Jaki telefon w play?

Witam

Jestem przed przedłużeniem abonamentu i biorę tą taryfę w play All Inclusive MAX 85

i zastanawiam się nad tymi telefonami:

  • Samsung Galaxy Ace S5830 - to mój numer jeden za 1zł.

  • LG P970 Swift Black - teraz jest wyprzedaż za 209zł.

  • LG Swift7 - windows phone i też wyprzedaż za 1zł.

  • Nokia C7-00 za 269zł.

i przy okazji kto mi coś powie na temat tego: BlackBerry Curve™ 8520 lub Nokia C3-00 bo dziewczyna chce wziąść ? Zależy jej na BB i sprawa jest taka że nie chce internetu w komórce więc pytanie czy BB będzie w pełni funkcjonalny jako zwykły telefon bez BISa ? czy wsztstko co potrzeba będzie działać ?

telefon używam jak każdy do normalnego użytkowania i nie potrzebuje nie wiadomo czego choc teraz będę częsciej korzystał z internetu i np. facebooka

mi najbardziej sie podoba Ace ale proszę o opinię na inne również a może któryś którego tu nie wymieniłem ?

z góry dzięki i na wszystkie pytania odpowiem

BlackBerry będzie oczywiście w pełni funkcjonalny. Ustawić tylko APN ( http://www.bbforum.pl/showthread.php/471-Tcp/page29) wgrać opere i będzie mogła normalnie w razie potrzeby można nawet ten internet uruchomić. Co do MMS wgrać Service Book ( http://www.bbforum.pl/showthread.php/15 … RVICE+BOOK ) i też będą MMS chodzić :slight_smile: http://www.bbforum.pl/archive/index.php?t-15161.html a tu masz link jak wgrać service book :slight_smile:

Najlepiej wypada LG P970 i Swift7 pozostałych telefonów nie brałbym pod uwagę. A z tej dwójki wybrałbym P970, największe możliwości i sprzętowo najlepszy + naprawdę ładny wyświetlacz 3D.

Co do BlackBerry, moim zdaniem te telefony tracą bardzo wiele bez BISa, oczywiście po odpowiedniej konfiguracji będzie to działało.

Na miejscu twojej dziewczyny nie kupowałbym BlackBerry jeśli miałbym tylko korzystać z FB czy przeglądarki bo to jest najzwyczajniejsze przepłacanie, lepiej wziąć Nokie C3 do takich rzeczy.

Dzięki, czyli nie czytając tego wszystkiego po zrobieniu tych rzeczy można wyłączyć całkowicie internet i będzie można wysyłać MMSy ?? bo na tym jej zależy ?

aha i tak na szybko czy nie straci gwarancji ?

Po kupnie BlackBerry nie ustawiając ani APN Ani servicebook telefon nie połączy się z internetem :slight_smile:

nie wiem czy dochodzą moje pw do ciebie więc pytanie tu:

da się zrobic tak żeby mmsy chodziły bez BISa i żeby wyłączyć przeglądarke i te ikony z pulpitu z internetem, poczta itp. żeby przypadkiem tam nie wchodziła ?

odpisałem na PW

ok to dalej proszę o jakieś uwagi na temat głównie Ace i Blacka.

bo nie jestem zdecydowany dlatego że Ace jest mniejszy a na tym też mi zależy bo chcę go nosić w kieszeni spodni :slight_smile: a ma glassa i to że ma lepsze wsparcie a za to LG jest lepiej wyposażony heh…

Do każdego warto kupić folię - na niej też są rysy, jednak rok spokojnie wytrzymuje. Na szklanym ekranie znowu nie mam folii i też się rysuje - nie ma niezniszczalnego szkła.

Ww. telefony są tej samej klasy, choć na Nokię bym nie stawiał. Windows to specyficzny system.

Ja wybrałbym LG ze względu na lepszy procek, więcej RAMu i pamięci wbudowanej - dzięki temu nie dusisz się w megabajtach (nei wszystkie aplikacje da się przenieść, większość i tak zostawia śmieci na telefonie), nie musisz czekać na skanowania karty SD po instalacji czy odłączeniu telefonu od kompa czy odtwarzacza no i przy wielu aplikacjach nie będzie tak zamulał. Te 200zł warto dołożyć wg mnie.

Jednak wybór należy do Ciebie.

Niestety musiałem zrezygnować z Lg więc dalej szukam czegoś fajnego, co sądzicie o SE Neo/Arc lub np. HTC HD7 ??

Krótko - SE jeśli chcesz mieć więcej możliwości i funkcjonalności a HTC HD7 jeśli chciałbyś coś wg mnie lepiej wykonanego ale ograniczonego jak iPhone;-)

Zgadzam się - nowe Sony Ericssony są o wiele lepsze od pierwszej serii Xperia X8/X10/X10mini/pro. Do tego pewna aktualizacja do Androida ICS. HD7 to już poprzednia generacja Windows Phone’ów, a więc HW nie jest najwyższych lotów (zwłaszcza GPU - stare Adreno 200), a sam system jest hmm… kontrowersyjny (albo się go pokocha, albo znienawidzi) i niestety dość ograniczony, ale za to bardzo szybki. Android jest wolniejszy, ale za to możesz tam mieć wpływ praktycznie na wszystko.