Jaki telefon wybrać?

Do tej pory mam Samsung Galaxy S5 mini. Jedyną jego poważną wadą jest uszkodzony klawisz ze strzałką, przez co muszę korzystać z menedżera. Minusem jest stary Android i słaby aparat. Największą zaletą jest “niezniszczalność” w porównaniu do innych telefonów dotykowych, wytrzymała bateria, dobrej jakości dźwięk oraz kieszonkowy rozmiar. Szukam podobnego telefonu, tylko bardziej rozbudowanego. Ostatnio kupiłam Sony Xperie, jednak jest to dla mnie zbyt delikatny smartfon. Jeden upadek i po nim. Dodatkowo “tabletowa bateria”.

W ekranem tej wielkości będzie ciężko. Tym bardziej, że nie wiemy jaki jest przedział cenowy. Jeśli mam się kierować tylko ekranem to wybór pada na iPhone’a. Dobrym pomysłem jest też HTC U11 life, który należy do programu Android One. Jeśli flagowieć to HTC U11 z ekranem 5,5’. U innych producentów ciężko bardziej kompaktowe rozmiary.

Z ceną to roznie bywa, zależy gdzie się kupi. Można w lombardzie kupić taniej, ale używany (czasem uszkodzony), w sklepie typu Saturn na wyprzedaży, w jakiś małym stoisku, przez internet albo prosto z salonu. Jeśli chodzi o cenę to do ok. 1000 zł. Ten HTC dość ciekawy.

Teraz taki jest kierunek smartfonów, są większe, smuklejsze i ciężej znoszą upadki. Na co się nie zdecydujesz, wyposaż się w pancerne etui dobrej jakości i problem będzie z głowy. Niedrogim smartfonem z bardzo dobrą baterią i najnowszym softem jest Xiaomi Mi A2 Lite - aku 4000 mAh. Jakość zdjęć nie rzuca na kolana, ale jest wystarczająco dobra. Co prawda wyświetlacz to 5,8 cala, ale smartfon jest na tyle dobrze zagospodarowany, że jego rozmiar rzeczywisty jest kompaktowy, nawet dla kobiecej dłoni.

Co jest dla ciebie najważniejsze w telefonie ?

Jak Ci tak zależy na smukłym telefonie to kup sobie może samsunga galaxy s7. Teelfon w sklepach typu sferis jest w cenie ok 1300 zł ale używkę możesz dostać na pewno taniej.

może jakiś honor? Ma być smukły w sensie nie za duży? Jeśli tak to odpada https://www.x-kom.pl/p/449203-smartfon-telefon-honor-honor-8x-128gb-niebieski.html