Jaki telefon wybrać?

Mam na zakup 1000 zł

Witam.

Potrzebuję zmienić telefon.

Moje wymagania to przede wszystkim:

  • Mocna długo trzymająca bateria

  • Stabilność niezawodność

  • Karta pamięci min 8 GB

  • Mp3

Raczej nie Windows Mobile bo on raczej stabilny nie jest.

Odnośnie GPS to zauważyłem że jak jest wewnątrz telefonu to jest to byle co.

Więc jeśli telefon bez GPS to żeby była możliwość dokupienia.

Do tego automapa lub jakaś dobra konkurencja.

Słuchawka bezprzewodowa do ucha też się przyda.

Z góry dzięki za pomoc.

Postaw na najnowsze modele Sony Ericssona. 1000 zł to kwota, za którą już można zaszaleć. Ja ostatnio przerzuciłem się z SE k800i na Nokię N95 8GB i jeśli chodzi o porównanie to dla mnie Soniaki lepsze od Nokii są. Moja Nokia łapie zwiechy, co mnie najbardziej denerwuje. Czegoś takiego nie miałem w żadnym SE.

Tu pojawia się problem.

Żyjemy w erze tandety. Mogę wziąć drogi model i w miarę nowoczesny, ale boję się, że GPS nie będzie łapał satelit lub po prostu będą zwiechy. Nowe modele telefonów nie zawsze gwarantują niezawodność .

Troszkę rozejrzałem się i znalazłem Sony Ericsson G900.

Poczytałem jego opcje i wydają się ciekawe. Co powiecie o jego stabilności i niezawodności?

o ile się nie mylę ma on stary, niewspierany system UIQ na który nie będą robione aktualizacje map :stuck_out_tongue:

jeśli to ma być GPS to tylko WM, Nokie nie mają ekranów na tyle, żeby nawigacja była dobra do auta… coś z WM i ponad 3" (co jest minimum, wątpię aby cię interesował SPV M5000 choć ma on ekran 3.6cala, 640x480 rozdzielczość ekranu no ale ma słaby aparat bo 1.3mpx z tego co wiem… lepszy jest jeszcze HTC X7500, ma 5cali i nie jest taki wielki jaki się wydaje :wink: )

co do wbudowanych GPS to się mylisz co do ich jakości , smartfony Mio i HTC mają jedne z lepszych wmontowanych GPS i “łapanie” satelit na tym sprzęcie jest bezproblemowe nawet w okolicach z gęstą i wysoką zabudową jak i w gęstych lasach , co do szybkości “łapania” sygnału GPS Mio jest niezawodne , htc troche wolniejsze , najgożej wypada chyba Asus pobijają go nawet nawigatory no-name typu lark , a pozatym jak chcesz mieć "wszystomogacy/mający tel to zapomnij o długo działającej bateri , windows mobile to max 2 dni , symbian troche dłużej.

Chcę mieć te funkcje o których wspomniałem.

Jeśli korzystam z GPS to rozumiem że to czerpie sporo pradu ale

jeśli trafia się kilka dni pod rzad że bede uzywał tylko telefonu (od czasu do czasu) i sms ów to chciałbm żeby bateria trzymała długo bo to przecież wiele pradu nie żre.

Zgadza się?

Sam GPS pobiera dużo prądu zazwyczaj starcza go na około 2-4 godziń, zazwyczaj używając nawigacji jedzie się samochodem więc z ładowaniem nie ma problemu i prawie zawsze jedzie się na ładowarce , a nie chodzi o sam GPS , ale tak jak napisane powyżej że jeżeli chcesz telefon “wszystkomogący” to powinen być to telefon z systemem , już praktycznie chęć kożystania z nawigacji eliminuje wszystkie systemy oprócz windowsa mobile (no i ostatecznie symbian na którego istnieje jakaś tam alternatywna nawigacja , mam na myśli dobrą nawigacje nie typu nokiamaps czy googlemaps) a jak wiadomo już sam system windows też potrzebuje sporo energi i do tego średniej wielkości ekrań który w słoneczne dni musi być ustawiony na full jasności co też zżera sporo energi , nie ma w dzisiejszych czasach smarfona “wszystkomogącego” aby miał małe zapotrzebowanie na energie.

Nokia E52 / E71 ?

Jeszcze zapytam o g900

Szukałem informacji na ten temat i nic.

Napisałem też do producenta a oni odpisali że nie posiadają takich informacji. (Tu mnie zaskoczyli)

Gdzie tego szukać ? Chciałbym być pewny zanim się zdecyduję lub zrezygnuję z danego modelu.

http://www.komorkomaniak.pl/3886/czy-to-juz-koniec-uiq/

nie warto się pchać w UIQ… system jest dobry ale stary i niewspierany…