Jaki telefon wybrać spełniający dane wymagania?

Jeszcze raz napisze, ze w przypadku Androida nawet najdroższy smartfon świata nie gwarantuje, ze więcej jak jedną aktualizacje systemu do nowej wersji dostaniesz i tez nie zawsze na bierząco tylko mogą olać 11 i dać odrazu 12.

W smartfonach. Androidem nie płacisz dużo za system, tylko za sprzęt. W Apple nie ma co roku nie wiadomo ile pikseli w aparatach, nie wiadomo ile pikseli w ekranach tylko najwiecej płacisz za to, ze minimum 5 lat masz aktualizowany system. Żaden system nie jest idealny dlatego powinno się go na bierząco poprawiać, udoskonalać i zabezpieczać bo hakerzy nigdy nie śpią. Nikt chyba nie zaprzeczy, ze w tej kwestii Apple przy Androidzie wygrywa. Może tez dlatego, ze iOS jest zamkniętym systemem, a nie jak Android otwartym na wszystko i wszystkich.

Autor nie pyta o nasze preferencje dotyczące systemów mobilnych, tylko o telefon z Androidem ze slotem MicroSD :slightly_smiling_face:

Pyta o telefon z Androidem, który ma częste aktualizacje systemu, a taki chyba nie istniał i nie istnieje. Więc mu to tłumaczę, ze szuka czegoś co według mnie nie istnieje.

Są telefony krócej i dłużej wspierane. On szuka urządzenia z tej drugiej grupy :man_shrugging:

To trochę tak, jak bym zapytał o której odjeżdża pociąg z Warszawy do Szczecina i dostał odpowiedz, że ktoś jeździ do Suwałk. Moim zdaniem.

Porównanie bez sensu.

Mialem smartfony z Androidem do 2019 roku najtańsze i dwa modele, nie ważne teraz jakie i jakiej firmy, najdroższe. Te najdroższe dostały raz aktualizacje i to pod koniec gwarancji, potem kup nowy model jak chcesz najnowsza wersje systemu i kolejne 3 tysięcy po 2 latach?? Dziękuję, postoje. Wole za Iphony zapłacić starszy model tez 3 tysięcy i 3-4 lata używać i mieć aktualizacje zarówno zabezpieczeń, funkcji jak i do nowych wersji.

A który iPhone ma microSD? :upside_down_face:
Ja też wolę iPhony, ale nie ma to nic do rzeczy, bo autor o nie nie pyta.

@macios4 Oneplus, z tego co widzę, to tak ze 2-3 lata max od premiery.

No nie ma wbudowane, ale można dokupić i wcale nie musi być od Apple.

Masz na to jakieś w internecie potwierdzenie, czy wróżysz z fusów?

No popatrz, a ja mam co najmniej raz w miesiącu aktualizacje. IPhona natomiast dałem teściowej.
Względnie sobie chwali, aczkolwiek mówiła, że nokia jej lepiej się sprawowała bo dłużej bateria trzymała.

Ale systemu, czy zabezpieczeń linuksa bo Android to Linux??
Jaki to smartfon, ze masz co miesiąc aktualizacje?

Ile nowych wersji Androida dostałeś od premiery czy od zakupu?

https://www.oneplus.com/uk/support/softwareupgrade

Można dokupić MicroSD. Mogę się mylić, ale autor może nie chcieć telefonu ze zwisającym lub doczepionym adapterem.

W każdym flagowcu Xiaomi masz po zdjęciu blokady aktualizacje cotygodniowe. Kompilowane i przygotowywane przez miui polska. Do tego można sobie dłubać do woli w sofcie i wywalić wszystko czego nie potrzebujesz, a także dodać to i owo.
Aktualizacje są wykonywane na bazie cotygodniowych producenta, tylko lokalizacja jest dodawana przez polski zespół.

To może któryś model Xiaomi spełni wymagania?

Jeśli zależy Ci na systemie, który bedzie długo wspierany, to polecam nie trzymać się tak kurczowo tego androida ale zastanowić sie nad ios. Sam również długo się do niego przekonywałem, potem jednak się przesiadłem i oceniam pozytywnie. Fakt, ze iphone zwykle kosztuje więcej, ale z drugiej strony starzeje się moim zdaniem o wiele lepiej niż wiele smartfonów na androidzie. Widzę to po moim rocznym iphone 11. Który jednak planuję wymienić na model 13 z uwagi na aparat: iPhone 13 Pro | iSpot Apple Premium Reseller Mój stary jednak nie zostanie wyrzucony ale powędruje do żony. Bateria może Ci się wydawać nie taka duża, ale wystarcza na naprawdę długo.