Jaki telefon multimedialny polecacie?

Witam i przepraszam za brak polskich znakow.

Chce kupic synowi jakis kombajn multimedialny.Syn ma Nokie N97 i chce zamienic na jakis nowoczesniejszy smartfon.Czytalem wiele opisow i przegladalem wiele testow.Ale opinie uzytkownikow chyba sa najlepszym doradca handlowym.Nie ma preferencji.Moze byc to HTC ale i Samsung jak rowniez Sony Ericsson.Dziekuje z gory za wszystkie porady.

Jeżeli zależy na mnogości funkcji, to najlepsze będą telefony z Androidem, albo Windows Mobile. Szczerze mogę polecić HTC HD2, bawiłem się takim ostatnio i powiem że byłem w wielkim szoku. Istny DIABEŁ.

Zacznijmy od tego do czego chce go używać…

Jeśli to ma być prawdziwy kombajn szczerze poleciłbym Motorollę Droid - która ma bardzo wiele funkcji już na starcie, a dzięki zainstalowaniu w niej systemu Android jej możliwości można rozszerzać o tysiące aplikacji. Dzięki temu, że można je instalować w sposób tradycyjny - przez Android Market lub pobierając je z dowolnej strony internetowej i instalując na telefonie nie jesteś uwiązany żadnymi restrykcjami Google’a (jak w przypadku Iphone). Ten telefonik ma WiFi (jak każdy liczący się na rynku smartphone) - dzięki czemu można używać go do przeglądania internetu - bez żadnych ograniczeń. Android obsługuje Flasha więc bez żadnych problemów można przeglądać pełne strony a nie ich lajtowe odpowiedniki.

Ewentualnie HTC HD2 z Windows Mobile - tylko, że to telefon bardziej dla ludzi biznesu niż dla ludzi poszukujących rozrywki. Choć dla tych drugich także się nada - ma duży ekran na którym bez żadnych problemów można oglądać pełnometrażowe filmy, czytać teksty na stronach www, czy korzystać z nawigacji samochodowej. Aplikacje do niego można instalować za pomocą Windows Market Place lub pobierając je z internetu i normalnie instalując na telefonie.

“Android obsługuje Flasha”

Dopiero od wersji 2.2, a tej wersji Motka chyba jeszcze nie ma. :wink:

Dzieki za sugestie.Internet jest dla niego sprawa drugorzedna.Muzyka,filmy,gierki,zdjecia.Ogolnie zabawa multimediami.Niby wybral Samsunga Wave.Ale wyjasniam mu,ze jego system jest nowy i nie ma gwarancji wsparcia;Parametry imponujace,tylko zastanawia mnie ta jego niska cena.HD2 oczywiscie biore pod uwage ale nie podoba mi sie jego “pudelko” te cztery (tylko) klawisze na dole a chodza w prawo i w lewo co przy telefonie takiej klasy nie powinno sie zdarzyc.No ale chyba nie ma idealu.Co natomiast myslicie o solidnie wygladajacej Xperii X10?Dziekuje za wszelkie rady.

To może jeszcze Samsung Galaxy S

Dziekuje,ale ten troche za drogi.Nie wyloze takiej sumy na telefon.Prosilbym,aby ktos podzielil sie opinia o SE xperia 10.Brak multitouch co prawda ,ale ogolnie multimedia SE traktuje rzetelnie.Wiec moze to wlasnie SE bedzie odpowiednim wyjsciem?

a moze motorola milestone? albo htc hero :wink:

Powiedz czy zależy Ci, żeby to był nowy telefon czy może być używany. I oczywiście ile chcesz/możesz na niego wydać…

xperia jest strasznie felerna. Nie miałem okazji się nią bawić, ale wystarczy poczytać testy i opinie użytkowników. Ja uważam że SE ma najlepsze telefony multimedialne ze względu na jakość wykonania. Ale niestety mnogością funkcji się pochwalić nie mogą…

Telefon moze byc uzywany ale musi byc w bardzo dobrym stanie.Do tej pory kupowalem telefony na http://www.2Xmoinscher.fr i nigdy sie nie zawiodlem.Ceny sa duzo nizsze jak na allegro a jakosc sprzetu jest idealna.Dla przykladu podam,ze za 250 euro mam HTC HD2,Xperie X10,iPhony 36S tez po 200 euro,za 300 euro nowy Desire.Tylko,ze niektore z telefonow posiadaja simlock,niektore sa odblokowane.Samsung Wave mam np za 200 euro ale z blokada sieci SFR.Wiec nie z kupnem telefonu a z jego wyborem mam problem.Nokie N97,ktora teraz ma syn, tez kupowalem we Francji na tej stronie.Prawie ok temu dalem za nia 220 euro.Nie bede wiec wydawal majatku,bo nowinki techniczne szybko sie teraz starzeja i nie wiem czy chlopak nie poprosi o cos nowego znow za rok.

Dodane 18.07.2010 (N) 1:17

Kon@ado, Hero doczekal sie lepszej wersji w postaci Legend.I choc mnie Legend przypadl do gustu to chlopaka nie moge do niego przekonac.Motorola ma klawiature fizyczna a on chce “dotykowca”,bez klawiatury.Tak to jest miec marudne dziecko.Ale czemu sie dziwic?Mnogosc funkcji,systemow operacyjnych i nowosci jest tak ogromna,ze trudno o wybor.HTC ma to czego nie ma SE,ten znow jest lepiej zlozony,inny aparat ma swietny ekran ale nie obsluguje jakichs tam plikow itd.Mozna kreciola dostac.Patrzac na jego oczekiwania iPhone 3GS bylby optymalnym rozwiazaniem.Ale dla niego iPhone to zlom,bo znow czegos tam nie ma.Przypadl mu do gustu Wave i HD2.O ile HD 2 moge zrozumiec to Wave dla mnie nie ma przyszlosci.No ale o jakiej tu przyszlosci.Stary za pol roku kupi nowy…

Najlepszy rozwiązaniem będzie jak wejdziesz na mgsm.pl i porównasz tam wszystkie telefony jakie bierzesz pod uwagę. Możesz tam również poczytać opinie i testy :slight_smile:

Dzieki za wszystkie sugestie.Zdaje sie,ze bede zmuszony dolozyc kilka euro i kupic Desire.Moze na jakis czas bede mial spokoj.O dziwo na www.mgsm.pl Xperia zbiera calkiem niezle opinie.

Moim zdaniem samsung galaxy sII to bardzo dobry telefon multimedialny osobiście sam go sobie zakupem ;p