Jaki telefon wybrać?

Witam niedługo mojemu tacie kończy się umowa w Erze… I postanowił zamienić mój stary na nowy telefon. Pytanie brzmi który z tej listy wybrać ?:

HTC Wildfire

Samsung Avila GPS (S5230G)

Sony Ericsson Xperia X10 mini pro

Sony Ericsson Xperia X8

Samsung Wave 723

Samsung Wave 533

Ja jestem skołonny najbardziej ku HTC, gdyż widać że jest pożądnie wykonany. Lecz razi mnie trochę dużo negatywnych opinii o baterii i aparacie. Ma ktoś ten telefon może ocenić jego stan?

Chciałbym telefon który posiada GPS, odtwarzacz mp3 w miarę dobry aparat WiFi no i dobrą baterię.

Co polecicie ? Z góry thx :slight_smile:

Jak na start z Androidem całkiem niezły. Ma oficjalnego 2.2 co jest dużym plusem i całkiem fajny interfejs Sense. Minus to mała rozdzielczość ekranu - QVGA 240x320 pikseli.

Badziew nie warty zainteresowania

Sprzętowa klawiatura to duży plus, minus to maleńki ekranik. Jednak nadal nie najgorszy sprzęt.

Chyba najlepszy z tej grupy - ekran HVGA - 320x480, procesor i RAM ujdzie. Wyjątkowo niedopracowana nakładka producenta, ale to nie problem bo interfejs można zmienić. Minus to brak multitouch - Wildfire to ma.

low-endy z BadaOS nie warte zainteresowania.

Ja osobiście zainteresowałbym się Xperią X8 lub Wildfire ze wskazaniem na X8. WiFi masz w obu, jako odtwarzacze MP3 oba dadzą radę. Z baterią cudów nie będzie - co najmniej codzienne ładowanie, choć oczywiście może być lepiej. Uważaj też na transmisję danych - gdy nie masz pakietu internetowego lepiej od razu wyłaczyć dane, bo Android bardzo lubi łączyć się z Internetem.

Jak już to HTC Desire, procesor 1 GHz, rozdzielczość 800x480, ekran SLCD, jest w ofercie ERY.

wez HTC Wildfire ja go mam i we wszystkim sie swietnie sprawuje oprucz gier 3D

multimedia aprat jak w iphunie :slight_smile: procek woleniejszy ale za to bateria dziala 2 dni jak nie wiecej zalezy od uzywania :slight_smile:

bedziesz zadowolony

No to małe porównanie :smiley:

___________________________________ HTC Wildfire ________________ HTC Desire

Pamięć wewnętrzna --------------------- 512MB RAM, 384MB ROM -------- 512MB RAM, 576MB ROM

Akumulator ------------------------------ 1300 mAh -------------------------- 1400 mAh

Procesor ---------------------------------- 528 MHz --------------------------- 1 GHz Snapdragon

Rozdzielczość wyświetlacza ------------ 240x320 --------------------------- 480x800

Wielkość wyświetlacza ------------------ 3,2" --------------------------------- 3,7"

Blueconnect w telefonie ----------------- Nie --------------------------------- TAK

HSUPA ------------------------------------- Nie --------------------------------- Tak

GPS ---------------------------------------- Tak --------------------------------- Tak

WiFi --------------------------------------- Tak --------------------------------- Tak

System operacyjny ---------------------- Android 2.2 Froyo ----------------- Android 2.2 Froyo

To zupełnie inna półka cenowa, wildfire to około 650zł, desire około 1200zł

“Blueconnect w telefonie” to pewnie crapware od operatora.

576MB ROM to żadna zaleta chyba że ktoś lubi klepać komendy do adb na zrootowanym telefonie żeby trochę miejsca na partycji /data/ przyoszczędzić, w androidzie 2.2 nawet to mija się z celem bo aplikacje można przenosić na SD

Natomiast jeżeli chodzi o telefony warte uwagi z tej listy:

Tu są 4 telefony warte uwagi, HTC Wildfire ze względu na jakość wykonania i androida 2.2.

Xperia X8 to chyba najbardziej multimedialny telefon w tym zestawieniu, ma androida 2.1

Samsung Wave 533 i Xperia X10 mini pro ze względu na fizyczną klawiaturę.

PS. Bada z Wave 533 ma niewiele wspólnego z badą z S8500

No tu trochę bym podyskutował, owszem przeniesiesz na SD, ale tylko te aplikacje, które są napisane pod taką możliwość, używam Desire to wiem, większość niestety nie da się przenieść, np. iGO pomimo że jest na karcie SD to w pamięci urządzenia zajmuje ~ 22 MB.

Muszę powiedzieć że nawet te 576 ROM to za mało, oferta Android market jest imponująca, a mając system operacyjny chciało by się mięć to i owo pod ręką, na to wszystko potrzeba pamięci, gdybyś miał oba modele wtedy byś to docenił.

Ale zgodzę się z Tobą że to inna półka cenowa, myślę jednak że warto rozważyć taką ewentualność, co do ceny to uzależniona jest ona od wysokości abonamentu jaki się weźmie.

A myślałeś nad LG GT540 Swift?

A warto nad nim myśleć :)?

Ja osobiście moge oceniać telefon tylko po firmie i jakości wykonania go. Narazie pod tymi względami przypadł mi do gustu HTC, bo trzeba mu przyznać że nie jest to łamliwy chiński plastik.

Jeżeli jesteś za HTC to masz wyżej porównanie dwóch modeli, wypunktowane różnice, reszta opcji w nich jest taka sama, Desire o niebo lepszy, ale też droższy.

Ja ze względu na możliwość instalowania programów z Android Market optował bym za większą pamięcią, chociaż mam Desire i uważam mimo to że ma za mało pamięci, biorąc Wildfire dojdziesz do tego wniosku już drugiego dnia, zobacz co możesz mieć na fonie, pod tym linkiem masz Android Market.

https://market.android.com/

A nie mogę zapisywać aplikacji na karcie pamięci?

Poczytaj 5 postów wyżej, pisałem o tym.

Ok sorry. Co do telefonu to szczerze mówiąc z LG nie mam dobrych wspomnień. Więc chyba zostane przy tym HTC

Co do aplikacji na SD to zawsze można zrobić roota i wgrać patch Apps2SD. Wtedy całość aplikacji idzie na kartę. Swego czasu jak miałem jeszcze G1 to App2SD to była podstawa - problemów z brakiem pamięci nigdy nie miałem.

wolisz telefony z wirtualną klawiaturą, czy bardziej z qwerty jak w np. Xperii X10 mini pro?

Jaka wielkość wyświetlacza Cię interesuje?

Mi osobiście z tych wszystkich telefonów najbardziej podoba się HTC Wildfire.

Sam zresztą się zastanawiam, czy na przedłużenie planów optymalnych (na warunkach oferty dopasowanej) sobie go nie wziąć.

W jakieś konkretnej promocji, masz zamiar brać telefon?

Jestem zdecydowany na telefon z ekranem dotykowym, gdyż jest funkcjonalny lecz wymaga przyzwyczajenia. Ja jeszcze sie nie przyzwyczaiłem bo nigdy nie miałem takiego telefonu dotykowego. Teraz mało produkują “fajnych” telefonów nie dotykowych które mają takie funkcje jak GPS, WiFi itp. Więc trzeba się przyzwyczajać do nowości technologicznych :stuck_out_tongue:

a co do telefonu i mojego wyboru to raczej jestem przekonany do HTC. Nie zależy mi na klawiaturze qwerty, bo nie pisze dużo sms’ów, więcej dzwonie. Mam nadzieje że będe zadowolny z tego telefonu. Jedyna rzecz która mnie jeszcze wstrzymuje przed jego zakupem jest słaba żywotność baterii, lecz jak ktoś już tu zaznaczył teraz nie znajde telefonu z baterią o takiej rzywotności jak np. dawna, dobra nokia 3310 :stuck_out_tongue: