapy offline o google maps i tym samym GPS offline)

Naprawde nie wiem skąd ten upór w twierdzeniu, że iphone to złom i nic nie warte urządzenie.

Prawda jest taka że Apple zapoczątkowało nową erę w telefonii, inni producenci poszli w ślad Apple ale średnio im to wychodzi.

No co do iphone to raczej nie dlamnie, wolalbym cos z symbianem :roll: se g900 czy n95 ? co polecicie?

ps. jakiego symbiana ma nokia n95 ?

Symbian Series60 (v3)

Bierz nokie .

Tez tak mysle jedynie co mnie boli to ze n95 niema touchscreen, wiesz to taki szpan cos ta mw telefonie palcem grzebac 8) ogladalem na youtube recenzje nokii od kilku osob no i jest suuper.

Prawda to ze na n95 mozna gry z kompa odpalic?

Napewno można emulator GBC , GBA , NEC-a ale gier z pceta nie .

co? gobliiins chodzi bez problemu :wink: tak samo jak larry… emulator ma nazwę ScummVM