Jaki telefon dotykowy kupić w PLAY?

Witam,

Chcę kupić żonie telefon dotykowy w abonamencie w PLAY.

Pytanie czy:

Samsung S5230 Avila

LG KU 990i

ze znaczących różnic LG ma 5MPix matrycę.

Który z nich jest lepszy, jakie są opóźnienia na ekranie dotykowym?

W grę wchodzi tylko sieć PLAY.

Pozdrawiam…

Nie powinno się patrzeć na MPix ponieważ jest to wielkość zdjęcia a nie jakość :stuck_out_tongue: Powinno się patrzeć na optykę jaką mają :wink:

Zajmuje się fotografią amatorską i ogólnie znam się na temacie.

Swego czasu robiłem test między moim SE 800i a kolegi LG jakiś dotykowy z 5Mp. K800i to CyberShot ze świetnym aparatem, ale zdjęcia niestety wyszły dużo gorsze od LG. A też mu wbijałem do łba, że samą matrycą aparat nie żyje i Sony ma lepszą optykę itd…

Kolego skoro zajmujesz się fotografią amatorską, to powinieneś wiedzieć, że obiektywy aparatów wbudowanych jasnością raczej nie grzeszą, optyka wprowadza szumy a matryce nie zawsze oddają prawidłowo kolory przy słabym oświetleniu. Dlatego jeśli przyjmujesz za kryterium wyboru jakość aparatu to może kup kompaktową cyfrówkę zamiast telefonu skoro zależy ci na robieniu fotek. Na pewno wyjdą o niebo lepsze.

a ja wiem z kolei że Avila to badziewie.

nezu , nie przeczytałeś mojego zapytania, ja pytam o wybór telefonu…

jeśli chcesz stracić mniej nerwów kup jakikolwiek telefon byle nie na dotyk a tymbardziej żaden z nich jeśli dotyk to tylko Iphone lub modele HTC z wyższej półki. Bo te tańsze telefony (Avilla itp…) nie działają na dotyk tylko na docisk (Iphone i wyższe modele HTC (działają dosłownie na muśnięcie palcem)są droższe m.in właśnie z powodu tychże wyświetlaczy) więc dobrze Tobie radzę nie baw się z dotykiem tylko w tej półce cenowej co chcesz brać weś jakiś na fon na normalne klawisze

pila19 , chodzi ci o te opóźnienia czy problemy z wciskaniem wirtualnych przycisków? Napisz coś więcej jak możesz…

cherry1995 , dlaczego badziewie?

Według mnie : LG KU 990i

Bawiłem się Avilą i jakoś mi się nie spodobała :confused: - chociaż kobiecie powinna wystarczać…

Głównie problemy zaczynają się jak telefon jest zimy lub mamy wilgotny wyświetlacz np.mróz, wilgoć,spocone, brudne ręce, deszcz itd…Najczęsciej w tego typu telefonach nie domaga dotyk. Więc radze tobie przejżyj jeszcze raz na spokojnie oferte nie zachwycając się tymi tanimi fonami z dotykiem i napewno wybierzesz cos dla siebie =D>

Dodane 09.01.2010 (So) 17:47

Ostatnio też kończyła mi się umowa i w pierwszej chwili zachwyt że po 2 latach kupie sobie coś na dotyk ale po przejsciu sie do operatora i zabawie z tego typu telefonami wiedz że przeszła mnie ochota na nie…

To datego, że np Avila, Nokia 5530 (5800), LG KU 990i - mają ekrany rezystancyjne (oporowe)

HTC i iPhone - mają ekrany pojemnościowe

Co do opóźnień w zadziałaniu to zależy od oprogramowania i jak wiele badziewia będziesz miał zainstalowanego :stuck_out_tongue:

Ja mam Nokie 5530 i niekiedy muszę trochę mocniej “przycisnąć” - niemniej jest to (chyba) 2 telefon nokii z dotykowym wyświetlaczem i ciągle próbują ulepszać swoje produkty więc pewnie w kolejnych modelach to poprawią :wink:

To telefon dla żony, wymarzyła sobie taki dotykowy i żaden inny nie wchodzi w grę :wink:

Kwestia jeszcze naklejenia na wyświetlacz folii, zastanawiam się jak spada czułość ekranu…

Jak wyżej wspomniałem, że telefon jest dla żony, to nie będzie zbyt wiele aplikacji na nim. Przez aparat będzie się rozmawiać, pisać SMSy, robić zdjęcia, ew. nagrywać krótkie filmy (SE K800i - zdjęcia - ok. ale filmy to tragedia i nie pomaga wymiana sterowników).

Wiem, że telefon bardziej wygląda, niż jest dobry w porównaniu do zwykłego, a na dodatek będzie latał w torebce i obijał się co wywołuje u mnie zgrzytanie zębami, ale takie jest życie.

Co do folii sam używam i jakoś nie zauważyłem różnicy w działaniu wyświetlacza :wink:

Co do filmów (nokia ) robi je w 30 klatek/s więc to nie tragedia - jakość przy dobrym świetle + ma flash’a to nawet w nocy (wiadomo bez przesady) wychodzą całkiem całkiem - zdjęcia też mogą być - mi osobiście pasują (wiadomo to aparat komórkowy nie wymagajmy zbyt wiele od nich ;))

To jeśli mówimy o lepszych telefonach, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić Samsunga M8910 czyli Pixon 12. Sam go używam od miesiąca i poza detalami, nie zauważyłem żadnych niedomagań a poza tym na początku wspominałeś o aparacie, ten ma 12MPx i duży czytelny wyświetlacz.

No…przyznam że ten samsung jest naprawde fajny i ładny choć sam nie lubie samsungów za jego interface to ten jest naprawde fajny A jeśli ten samsung dla Ciebie za drogi to rozejrzyj się jeszcze za innymi aparatami tej marki np. M7600 , S8000 no i oczywiście S8300 koniecznie z czerwoną klawiaturą i obwódką wookół wyświetlacza :smiley: jak dla żony :smiley: (sam zobacz sobie na allegro one wyglądają ;p)

ja mam już poł roku avile i jestem nadal z niej bardzo zadowolona dotyk działa znakomicie nie moge jej nic zarzucic polecam. właśnie mam ja w play i jest spoko