Jaki telefon dotykowy do 400zł AVILA czy LG POP

(Tokyoball) #1

Witam

Mam do wydania 400 zl na jakis telefonik z ekranem dotykowym.

Myslalem o avili czy lg 510 pop a moze jest cos godniejszego uwagi

Przyznam ze przespalem ten rok jezeli chodzi o telefony i niebardzo wiem w co sie pakowac, co dzisiaj jest warte kupna.

(jas_fasola) #2

Mam obie Avile zwykłą i GPS. I polecam Samsunga jak masz parę złoty więcej to dołóż i weź sobie Monte posiada wbudowany WiFi. A tego mi teraz brakuje ale jak kupowałem telefony Monte albo jeszcze nie było albo nie było w ogóle. LG z tego co słyszę od znajomych ze sklepu gsm są bardziej wadliwe.

(nezu) #3

Jeśli zastanawiasz się nad Samsungiem, to osobiście polecam Ci i900 Omnia. Cena może trochę przekracza Twój budżet, ale już za 450 zł można kupić cały komplecik w ładnym stanie. Do tego dodam, że jeśli trafi się egzemplarz z simlockiem, to zdjęcie go jest banalnie proste.

(phx84lbn) #4

Avila - stuprocentowo i bezapelacyjnie

Opinia o LG GD510 wg. ekipy zaprzyjaźnionego salonu PLUSa w Lublinie:

* Bardzo często psuje się panel słoneczny (80% przypadków w porównaniu do ilości sprzedanych egzemplarzy). W przypadku awarii panelu słonecznego w trakcie ładowania może paść również płyta główna oraz wszelka elektronika związana z zasilaniem (20%)

* Panel dotykowy od razu bądź w bardzo niedługim czasie do wymiany razem z wyświetlaczem (90%)

* Bardzo mała stabilność oprogramowania (25%)

* Ogólnie KAŻDY (>95%) sprzedany egzemplarz wracał do naprawy, z czego ok. 33% więcej niż raz.

Nie mogę podać konkretnych liczb - życzenie ekipy.

Szacunki podaje w porównaniu do ilości sprzedanych egzemplarzy.

Nie jest powiedziane że dokładnie każdy sprzedany egzemplarz wracał do naprawy w tym punkcie.

W przypadku awaryjności Samsunga Avili to oceniono ją na max 20%.

Tutaj naczęstsze zgłaszane problemy winikały z ingerencji i/lub winy użytkownika - pęknięty wyświetlacz, uszkodzenia fizyczne.

EDIT:

Jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli to Avila ma lepszy wyświetlacz, lepsze kolory, stabilniejsze oprogramowanie. Z kolei LG naprawdę lepiej reaguje na dotyk oraz ma sporo funkcji dostępnych bezpośrednio z menu.

(sla17) #5

Z tych dwóch tylko i wyłącznie Avila.