Jaki telefon wybrać? (5 do wyboru)

Witam, w miarę szybko i na temat. Do wyboru na przedłużenie umowy mam 5 telefonów, mianowicie:

 

XPERIA J (99zł) , Samsung Galaxy Trend (99zł), LG Swift L5 (1zł+tablet za darmo), LG Swift L5 II (89zł), Alcatel One Touch Idol Mini (180zł)

 

Których z nich byłby najlepszy? Czasami posłucham sobie muzyki na słuchawkach, włączę facebooka i pogram w nie wymagające gry. Zależy mi na w miarę dobrym aparacie, robię dużo zdjęć książek, lub notatek z lekcji.

Podejrzewam, że do tej roli nadawałby się każdy, ale jednak chciałbym najwydatniejszą ‘jednostkę’ i najmniej problemową :wink:

Ma się rozumieć, że tylko te telefony masz do wyboru? Dopłaty itd nie wchodzą w grę? Bo jeśli tak to na wstępie wykreśl XPERIĘ J oraz L5 pierwszej generacji, bo to telefony już niemalże z zabytkowymi podzespołami i jeżeli poszukujesz smartfona na długi okres to zdecydowanie się nie sprawdzą i przyniosą wiele nerwów.

 

Z pozostałych najlepszy będzie Idol Mini, gdyż ma 2 rdzenie i najlepszy ekran oraz najświeższą wersję Androida. Jedyną wadą może być 512MB ram, ale sam 2 rdzeniowy procesor daje już sporego kopa. Jeżeli nie wymagasz od telefonu zbyt wiele to się sprawdzi w 100%. Miejsce niżej jest Galaxy Trend, ale on ma tylko jeden rdzeń (niezbyt wydajny) i 768MB ramu (ale nie samym ramem smartfon żyje, lecz dobrze jest, gdy mamy go więcej do dyspozycji). Potem zostaje LG L5 II, ma mniej ramu niż Trend, ale wydaje mi się, że procesor ciut wydajniejszy i układ graficzny też nieco lepszy. 

 

Ja bym zdecydowanie brał Idola Mini. A jeżeli coś by nie wyszło to obojętnie czy Trend czy L5 II, oba są podobnej wydajności. Tyle, że Trend ma nieco więcej ramu, lecz nakładka Samsunga jest nieco cięższa od Optimus UI w LG, który jest dobrze zoptymalizowany. Co z tych dwóch ostatnich wybierzesz to będzie dobre. 

Samsung Galaxy Trend i nawet się nie zastanawisj :slight_smile: