Jaki telefon do pracy?

Zmieniam wysłużonego SE P1i i zastanawiam się nad czymś w rodzaju HTC HD2, HTC Desire (bo ma lepszą baterię, co jest też wynikiem lepszego podświetlenia) i Blackberry Storm 2 (a może jeszcze coś innego?). Troszkę ważne, ale nie decydujące, jest dla mnie odbieranie maili i czytanie załączników w nich dołączonych, które będą w formacie plików ms office/pdf. Pozostałe “gadżety” są ważne tylko przez pierwsze dwa tygodnie (jak się ma frajdę i bawi się telefonem non-stop do wyczerpania baterii), ale niewątpliwym plusem byłaby możliwość kręcenia filmów w HD (chyba żaden z wytypowanych nie ma takiej opcji). Czekanie na wątpliwego Iphone’a 4 (nie lubię apple, no ale czwórka ładnie wygląda i niby jest to nagrywanie filmów 720px) to chyba konieczność. Wygląda bardziej elegancko niż te wszystkie fikuśne samsungi omnie i SE i dlatego z nimi wygrywa. Brilliant ideas a wręcz genius ideas are appreciated ![-o<

Ja się wypowiem na temat BB Storma bo akurat mam :stuck_out_tongue: Powiem tak: telefon napewno nie dla każdego. Mi osobiście wyświetlacz klikalny jaki został zastosowany w Stormie przypadł go gustu ale nie każdy to lubi…Do maili BB ma najlepszą skrzynkę odbiorczą, bardzo wygodną…trzeba pamiętać że do BB trzeba mieć wykupioną usługę BIS/BES bez tego jesteśmy dosyć ograniczeni (całe szczęście taka usługa nie jest droga, koszt u Polskich opów wacha się w granicach 19-30 zł w tym masz praktycznie nielimitowany dostep i wszystko po apn: blackberry.com… a aplikacje po apn: blackberry.com są dosyć ciekawe i nie są to gierki typu kompas, choć i takie istnieją :p. Z Blackberry do maili polecam Bolda 2 9700 który na 90 % otrzyma aktualizacje do OS 6 który wychodzi już w sierpniu… Ten storm 2 niby miał się załapać na tą aktualizację ale ciągle stoi pod wielką niewiadomą czy ją otrzyma…Nie wiem czy chcesz kupić nowy czy używany ale należy pamietać że jak używany to żeby był koniecznie wyrejestrowany z BIS/BES bo później mogą być kłopoty z zarejestrowaniem go do BIS/BES. Na Stormie dosyć wygodnie przegląda się internet o ile Storm 2 otrzyma aktualizację do OS 6 to wraz z nową przeglądarką przeglądanie neta będzie naprawde bardzo przyjemne…

pierwsze słyszę o czymś takim jak BIS/BES, z czym to się je? I w jaki sposób jesteśmy ograniczeni bez tego? koszt 19-30 zł dodatkowo miesięcznie?. Podobno ten storm 2 ma problemy z dotykowym ekranem i dotykaniem naraz w kilku miejscach. Prawda to?

Co to jest BIS?

BIS to skrót od Blackberry Internet Service. Jest to usługa którą świadczy twój operator sieci komórkowej, umożliwia ona otrzymywanie emaili oraz dostęp do internetu dla prywatnych użytkowników terminali Blackberry.

BIS w odróżnieniu od BES odbiera prywatne emaile i standardowo umożliwia korzystanie z 10 różnych skrzynek pocztowych, oraz dodatkowo BIS rozszerzony (BIS-B) umożliwia nielimitowany lub ograniczony dostęp do internetu przez wbudowaną w terminal przeglądarkę - jest to zależne od operatora.

Dla kogo BIS?

Jeśli nie pracujesz w firmie która posiada swój własny serwer BES, możesz korzystać z technologii Blackberry dzięki usłudze BIS, która zapewni tobie dostęp do prywatnej poczty oraz internetu.

W Polsce usługa BIS skierowana jest do osób prywatnych oraz firm, korzystających z abonamentu telefonicznego w sieci komórkowej,

NIE JEST DOSTĘPNA w systemach Pre-Paid.

UWAGA ! OFERTY MIX TO NIE ABONAMENT TYLKO PREPAID ZE STAŁĄ DEKLARACJĄ WPŁATY DANEJ KWOTY.

Zalety posiadania BIS:

  • dostajesz swoje maile na terminal za pomocą technologii Blackberry

  • nie potrzebujesz korzystać z serwera BES

  • tańsze rozwiązanie do użytku prywatnego

(usługa zdecydowanie tańsza i łatwiejsza w obsłudze od BES)

  • można korzystać z takich aplikacji jak messenger

  • dodatkowo w Orange i Plus GSM masz nieograniczony limitem transferu darmowy dostęp do stron www przez wbudowaną przeglądarkę systemową i inne aplikacje wykorzystujące apn: blackberry.com

Nie wiem czy wiesz ale BB nie ma klienta pocztowego podobnego do tego z nokii że wprowadzasz login, hasło i gra…tutaj musisz mieć uaktywnioną usługę BIS/BES aby wukorzystać w pełni zalety poczty w standardzie BB oraz warto przypomnieć że niektóre aplikacje nie działają poprawnie bez BIS/BES jak choćby problemy mogą być z google maps…Kwota którą wcześniej podałem to oczywiście abonament miesięczny za BIS (czyli ten NIELIMITOWANY dostęp do poczty i wszystkiego co po apn: blackberry.com

Nie wiem czy wiesz ale BB to nie jest zwykły telefon to naprawdę bardzo porządny terminal głównie do pracy.

Jeżeli chodzi Tobie o multitouch to Storm 1 go nie posiada - posiada ekran pojemnościowy jak w Iphonie BEZ MULTITOUCHA , natomiast Storm 2 posiada Multitouch. Mam nadzieję że wiesz że ekran w Stormie 2 jest KLIKALNY czyli niby jest dotykowy ale żeby zatwierdzić musisz kliknąć ekranem jak zwykłym przyciskiem…Bez BISu żeby wejść w internet troszkę trzeba się namęczyć (wgrać w oprogramowanie odpowiednie Service booki ) bo w Stormach bez bisu NIE MASZ PRZEGLĄDARKI!! To znaczy ona jest ale nie masz jej widocznej…uaktywnia się ona sama jeżeli wykupisz BIS/BES a żeby mieć przeglądarkę bez BIS/BES musisz właśnie wgrać ServiceBooki (jakby to nazwać…oszukać urządzenie…)

Duża kopalnia wiedzy o Blackberry to http://www.blackberryforum.pl/index.php

jeśli chcesz tel. do pracy to tylko BlackBerry, mozesz sobie kupic nokie a nawet iPhone i one w zyciu nie bedą takie funkcjonalne.

Oczywiście koszt jest porażający ale efekty są oszałamiające.

Nie wiem co to BIS/BES niestety kupilem BB z aktywowanym kontem [grrrrr!] i nie mam szans wyprobować.

Pozdrawiam

to jaka jest przewaga w tym wszystkim nad “zwykłym sposobem” odbierania maili?

tak bo maile są WYPYCHANE przez serwer NATYCHMIAST jak tylko je otrzymasz a nie w odstepach czasowych jak np w niektorych nokiach czy SE…I do tego każda rzecz która wychodzi z BB jest szyfrowana…to jest główna przewaga BB nad innymi telefonami. RIM nie pcha się w wyścig na aparaty czy lepszy odtwarzacz muzyki. Blackberry służy praktycznie TYLKO głównie do komunikacji z innymi ludźmi…i robi to bardzo dobrze… do tego masz nielimitowany dostep do wszystkiego po apn:blackberry.com … to jest różnica pomiedzy BB vs cała reszta…dlatego mówię bez BISu nie masz co się pchać w BB no chyba ze smsy +po drobnych modyfikacjach internet… Nie wiem w jakiej sieci masz telefon ale np. w Playu są problemy z BB (nie doświadczysz MMS)