Jaki telefon (Nokia 500/HTC WildfireS/Lumia 610/Samsung 510)

Cześć.

Mam możliwość zmiany telefonu u operatora. W moim zasięgu są: Nokia 500, HTC Wildfire S, Nokia Lumia 610 i Samsung Galaxy 510.

Każdy ma to coś:

Nokia 500 - procesor,

HTC - marka i solidność,

Nokia Lumia 610 - system, ale obawiam się o to, że jest ograniczona sprzętowo,

Samsung Galaxy 510 - fizyczna klawiatura i też marka.

Najbardziej skłaniałbym się do Lumii, ale o ile 800 czy 900 brałbym w ciemno, o tyle 610 wydaje się okrojona i może nie być w pełni smartfonem, dobra sprzętowo jest Nokia 500, ale znowu system umierający. To może coś mało oryginalnego czyli Samsunga 510? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi i opinię tych, co już używają. Pozdrawiam.

Nie oszukujmy się zaproponowali Ci absolutną niszę, jeśli chodzi o te smartfony. Są to niestety modele z niższej półki i sam musisz sobie odpowiedzieć - czego potrzebujesz. Osobiście ja bym wziął najdroższego, opierdzielił, dołożył trochę kaski i wziął coś lepszego :slight_smile:

Wiem, że to są niskopółkowe. Chciałem się dowiedzieć, jakie wrażenia z użytkowania lub sugestie, bo chwilowo nie mogę niestety przeznaczyć kasy na droższy sprzęt. Muszę “zadowolić się” tym co dają.

Od razu odradzam Nokie 500. Telefon może i ma dobry procesor, ale nie posiada GPU, a symbian w dużej mierze opiera się na GPU. Wystarczy poszukać w internecie i poczytać opinie narzekających użytkowników, że są pomijani podczas aktualizacji oprogramowania, że Angry Birds nie działają - ogólnie nie polecam, a nawet odradzam.

Samsung Galaxy 510 - od razu poprawiam, zapewne chodziło Ci o Galaxy 551. Jeśli zastanawiasz się nad nim to porównuj go z HTC Wildfire S. To telefony z tej samej półki cenowej, z tym samym systemem i mniej więcej z tym samy hw. Akurat tutaj mogę powiedzieć więcej, ponieważ moja luba wybierała ostatnio między tymi dwoma modelami.

Różnice są takie:

Najnowsze oficjalnie dostępne oprogramowanie to - samsung android 2.3.6; htc android 2.3.5. Większej różnicy to nie robi. Jedynie kwestia nakładki producenta, touchwiz/sense - kwestia gustu.

Aparat - samsung 3 mpix; htc 5 mpix - nie jest to jakas markowa optyka, zdjecia sredniej jakosci tu i tu.

Ekran - rozmiarowo to samo, jednak HTC wygrywa bo ma lepszą rozdzielczość.

Procesor/Pamięć RAM - procesor tu i tu jest jednakowy. Różnica jest jedynie w ilośći pamięci RAM: HTC 512 MB; Samsung 394 MB. Jak wiadomo, im więcej tym lepiej.

Wygląd - i tutaj odniosę się do wyboru mojej lubej. Ja ją namawiałem na HTC, ona wybrała Samsunga. Z tym, że ja patrzyłem na podzespoły, ona na wygląd i fizyczną klawiaturę.

Więc tutaj wybór zależy od tego czego potrzebujesz.

Z Lumią 610 jest podobnie jak z Nokią 500, ale nie aż tak źle. Posiada system Windows Phone który działa płynnie i bez zacięć. Różnica między innymi windows phonami jest taka, że ma słabszy procesor i mniej pamięci ram. Konsekwencją tego jest brak możliwości instalacji niektórych aplikacji ze sklepu. Jednak podstawowe, takie jak facebook, gg, google talk, nawigacja bezproblemowo działają (zresztą inne też działają, nie wiadomo dlaczego ograniczyli możliwość ich instalacji, np. skype).

Podsumowując, nie wiem czego od telefonu wymagasz. Jeśli płynności, estetyki, dopracowanych aplikacji - to polecam Lumie 610. Z tym, że musisz pamiętać że nie jest to smartfon z najwyższej półki. Jeśli nie do końca ten wybór Ci odpowiada wybrałbym HTC Wildfire S. Różnica między nimi to system, Android z czasem zacznie przymulać. Aplikacji jest dużo, ale przez to że smartfonów z Androidem jest jak mrówków, nie sposób dostosować każdej aplikacji pod każdy telefon i czasami działają one jak chcą.

Jakieś pytania? Wal śmiało.

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście chodziło o Galaxy 551. Chciałbym aby telefon dał mi komfort poruszania się po necie, kilka aplikacji (np. evernote), GPS, łatwość pisania (i tu chyba Samsung prowadzi). Za Lumią 610 przemawia WP7 i dopracowanie aplikacji, boję się jednak o płynność i ilość aplikacji do niego, oraz o wykonanie samego telefonu.

Lumia 610 działa jak najbardziej płynnie. Aplikacja evernote jest świetna (sam korzystam)!

Jedyny mankament to to, że ograniczyli możliwość instalacji Skype przez marketplace (można to obejść).

Gdybym miał wybierać pomiędzy samsungiem a nokią to wybrałbym nokie. Na czystym sofcie android na samsungu łapie zawiechy, Windows Phone na Nokii działa płynnie cały czas.

Dzięki za pomoc, coraz bardziej skłaniam się ku Lumii.

I właśnie wybrałem Lumię. Mam ją kilka dni i jestem zadowolony. Ma super wyświetlacz, bardzo ładne i płynnie działające menu. Wad też ma kilka, ale na razie nie będę ich wspominał. Jeszcze raz dzięki za radę.