Jaki telefon wybrac?

kurcze, przepraszam,ze pisze w kilku wątkach,ale jestem tu pierwszy raz i nie bardzo mogę się ogarnąć…

potrzebuje pomocy…

musze dzisiaj dokonać wyboru.

nie wiem jaki telefon wybrać.

play-przedluzenie umowy-male firmy- formula 4.0

widziałam na stronie play m.in

sony xperia sp

nexus 4 lg

lg swift g

nie mam z\ielonego pojęcia o systemach,na których pracuje… nie znam się kompletnie.

proszę pomóżcie

ja tylko zwrocilam uwagę na te 3 , bo jedynym kryterium którym się sugerowałam jest cena. nie chce przy tym abonamencie brac tel.za 1 zl.

wiec może polecicie inny ?

ja nie wiem czym się rozni zndroid od innych… czy możecie napisac tak by blondynka zrozumiala :slight_smile:

proszę

czarna mamba Posty: 0Dołączył(a): 30.07.2013 (Wt) 12:32

Wszystkie wymienione pracują na androidzie.

Z powyższych bym brał Nexusa 4, ale to zależy czego oczekujesz od telefonu - a w tym przypadku smartfona.

Witam,

Z tych 3 modeli wybrałbym bez zastanawiania Nexus’a 4. Jest to telefon Google’a z czystym systemem Android. Aktualizacje systemu masz zawsze w pierwszej kolejności.

Sam telefon ma bardzo dobre parametry, a jakość wykonania też na bardzo wysokim poziomie. Jedynie można doczepić się do braku slotu na karty pamięci, ale dla mnie 16GB wbudowanej pamięci w zupełności wystarcza. Mam w iPhone’ie 5 16GB i nie narzekam.

Pozdrawiam.

ja tylko zwrocilam uwagę na te 3 , bo jedynym kryterium którym się sugerowałam jest cena. nie chce przy tym abonamencie brac tel.za 1 zl.

wiec może polecicie inny ?

ja nie wiem czym się rozni zndroid od innych… czy możecie napisac tak by blondynka zrozumiala :slight_smile:

proszę

nie podałaś cen - a wg mnie to kluczowa informacja :slight_smile:

Nexus 4 to bardzo fajna słuchawka - wczoraj dostał aktualizację do najnowszego androida 4.3 - mam i nie narzekam - warto nadmienić, że ‘plecki’ też są szklane, więc raczej nie jest zabawką, dla osób, którym wszystko z rak wypada.

Sony będzie miał ‘tryb stamina’ wydłużający działanie na baterii w wyjątkowych sytuacjach.

Nexus… ale G też jest fajny. Ma konkretny aparat foto. Obecnie zbliża się też premiera nowej wersji LG G II.

ja mam od kilku dni sony sp i kilka spostrzeżeń “na świeżo”:

  • fajny telefon na fajne warunki. W słońcu prawie nic nie widać (przesiadłem się z iphone 3gs i ekran tam był zdecydowanie wyraźniejszy), ze zdjęciami też niespecjalnie sobie radzi jak światło jest intensywniejsze. W przypadku poprawy warunków zdjęcia okazują się spoko (chociaż nadal szału nie ma, zwłaszcza przy zoomie), ekran bravia przy filmach fajnie poprawia barwy nadając im wyrazistości.

  • plusem jest bateria. Jadąc pociągiem ok 5 godzin udało mi się ją zbić do 55% ze 100% oglądając filmy: 2 x 55 minut mkv w wysokiej rozdzielczości , 3 x 20 minut avi ;a więc prawie 3 godziny, do tego trochę mp3 i jakies 2-3 rundki sudoku. Największa zaleta telefonu - wiedziałem, że jest dobra, nie wiedziałem że aż tak.

  • generalnie zmiana z iOSa na androida okazała się trudniejsza niż sądziłem. Argument, że będę mógł zrobić więcej rzeczy na tym systemie okazał się pułapką - na tym systemie trzeba zrobić dużo więcej rzeczy, aby dało się w miarę normalnie pracować. Drugi raz wybrałbym słabszego iphone4 i miał spokój.

  • mitem okazały się zastrzeżenia jakie znalazłem na różnych forach co do głośności rozmów. Wszyscy mnie słyszą, ja wszystkich słyszę, zasięg sieci komórkowej też ok

  • podobnie jak wyżej nie potwierdziły się zastrzeżenia do wifi (podobno xperia sp gubi sygnał wifi). U mnie zarówno przy domowych sieciach z UPC czy livebox TP działa normalnie.

  • telefon jest plastikowy a patrząc na to jak np klapka przylega do boków aparatu widać, że do dopracownia i jakości iphonea sony ma jeszcze długą drogę. Faktycznie pod napisem ‘xperia’ na tylniej klapce jest pusto więc można to wciskać i wtedy obudowa “pyka”. Z drugiej strony porównując obudowę sp do chociażby samsunga s3, xperia wypada lepiej.

  • telefon mam z tmobile i system jest przeładowany różnymi aplikacjami.