Jaki telefon kupić jeżeli dotychczas był SE Z530i?

Witam, proszę o poradę jaki wybrać telefon dla żony. Czas mam do 13 grudnia. Dotychczas używała SE Z530i przez siedem lat i jest bardzo z niego zadowolona, niestety już się-na moje nieszczęście-psuje. Nowy telefon nie może być dotykowy ani rozsuwany, wyłącznie klasyczny lub z klapką. Najlepiej o parametrach takich jak obecny lub wyższych. Musi mieć odtwarzacz MP3, bluetooth, aparat fotograficzny taki trochę lepszy (jeżeli można mówić “lepszy”), a z funkcji przypisywanie własnych dźwięków do numerów telefonów oraz dodawanie własnych dźwięków do przychodzących wiadomości, zresztą to ostatnie jest najważniejsze. Za trzy tygodnie są 43 urodziny mojej żony, więc proszę postawcie się w mojej sytuacji. Pozdrawiam, Janek

Ja polecam Motorole Gleam Plus, Samsung S5610, Nokia X2, Nokie E52.

Też bym brał gleam :stuck_out_tongue:

Panie Janku najlepszym rozwiązaniem będzie nokia e52.

Witam,

Jeżeli tyle minęło z obecnym telefonem, to raczej odradzam zmianę marki. Są nowsze modele i tutaj polecę osobiście SE C902, korzystałem z niego prawie dwa lata a chorowałem dwa na niego :slight_smile: ma elementy dotykowe po bokach ekranu ale aktywują się one gdy tylko korzystamy z aparatu i nie są widoczne w normalnym użytkowaniu (naprawdę to nie jest wada, wręcz bardzo pomaga taki pomysł z “dotykiem” podczas zdjęć), sam aparat jest rozsuwany (dobry jak na telefon 5mpx z fleszem, z opcjami do ustawienia), tak dziwnie to wygląda ale przez to jego użycie jest bardzo praktyczne. Wiele rzeczy z poprzednich modeli SE zostało poprawionych w obsłudze menu (wcześniej miałem K750i), jedyna wada to długie uruchamianie, lecz kto uruchamia ponownie taki telefon? Mi tylko dwa razy się zawiesił i to z mojej winy bo dwa razy upadł. Działa po dzień dzisiejszy, lecz wymieniłem go na SE X10 mini pro (mam dwie baterie bo X10 posiada baterię z C902, jak i aparat ale bez opcji), trochę żałuję bo nowy trochę tandetny jest a C902 był bardzo solidnie wykonany, sprawiał wrażenie, że wiedziało się za co człowiek zapłacił :wink: No i jeszcze jeden argument, bardzo ważny, C902 dalej jest dostępny w stanie nowym, na allegro nowe sztuki są dostępne. Polecam kolor czerwony, mam taki osobiście i jest świetny, zawsze szybko mogłem go zlokalizować i może to dziwne, ale gdy na niego się patrzy to człowiekowi robi się cieplej, naprawdę wygląda porządniej od wersji czarnej. Naprawdę solidny telefon z dopracowanym menu poprzednich modeli telefonów. Jeżeli chcesz mogę Ci przesłać zdjęcia jak wygląda egzemplarz po 4 latach eksploatacji (dwa lata poprzedni właściciel i moje dwa lata) :slight_smile:

Pozdrawiam

A! zapomniałem, dodać, że C902 jest bardzo cienki :slight_smile: A w zestawie jest naprawdę dobry zestaw słuchawek pod kolor telefonu :smiley: osłona baterii jest metalowa i tak można wymieniać dalej, po prostu solidnie!