Jaki telefon - wybór wśród Nokii

Witam!

Przysługuje mi wymiana telefonu w Erze,jako że od lat jestem użytkownikiem Nokii,w tej marce chciałbym wybierać

Proszę o poradę,bo w tej branży fachowcem nie jestem,a jeśli już wybrać,niech to będzie coś porządnego

Bardzo dużo rozmawiam przez komórkę,więc względnie solidna bateria była by mile widziana,do tej pory zawsze miałem telefony bez klapek czy też rozsuwanych i byłem z nich zadowolony

Moje dwa ostatnie modele które użytkowałem do 6300 i 6500 Classic

Z tej ostatniej jestem totalnie nie zadowolony,jakieś dziwne zawiechy,bateria masakra:/

Proszę o konkretną pomoc - z góry dziękuję

Jeżeli nie zależy ci na super aparacie to weź E51. Posiada Symbiana, Procesor AMR 11 (taki sam jak N95 8GB), 96 MB RAM, wytrzymałą obudowę i dobrą baterie

Może N82 ?

Istne centrum multimedialne…

n95-2 to centrum multimedialne… n82 ma malutki ekranik :stuck_out_tongue: do filmów nie jest za dobra :stuck_out_tongue: ale n95-2 to już co innego… różnica 0,4 cala robi swoje…

No powiem szczerze że multimedia mnie totalnie nie interesują,czasem jedynie z internetu korzystam,a tak to ma być dobry aparat do dzwonienia,z niezłą baterią:)

W takim razie wszelkie smartfony odpadają. Inne zabawki multimedialne również.

Ze strony ERY to co mógłbym zaproponować to:

Coś z tej kategorii http://www1.era.pl/phones/phones.php?ty … category=1 np Nokia 5310 , SE W580i , ewentualnie SE W880i , lub z tej kategorii http://www1.era.pl/phones/phones.php?ty … category=6 czyli SE G502, SE K550i , SE K660i.

Musisz mieć jednak świadomość, że ww. posiadają często gorsze wyświetlacze (mniej napchanych px) niż np Nokia 6300 , której używałeś.

Jak dla mnie przesiadka z 6300 na 6500 to żadna zmiana, i tak samo niestety będzie w powyższych przypadkach.

Możesz zdecydować się na telefon muzyczny lub fotograficzny ale tak na serio to dopiero przeprowadzka na smartfony będzie jako tako rozsądna ( Nokia E51 lub 6120 classic ze wskazaniem na tą pierwszą) ale musiałbyś zapomnieć o długo działającej baterii.

Długie działanie na 1 łądowaniu to ta kategoria http://www1.era.pl/phones/phones.php?ty … category=5 albo coś z sony eryków serii K lub W.

=== edit ===

LG KU990 Viewty

Sony Ericsson K800i /K810i

Sony Ericsson C902

Samsung G800

lub coś z pierwszej strony tej kategorii: http://www1.era.pl/phones/phones.php?ty … 7&aparat=1

zabawne… przecież ten fon ma bardzo kijowy aparat, co z tego że 5mpx :stuck_out_tongue: wystarczy zobaczyć fotki tego fona…

W sumie fakt, szału nie ma ale też wydaje mi się że mimo wszystko aparat jest lepszy niz w takim K850i choćby.

porównywalny ale nie lepszy :smiley:

K800i weź

k800i dobry lecz nie polecam, w końcu chciał nokie polecam moim zdaniem E71 trochę pewnie będziesz musiał dopłacić ale warto mim zdaniem, jeden z lepszych, chyba że któryś z Music edition

po co ? przecież różnice między zwykłą wersją a ME to głównie soft który można samemu przerobić :roll:

E71, E90, te smartphone są godne polecenia :wink:

chodź do gry wchodzą teraz jeszcze raz LG KU990 i THC TyntN II

po pierwsze HTC TyTn II a po drugie LG KU990 jest do kitu, nie ma systemu i nie ma praktycznie niczego :stuck_out_tongue:

nie do tego tematu to przykleiłem, ale LG mógł by wziąć znajoma ma i nawet mi się podoba.

tak Tylko gdy Mu się znudzi to może drożej sprzedać;]

Po co Ci system ?

ten LG bardzo szybko się znudzi :wink: fony z systemami bardzo długo zostają ciekawe :slight_smile: dlatego lepiej brać tytn 2 :wink:

Ja wolę soft SE od WM…

Co tam można wgrać ?

Nowy motyw ?

Nowy program ?

a co wgrasz do SE?

BTW. do WM wgrasz praktycznie wszystko, programy integrujące w system (czarna lista, odrzuca połączenia od numeru który ustalisz automatycznie, nieoficjalne service pack, własne romy modyfikujące cały system, programy do usprawnienia pisania SMS, syntezatory mowy, przeglądarki plików, odtwarzacze muzyczne, kodeki rmvb, przeglądarki internetowe, komunikatory które można zminimalizować do traya i wyskoczy okienko o nowej wiadomości, oglądanie filmów DivX z możliwością odczytania osobnych napisów txt, nawigacje GPS, sterowniki do kart SDHC dzięki którym można używać kart do 32GB, podkręcanie procesora, dodawanie nowych funkcji telefonu które można dodać softwareowo i wiele, wiele, wiele innych rzeczy na które soft z SE nie pozwala), porty gier (np. quake 3 arena, warcraft 2, quake 1, wolfenstein 3d, doom, heretic, emulatory konsol PSX, NES, GBA, SNES, MAME, GBC i masa innych konsolek), czy też rozbudowane gry zajmujące po 20-300mb z fabułą itd. a nie płytkie gry na jave :roll:

to co wymieniłem to tylko mały procent tego, co można zrobić na palmfonie czy na smartphonie…

ale ty tego nie zrozumiesz bo musiałbyś skołować takie urządzenie i powgrywać parę programów żeby na prawdę zobaczyć co to znaczy mieć system w telefonie… wiem bo sam kiedyś tak uważałem do póki nie kupiłem smartphone :wink:

ale na pewno dalej będziesz przy tym swoim SE bo go masz a to co masz musi być najlepsze nie? :wink:

EDIT: ah, byłbym zapomniał… są jeszcze klienci torrentów, można ściągać torrenty na fonie przez WiFi…

wymieniłem te główniejsze funkcje :wink: jest masa bajerów typu zmiana dzwonka na inny przy każdorazowym połączeniu i inne takie :stuck_out_tongue:

Dobra, z tym porównaniem przesadziłem…

To ja teraz telefon uważasz klopas za najlepszy na rynku ?

Przez systemy odpada Pixon i Renoir… O IPhonie aż szkoda mi słów…

Może Omnia ?

Tylko chodzi mi o telefon kompletny z dobrym aparatem ( chociaż 3,2 mpx ), 16x zoomem i lampą ksenonową…