Jaki telefon - Samsung Wave 8500/ZTE Blade/Samsung Galx Mini

Witam właśnie zamierzam podpisać umowę z play. Wybieram stan darmowy 29zł/miesiąc. Do wydania mam 1zł, opcjonalnie 50zł, ponieważ całe moje pieniądze przeznaczyłem na szybowce :-D.

W tej cenie w oko wpadły mi takie telefony:

  • Samsung Wave 8500

Teraz powiem czego oczekuję od telefonu.

  1. Dobrego ekranu (nie wielkość, lecz rozdzielczość)

  2. Dobrego ekranu dotykowego, reagującego dobrze na dotyk

  3. Płynnego działania

  4. Możliwość pobrania/zakupienia paru fajnych gier, aby mieć co robić w wolnych chwilach

  5. Płynnego przeglądania internetu.

Ogólnie na pierwszy rzut oka od razu brałbym Samsunga Wave, ale ma on system Bada os 2, a nie androida, więc obawiam się, że za dużo programów nie znajdę na ten system. Android jednak jakoś bardziej przypadł mi do gustu, bo więcej ludzi go ma, przez co w razie problemów łatwiej będzie coś wykombinować. Poza tym na androida jest o wiele więcej aplkacji, a jednak chciałbym sobie na komórce od czasu do czasu pograć. Jeżeli jest jakiś telefon wart polecenia, którego nie wymieniłem to też napiszcie.

Pozdrawiam Andrew

No to nie Mini - pikseloza jest duża. Wg mnie Wave z AMOLED.

Raczej wszystkie.

Jeśli to pierwszy Blade to niestety odpada. Z Mini jest lepiej. Wave powinien wypaść najlepiej.

No to Blade i Mini - ale niestety to słabe telefony, raczej nie do gier. Bada OS w Wave nie wiem ile ma gier.

Raczej Wave.

W standardzie drugi Blade ma chyba 2,0 a pierwszy 1.1 z możliwością aktualizacji. No i programów na pewno jest mniej.

Lepiej szukać systemu mało problemowego którego posiada niewielu aniżeli mało stabilnego którego ma wielu;-) No jest to system mocno rozjechany.

Wiele. Pytanie jaki budżet abonamentowy przewdujesz. Z tego co widzę to te telefony są warte tak do ok 600-700 po cenie rynkowej.

Gdybyś zwrócił uwagę na Blade II albo Blade S - są to dosć podobne do pierwszego Blade tyle że z nowszymi Androidami i na pewno szybsze (Blade II chyba jest szybszy od S).

A mam jeszcze jedno pytanie, właśnie wyszedł nowy telefon - Galaxy mini 2.

Czyli wychodzi na to, że ma on taką samą specyfikację jak samsung galaxy ace 1?

Ta sama rozdzielczość, ten sam procesor, więcej ramu i ten sam układ graficzny?

Pytam, bo planuje zakup tego telefonu, a u kolegi na samsungu galaxy ace wszystkie gry śmigają że aż miło i ciekaw jestem czy w samsungu galaxy mini 2 o tej samej specyfikacji (teoretycznie) wszystko będzie chodzić tak samo.

A nie widać nigdzie w specyfikacjach jaki ma procesor - jeśli QUalcomm jest w Mini to jest taki sam jak w Ace. Ace ma większy ekran i lepszy aparat, poza tym wydaje się teoretycznie gorszy.