Jaki telefon wybrac- Iphone/HTC/N97

(Acen) #1

czesc wlasnie konczy mi sie umowa i moge juz zmienic sluchawke

w zasadzie potzrbuje aby w miare dobrze obslugiwal internet

od czasu do czasu cyknal fotke i mial gps

moge wybierac pomiedzy Iphonem, HTC Diamondem 2 , czy moze poczekac do

lipca na N97-wczoraj dzwonilem do obslugi klienta i od lipca ma juz byc dostepna\

pozdro.

(Konrad93) #2

Porównaj je sobie tu http://www.telepolis.pl/porownanie.php?akcja=porownaj

Ja bym się kierował ku HTC ;]

(Psio1) #3

iPhone 3G.

Nokia N97 to kolejny klon iPhone'a, ale cokolwiek nokia zrobi to i tak nie bedzie miało MAC OX na pokładzie.

W czerwcu/lipcu będzie nowy iPhone i firmware 3.0 na niego rozszerzające możliwości wielokrotnie niż obecne oprogramowanie.

(klopas) #4

iPhone 3G oczywiście :wink: miałem 2G i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę :wink: jest lepszy parametrami niż jakiś HTC czy N97 która ma badziewny s60v5 którego nie polecam (miałem okazję go użytkować w 5800, jest gorszy niż każdy inny system :stuck_out_tongue: )

(JUDGE) #5

A będzie dorzucona hardware'owa klawiatura jak w "klonie Iphone" czyli N97? :slight_smile:

Nie? Ooo, to szkoda.

Jaki operator?

Generalnie jeśli Ci się nie śpieszy, poczekałbym na N97 bo "na papierze" wygląda zacnie; wysoka rozdziałka, konkretny aparat, 32 GB do zawalenia, Video VGA@30fps, Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5...

Do poczytania:

A własnie, może Omnia HD? :wink:

http://www.gsmarena.com/samsung_i8910_omnia_hd-2691.php

(Heezootoo) #6

a HTC touch pro II też zaniedługo wchodzi a wygląda na papieże też zacnie

(Psio1) #7

W iPhonie nie będzie hardware'owej klawiatury, a jeśli w jakimś następnym modelu będzie to takiego nigdy nie kupie.

Nowy iPhone ma mieć też 32GB dostępne, lepszy aparat z autofocusem i pare innych, pare info np. tu:

http://myiphone.com.pl/dane_techniczne.php

czy tu:

http://www.ipod.info.pl/index.php/param ... nt-page-1/

Powiem tak: dopóki ktoś nie będzie miał iPhone'a na własność tak długo, żeby mógł się z nim zapoznać, pobawić konkretnie i dostosować do swoich potrzeb, ten będzie go odradzał jako przereklamowany sh*t bo na YT naoglądał się filmiku i miał okazje podotykać go troche u kumpla.

Symbian vs WM vs iPhone OS

wygrywa iPhone OS w moich oczach: szybkość, bezawaryjność, wydajność, nieograniczone dostosowanie do swoich potrzeb (po jailbreak'u) + całkowite wsparcie Apple dla sprzętu, ciągła praca nad oprogramowaniem, które jest kompatybilne z każdą wersją iphone'a.

Kupujesz iPhona raz i masz pewność że przez długie lata będziesz miał za darmo oprogramowanie do niego najnowsze z nowymi możliwościami (oczywiście możliwości adekwatne do sprzętu, iPhone 2G nie będzie miał GPSa przeciez i 3G).

A symbian czy WM? kupujesz telefon i klapa, system jest uniwersalny, nigdy nie będzie wydajny tak jak MAC OX.

iPhone ma proca teraz 412 MHz, RAMu 128 MB i działa super płynnie nawet jak jest zawalony dziesiątkami aplikacji, zrobiony Jailbreak i poinstalowane różne motywy, upiększacze itp.

Gdyby iPhone miał WM czy Symbiana to po paru godzinach/dniach zabawy i dostosowaniu do swoich potrzeb nie wstałby pewnie albo włączałby się z pół godziny :smiley:

A jak nowy iPhone będzie miał proca 600MHz i 256 RAMu to już będzie kosmos, firmware 3.0 jest znacznie szybsze niż obecne 2.x a daje dużo więcej możliwości.

(klopas) #8

to muszę przyznać, ja na sowim iPhone miałem ponad 1,7GB samych aplikacji (1gb z hakiem była z appstore, reszta cydia) i fon chodził jak bez aplikacji :slight_smile: na s60 czy WM po 10 aplikacjach fon zaczyna mulić a na iPhone wgrasz ponad 100 i będzie śmigał jak nowy :slight_smile:

(JUDGE) #9

Zapowiada się przyzwoicie (wreszcie może wrzucą przyzwoity aparat i radio), a kiedy planowana premiera?

(Bromek2) #10

a myślałes o LG arena - bardzo fajny telefonik :slight_smile:

(Capletonmix) #11

ja chyba też i phona bym wybrał... przy obecnej modzie to może być zgubne... ja bym poczekał na to co zaoferuje ta nowa telefonia od gg... może cos ci się spodoba

(Acen) #12

N97 ma premiere ok 16 czerwca w Anglii,

a nowy Iphone ..niewiadomo jeszcze-a

moja umowa wlasnie sie konczy i nie wiem czy jest sens czekac na nowego Iphone-

czy wziasc starego znaczy 3G...

Czy zdjecia sa naprawde takie tragiczne??

i czy jest jakas aplikacja do nagrywania video???

pzdr.

(Psio1) #13

Zdjęcia nie są tragiczne - są dobre, no chyba że oczekujesz jakości lustrzanki w telefonie to iPhona nie bierz - tylko czy warto rezygnować z możliwości jakie iphone daje na rzecz samej matrycy aparatu?

do nagrywania video jest aplikacja, ale trzeba zrobić Jailbreak i wtedy możesz z iPhonem robić co tylk oCi się podoba :lol:

(boczi) #14

klopas , dawny orędowniku Symbianów zapatrzony tylko w ten system, zachowujesz się jak zwykle tak samo tylko z innego punktu siedzenia; oraz iPofree , jak nie skończycie w końcu OT-ować w dziale Telefonia na temat iPhone'ów i tym podobnych, skończy się to w końcu banem. Swoje flamewary i opowiadanie o samych zaletach lub bez argumentacji (jednostronne, z góry założone stanowisko) możecie prowadzić gdzie indziej.

A co ona ma zaoferować? Telefony? Od MVNO tego oczekujesz? :o http://www.gaduair.pl/

(Zbych ) #15

Kasper napisał że musi mieć GPS więc zapewne bedzie chciał zainstalować jakąś nawigacje , jak narazie na polske o zadawaląjcym pokryciu są dostępne 2 może 3 nawigacje (auto mapa , tomtom , i może garmin) czy te nawigacje działają na iPhone? nie wydaje mi się , coś tam tomtom zapowiada że już ma gotową nawigacje na iPhona ale to narazie tylko zapowiedzi , druga sprawa w iPhonie to bluetooh , nie działa z niczym, działa jedynie ze słuchawką kontabilną z iPhone ,chyba że już coś się zmieniło i umkło mi , więc pozostaje tylko HTC i będzie to najbardziej wszechstronny telefon na którym zadziała "prawie wszystko" co tylko można chcieć , nie wiem jak diamond II ale jedynka nie jest demonem szybkości ale można się przyzwyczaić , no niestety nie jest to tylko telefon a urządzenie multimedialne więc skutki uboczne muszą istnieć. Napewno mniej tych "wad" posiada HTC jak iPhone.

(klopas) #16

iPhone 3G korzysta z Google Maps, czyli pokrycie 100% chyba :stuck_out_tongue: a BT działa, jak miałem iPhone to wysyłałem pliki z nokiami 6600, e66, e71 i 3110 i działało wszystko :stuck_out_tongue: oczywiście po wgraniu iBluetooth (który i tak jest za free :stuck_out_tongue: ) standardowo iPhone pobiera mapki z google maps ale po wgraniu xGPS i gotowych mapek nic nie pobiera (zależy jakie przybliżenie, mapa polski z przybliżeniem od 2 do max waży 2gb a z przybliżeniem od 3 do max chyba z 500mb, nie wiem o szczegółach. miałem iPhone 2G a on GPS nie posiadał w ogóle)

(Psio1) #17

xGPS w iPhonie działa gorzej niż Google Maps, nie wiem czemu ale czasami ma problemy i wskazuje pozycje niedokładnie na otwartym tereanie, w google maps tego nie zauwazylem

nowy iPhoen ma mieć komas dodatkowo i wbudowana aplikacje do prawdziwej nawigacji a nie cos takiego jak google maps.. ponadto obecne SDK 3.0 zezwala na tworzenie nawigacji z prawdziwego zdarzenia więc droga tom toma czy automapy dla iphone'a jest otwarta (do tej pory byly tylko zapowiedzi a prawdopodobnie apple blokowalo tom toma).

tylko sęk w tym ze nowy iphone ma wyjsc za 2 miesiące (17 lipca ma byc w sklepach) a samo pokazanie i zaprezentowanie na WWDC 8-12.06.

Z tych trzech telefonów na samym koncu brałbym nokie, a najchetniej poczekałbym przynajmniej do tego 8-12 czerwca i na to co zaprezentuje apple w nowym iphonie bo narazie to pogłoski i przecieki tylko.

(Zbych ) #18

tyle tylko że nowy diamond już jest a można go porównać dokładnie do iPhona, teraz tylko pozostaje pytanie czy windows mobile ,system który od jakiegoś czasu na stałe zdominował europe i jest już mnóstwo gotowych programów czy aplikacji w tym bardzo wiele w jezyku polskim , czy czekać na nowego iPhona jak i programy i aplikacje które zapwne cieżko będą miały się zaaklimatyzować w europie.

(Acen) #19

Chyba jednak slusze sie na Iphona 3G-bo chyba zadnej rewolucji w nowym Iphonie nie bedzie...

tak mysle,ale moge sie mylic...

W jakiej rozdzialce kreci filmy Iphome bo zainstalowaniu odpowiedniego programu ???

pzdr.

(Psio1) #20

No wlasnie moze byc rewolucja mala.. chociazby procek 600MHz i 256MB RAM zamiast 412MHz i 128MB obecnie to juz spora różnica, ja na Twoim miejscu poczekałbym chociaż do konferencji WWDC, jeśli uznasz ze nowy iphone nie jest za wiele lepszy to wtedy 3G, a jeśli nowy będzie dużo lepszy to niestety trzeba będzie poczekac pewnie do ok polowy lipca, a zanim do polski trafi to pewnie troche dluzej jeszcze

Rozdziałka filmu zrobionego Cycorderem to 384x288 px

Zrobiłem analize wideo nagranego Cycorderem programem MediaInfo i taki wynik:

schowek02z.jpg