Jaki telefon wybrac- Iphone/HTC/N97

czesc wlasnie konczy mi sie umowa i moge juz zmienic sluchawke

w zasadzie potzrbuje aby w miare dobrze obslugiwal internet

od czasu do czasu cyknal fotke i mial gps

moge wybierac pomiedzy Iphonem, HTC Diamondem 2 , czy moze poczekac do

lipca na N97-wczoraj dzwonilem do obslugi klienta i od lipca ma juz byc dostepna\

pozdro.

Porównaj je sobie tu http://www.telepolis.pl/porownanie.php?akcja=porownaj

Ja bym się kierował ku HTC ;]

iPhone 3G.

Nokia N97 to kolejny klon iPhone’a, ale cokolwiek nokia zrobi to i tak nie bedzie miało MAC OX na pokładzie.

W czerwcu/lipcu będzie nowy iPhone i firmware 3.0 na niego rozszerzające możliwości wielokrotnie niż obecne oprogramowanie.

iPhone 3G oczywiście :wink: miałem 2G i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę :wink: jest lepszy parametrami niż jakiś HTC czy N97 która ma badziewny s60v5 którego nie polecam (miałem okazję go użytkować w 5800, jest gorszy niż każdy inny system :stuck_out_tongue: )

A będzie dorzucona hardware’owa klawiatura jak w “klonie Iphone” czyli N97? :slight_smile:

Nie? Ooo, to szkoda.

Jaki operator?

Generalnie jeśli Ci się nie śpieszy, poczekałbym na N97 bo “na papierze” wygląda zacnie; wysoka rozdziałka, konkretny aparat, 32 GB do zawalenia, Video VGA@30fps, Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5…

Do poczytania:

http://www.telepolis.pl/news.php?id=14670

http://www.telepolis.pl/news.php?id=14673

A własnie, może Omnia HD? :wink:

http://www.gsmarena.com/samsung_i8910_omnia_hd-2691.php

a HTC touch pro II też zaniedługo wchodzi a wygląda na papieże też zacnie

W iPhonie nie będzie hardware’owej klawiatury, a jeśli w jakimś następnym modelu będzie to takiego nigdy nie kupie.

Nowy iPhone ma mieć też 32GB dostępne, lepszy aparat z autofocusem i pare innych, pare info np. tu:

http://myiphone.com.pl/dane_techniczne.php

czy tu:

http://www.ipod.info.pl/index.php/param … nt-page-1/

Powiem tak: dopóki ktoś nie będzie miał iPhone’a na własność tak długo, żeby mógł się z nim zapoznać, pobawić konkretnie i dostosować do swoich potrzeb, ten będzie go odradzał jako przereklamowany sh*t bo na YT naoglądał się filmiku i miał okazje podotykać go troche u kumpla.

Symbian vs WM vs iPhone OS

wygrywa iPhone OS w moich oczach: szybkość, bezawaryjność, wydajność, nieograniczone dostosowanie do swoich potrzeb (po jailbreak’u) + całkowite wsparcie Apple dla sprzętu, ciągła praca nad oprogramowaniem, które jest kompatybilne z każdą wersją iphone’a.

Kupujesz iPhona raz i masz pewność że przez długie lata będziesz miał za darmo oprogramowanie do niego najnowsze z nowymi możliwościami (oczywiście możliwości adekwatne do sprzętu, iPhone 2G nie będzie miał GPSa przeciez i 3G).

A symbian czy WM? kupujesz telefon i klapa, system jest uniwersalny, nigdy nie będzie wydajny tak jak MAC OX.

iPhone ma proca teraz 412 MHz, RAMu 128 MB i działa super płynnie nawet jak jest zawalony dziesiątkami aplikacji, zrobiony Jailbreak i poinstalowane różne motywy, upiększacze itp.

Gdyby iPhone miał WM czy Symbiana to po paru godzinach/dniach zabawy i dostosowaniu do swoich potrzeb nie wstałby pewnie albo włączałby się z pół godziny :smiley:

A jak nowy iPhone będzie miał proca 600MHz i 256 RAMu to już będzie kosmos, firmware 3.0 jest znacznie szybsze niż obecne 2.x a daje dużo więcej możliwości.

to muszę przyznać, ja na sowim iPhone miałem ponad 1,7GB samych aplikacji (1gb z hakiem była z appstore, reszta cydia) i fon chodził jak bez aplikacji :slight_smile: na s60 czy WM po 10 aplikacjach fon zaczyna mulić a na iPhone wgrasz ponad 100 i będzie śmigał jak nowy :slight_smile:

Zapowiada się przyzwoicie (wreszcie może wrzucą przyzwoity aparat i radio), a kiedy planowana premiera?

a myślałes o LG arena - bardzo fajny telefonik :slight_smile:

ja chyba też i phona bym wybrał… przy obecnej modzie to może być zgubne… ja bym poczekał na to co zaoferuje ta nowa telefonia od gg… może cos ci się spodoba

N97 ma premiere ok 16 czerwca w Anglii,

a nowy Iphone …niewiadomo jeszcze-a

moja umowa wlasnie sie konczy i nie wiem czy jest sens czekac na nowego Iphone-

czy wziasc starego znaczy 3G…

Czy zdjecia sa naprawde takie tragiczne??

i czy jest jakas aplikacja do nagrywania video???

pzdr.

Zdjęcia nie są tragiczne - są dobre, no chyba że oczekujesz jakości lustrzanki w telefonie to iPhona nie bierz - tylko czy warto rezygnować z możliwości jakie iphone daje na rzecz samej matrycy aparatu?

do nagrywania video jest aplikacja, ale trzeba zrobić Jailbreak i wtedy możesz z iPhonem robić co tylk oCi się podoba :lol:

klopas , dawny orędowniku Symbianów zapatrzony tylko w ten system, zachowujesz się jak zwykle tak samo tylko z innego punktu siedzenia; oraz iPofree , jak nie skończycie w końcu OT-ować w dziale Telefonia na temat iPhone’ów i tym podobnych, skończy się to w końcu banem. Swoje flamewary i opowiadanie o samych zaletach lub bez argumentacji (jednostronne, z góry założone stanowisko) możecie prowadzić gdzie indziej.

A co ona ma zaoferować? Telefony? Od MVNO tego oczekujesz? :o http://www.gaduair.pl/

Kasper napisał że musi mieć GPS więc zapewne bedzie chciał zainstalować jakąś nawigacje , jak narazie na polske o zadawaląjcym pokryciu są dostępne 2 może 3 nawigacje (auto mapa , tomtom , i może garmin) czy te nawigacje działają na iPhone? nie wydaje mi się , coś tam tomtom zapowiada że już ma gotową nawigacje na iPhona ale to narazie tylko zapowiedzi , druga sprawa w iPhonie to bluetooh , nie działa z niczym, działa jedynie ze słuchawką kontabilną z iPhone ,chyba że już coś się zmieniło i umkło mi , więc pozostaje tylko HTC i będzie to najbardziej wszechstronny telefon na którym zadziała “prawie wszystko” co tylko można chcieć , nie wiem jak diamond II ale jedynka nie jest demonem szybkości ale można się przyzwyczaić , no niestety nie jest to tylko telefon a urządzenie multimedialne więc skutki uboczne muszą istnieć. Napewno mniej tych “wad” posiada HTC jak iPhone.

iPhone 3G korzysta z Google Maps, czyli pokrycie 100% chyba :stuck_out_tongue: a BT działa, jak miałem iPhone to wysyłałem pliki z nokiami 6600, e66, e71 i 3110 i działało wszystko :stuck_out_tongue: oczywiście po wgraniu iBluetooth (który i tak jest za free :stuck_out_tongue: ) standardowo iPhone pobiera mapki z google maps ale po wgraniu xGPS i gotowych mapek nic nie pobiera (zależy jakie przybliżenie, mapa polski z przybliżeniem od 2 do max waży 2gb a z przybliżeniem od 3 do max chyba z 500mb, nie wiem o szczegółach. miałem iPhone 2G a on GPS nie posiadał w ogóle)

xGPS w iPhonie działa gorzej niż Google Maps, nie wiem czemu ale czasami ma problemy i wskazuje pozycje niedokładnie na otwartym tereanie, w google maps tego nie zauwazylem

nowy iPhoen ma mieć komas dodatkowo i wbudowana aplikacje do prawdziwej nawigacji a nie cos takiego jak google maps… ponadto obecne SDK 3.0 zezwala na tworzenie nawigacji z prawdziwego zdarzenia więc droga tom toma czy automapy dla iphone’a jest otwarta (do tej pory byly tylko zapowiedzi a prawdopodobnie apple blokowalo tom toma).

tylko sęk w tym ze nowy iphone ma wyjsc za 2 miesiące (17 lipca ma byc w sklepach) a samo pokazanie i zaprezentowanie na WWDC 8-12.06.

Z tych trzech telefonów na samym koncu brałbym nokie, a najchetniej poczekałbym przynajmniej do tego 8-12 czerwca i na to co zaprezentuje apple w nowym iphonie bo narazie to pogłoski i przecieki tylko.

tyle tylko że nowy diamond już jest a można go porównać dokładnie do iPhona, teraz tylko pozostaje pytanie czy windows mobile ,system który od jakiegoś czasu na stałe zdominował europe i jest już mnóstwo gotowych programów czy aplikacji w tym bardzo wiele w jezyku polskim , czy czekać na nowego iPhona jak i programy i aplikacje które zapwne cieżko będą miały się zaaklimatyzować w europie.

Chyba jednak slusze sie na Iphona 3G-bo chyba zadnej rewolucji w nowym Iphonie nie bedzie…

tak mysle,ale moge sie mylic…

W jakiej rozdzialce kreci filmy Iphome bo zainstalowaniu odpowiedniego programu ???

pzdr.

No wlasnie moze byc rewolucja mala… chociazby procek 600MHz i 256MB RAM zamiast 412MHz i 128MB obecnie to juz spora różnica, ja na Twoim miejscu poczekałbym chociaż do konferencji WWDC, jeśli uznasz ze nowy iphone nie jest za wiele lepszy to wtedy 3G, a jeśli nowy będzie dużo lepszy to niestety trzeba będzie poczekac pewnie do ok polowy lipca, a zanim do polski trafi to pewnie troche dluzej jeszcze

Rozdziałka filmu zrobionego Cycorderem to 384x288 px

Zrobiłem analize wideo nagranego Cycorderem programem MediaInfo i taki wynik:

schowek02z.jpg