Jaki telefon dotykowy do 400zł AVILA czy LG POP

Witam

Mam do wydania 400 zl na jakis telefonik z ekranem dotykowym.

Myslalem o avili czy lg 510 pop a moze jest cos godniejszego uwagi

Przyznam ze przespalem ten rok jezeli chodzi o telefony i niebardzo wiem w co sie pakowac, co dzisiaj jest warte kupna.

Mam obie Avile zwykłą i GPS. I polecam Samsunga jak masz parę złoty więcej to dołóż i weź sobie Monte posiada wbudowany WiFi. A tego mi teraz brakuje ale jak kupowałem telefony Monte albo jeszcze nie było albo nie było w ogóle. LG z tego co słyszę od znajomych ze sklepu gsm są bardziej wadliwe.

Jeśli zastanawiasz się nad Samsungiem, to osobiście polecam Ci i900 Omnia. Cena może trochę przekracza Twój budżet, ale już za 450 zł można kupić cały komplecik w ładnym stanie. Do tego dodam, że jeśli trafi się egzemplarz z simlockiem, to zdjęcie go jest banalnie proste.

Avila - stuprocentowo i bezapelacyjnie

Opinia o LG GD510 wg. ekipy zaprzyjaźnionego salonu PLUSa w Lublinie:

* Bardzo często psuje się panel słoneczny (80% przypadków w porównaniu do ilości sprzedanych egzemplarzy). W przypadku awarii panelu słonecznego w trakcie ładowania może paść również płyta główna oraz wszelka elektronika związana z zasilaniem (20%)

* Panel dotykowy od razu bądź w bardzo niedługim czasie do wymiany razem z wyświetlaczem (90%)

* Bardzo mała stabilność oprogramowania (25%)

* Ogólnie KAŻDY (>95%) sprzedany egzemplarz wracał do naprawy, z czego ok. 33% więcej niż raz.

Nie mogę podać konkretnych liczb - życzenie ekipy.

Szacunki podaje w porównaniu do ilości sprzedanych egzemplarzy.

Nie jest powiedziane że dokładnie każdy sprzedany egzemplarz wracał do naprawy w tym punkcie.

W przypadku awaryjności Samsunga Avili to oceniono ją na max 20%.

Tutaj naczęstsze zgłaszane problemy winikały z ingerencji i/lub winy użytkownika - pęknięty wyświetlacz, uszkodzenia fizyczne.

EDIT:

Jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli to Avila ma lepszy wyświetlacz, lepsze kolory, stabilniejsze oprogramowanie. Z kolei LG naprawdę lepiej reaguje na dotyk oraz ma sporo funkcji dostępnych bezpośrednio z menu.

Z tych dwóch tylko i wyłącznie Avila.