Jaki telefon wybrać? - mniejszy niż 5" mocny i Android

Poszukuję telefonu o takich parametrach:

Wielkość wyświetlacza: 4" do 4,5"
Pamięć RAM: 1-2 GB
Pamięć telefonu: 4-8 GB
System: Android
Podzespoły: 4 rdzenie i więcej
Bateria: 2000 mAh
Cena: 1000zł do 1200

Proszę doradźcie coś?
Ostatnio musiałam sprzedać 2 nowe telefony 5" bo były dla mnie za duże i takie niewygodne w użytkowaniu. Teraz w sklepach same telefony 5" i trudno coś mniejszego kupić. Głównie zależy mi na wielkości telefonu, pamięci przerobowej (jak duża 1 GB i więcej to wtedy wszystkie aplikacje ładnie śmigają i nic się nie zacina) oraz mocnej baterii. Już nawet zastanawiam się czy nie wrócić do poczciwej Nokia 206 mała i niezawodna. Tylko, że teraz wiadomo każdy chce być w świecie wirtualnym czy to pracując czy dla rozrywki.
Proszę, jakie modele doradzacie?

Też miałem ten problem (z wielkością wyświetlacza). Znalazłem w ofercie Sony Xperia smartfony z ekranem 4,6". Posiadam Xperia Z5 Compact i jestem zadowolony. Ciężko będzie coś sensownego znaleźć w dobie smartfonów 5" i więcej.

Obecnie trudno znaleźć coś w miarę “nowego” i taniego z wyświetlaczem o takiej przekątnej.
Czy to Xperia Z5 Compact, czy iPhone SE i parę innych modeli jest, ale nie w tym przedziale cenowym.
W niższej kwocie możesz dostać Xperie Z3 Compact, ale jest to smartfon troszkę leciwy już.

Moja mama ma dosyć małe dłonie, korzystała z Sony-Ericsson W580i, a zafundowałem jej przesiadkę na Xiaomi Redmi Note 4 (5.5’’). Dużym udogodnieniem okazuje się dobre wyważenie smartfonu, jego waga i tryb skalowania ekranu od 3.5’’ (do natywnego 5.5’’).
Na wygodę użytkowania wpływa też podręczne menu dostępne w dowolnym wybranym miejscu. (np. pod kciukiem - zastępuje 3 przyciski funkcyjne + 2 dowolnie wybrane funkcje)


Właśnie teraz tak jeszcze po szerszym rozeznaniu i Waszych sugestiach interesują mnie 4 telefony
iPhone 6s
iPhone SE
Sony Xperia Z3 Compact
Sony Xperia X Compact
Od iPhone odstrasza głównie cena i system bo go nie znam, a przede wszystkim słaba bateria. Jednak na plus obudowa i wielkość - w 6s fajna cienka poręczna obudowa i wyświetlacz 4.6", a SE fajny 4" tylko taka cegiełka trochę
W Sony w sumie wszystko mi pasuje tylko ten wyświetlacz 4.6". Chyba lepiej kupić X Compact niż Z3 Compact bo łatwiej o pełną gwarancje producenta. Z tego co też przeszukałam to te Sony awaryjne są, ludzie sprzedają po naprawach
Cenowo to na OLX udało mi się znaleźć iPhony i Sony nowe na gwarancji za ok. 1300zł z umów na przedłużenie u operatora. W sklepach raczej nie kupię bo tam są ceny mega zawyżone
Jak wg Was wypada porównanie tych telefonów? Który taki bardziej funkcjonalny i bezawaryjny? Jak Wam się użytkuje?
Chętnie skorzystam z opinii

ja polecam Galaxy A3 https://www.sferis.pl/smartfon-samsung-galaxy-a3-2016-lte-bialy-sm-a310fzwaxeo-p383673
co prawda 4,7" ale jest lekki, cieniutki i zgrabny według mnie jest ok :slight_smile:

https://www.sferis.pl/smartfon-apple-iphone-5s-16gb-srebrny-me433lp-a-p328598
Według mnie to całkiem przyzwoita cenowo opcja. Teraz w sklepach w tej wielkości wyświetlacza raczej nic dobrego nie dostaniesz, chyba, że te sony compact ale z dostępnością tego też chyba jest średnio :frowning:

Tutaj masz całą listę telefonów od 4,6" do 5,0"


a jeżeli chodzi o Twój wybór to porównując te trzy telefony iphone se wypada najgorzej

Dziękuję za wszystkie sugestie i opinie :slight_smile: Po namyśle zdecydowałam się w końcu na iPhone SE 16 GB. Udało mi się zakupić go w promocji za 1300zł w Media Markt. Wolałam dołożyć pieniędzy, a mieć mały poręczny telefon. Co prawda bateria nie jest zbyt mocna i wytrzymuje mi 2 dni, ale musiałam się z tym liczyć. Mam ten telefon już 2 tyg i zapoznaję się z systemem iOS bo wcześniej miałam Androida, ale też sobie radzę. Jedyne co mnie zaskoczyło, to że nie można usuwać pamięci podręcznej aplikacji. Jednak tak ogólnie jestem zadowolona z iPhona

i recommend P9