Jaki telefon wybraćdo ok 1000zl

(luki1408) #1

Chciałbym się zapytać jaki telefon polecacie (może z jakiegos sami jestescie zadowoleni)
moje wymagania według ich ważności:
-android 6 (jaka jest roznica miedzy tym 6,0 a 5,1?)
-ram 3gb (ewentualnie 2)
-procesor snapdragon (jest on obecnie najlepszy procesorem? Jakie sa obecnie 3 najlepsze?)

• rdzeni 4/6/8 (jaka jest różnica między np takim 4x 1,4 a np 4x1,4+4x1,1
    -przekątna do 5 cali (noo ostatecznie 5,5 też ujdzie)
    -bateria wytrzymała
    -8/16gb

Przyjmuję sugestie :slight_smile:

(jozwa) #2

Xiaomi Redmi 3s

(tedi70) #3

j.w. miałem ten sam polecić…

(lordjahu) #4

Może jakaś motorola ? Czysty android i dobra bateria.

Poszukaj modelu Moto X Play, Moto X Style - powinny Cię zadowolić :wink:

(Domker) #5

Jeżeli nie przeszkadza Ci 10-cio rdzeniowy Mediatek Helio X20 to:
Xiaomi Redmi Note 4 (64GB ROM / 3 GB RAM)
Tego akurat kupiłem swojej mamie i działa świetnie moim zdaniem.

Bardzo ładnie wykonany telefon.

lub 4X (wersja ze Snapdragonem 625)

Oba według informacji w sieci mają mieć aktualizację do Androida N

(luki1408) #6

Jeżeli chodzi o moto to raczej odpada cenowo sa zbyt drogie aczkolwiek Xaomi redmi note4X juży mi bardziej leżał a cena podobna do tych MOTO X, jeżeli chodzi zaś o xaomi to też o nich myślałem ale ta bateria niewymienna coś mnie blokuję (jak coś się stanie z baterią to muszę nowy tel kupować?)
Jakie obecnie są najlepsze procki do tel bo SD to wiem

(lordjahu) #7

Jak się zepsuje bateria to dajesz na gwarancję :wink:

(Domker) #8

@luki1408
Ta bateria to niewymienialna tylko z nazwy jest w tych Xiaomi :slight_smile:
Teraz większość marek stosuje konstrukcję "one body"

Odkręcasz dwie śrubki na dolnej krawędzi telefonu i otwierasz obudowę używając przyssawki np. od nawigacji, a do podważenia karty debetowej/kredytowej, dalej baterię wyjąć jest banalnie tylko trzeba uważać na tasiemkę. A samą baterię masz na Aliexpress dostępną za niecałe 9$.

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=100003570&initiative_id=AS_20170308121525&SearchText=bn41

W Mi5 jeszcze łatwiej jest bo wystarczy przyssawka z nawigacji przykleić do tyłu i pociągnąć.

W topowych Samsungach niestety niewymienialna znaczy niewymienialna, bo dużo dużo trudniej samemu wymienić bez odpowiednich narzędzi, bo kleju nie żałują oj nie żałują ^^

(luki1408) #9

I tak w sumie panowie i ewentualnie panie nie wiem na czym stanąłem.
Snapdragon to obecnie wiodący procesor? Jeżeli Xaomi to lepiej w sklepie czy np bezpośrednio z chin bo czytałem że różnice są spore, a potem ew. gwarancja pewnie trudniejsza. a Co sadzicie o tym egzemplarzu? troche mi obbca ta nazwa http://allegro.pl/letv-leeco-cool1-4-32-snap-652-menu-pl-od-reki-i6740055279.html?reco_id=b76a42d3-0246-11e7-8dac-6c3be5c00ef8&ars_rule_id=201
Kumpel mi polecił jeszcze lenovo k5 jako lepsza proporcja jakość/cena niż Xiaomi Redmi 3s 32GB
NIe jestem znawcą co do telefonów

(luki1408) #10

A gdzie byście polecali polecali ewentualny zakup telefony z zagranicy?

Mam też pytanie z innej beczki dotyczące Goclever Quantum2400 (kupione w neonecie w 2015), podczas nocy nad wodą pojawiły się takie mazy na ekranie (telefon był po prostu w plecaku i chyba złapał wilgoć), potem z mojej winy rozbiłem szybkę, po 5miesiącach od niedawna mi się sam wyłącza od tak po prostu. Myślicie, że taki telefon podlega gwarancji?

(www.pesarena) #11

Najsilniejsze CPU
Apple A10 Fusion
Apple A9
Snapdragon 821
Snapdragon 820

Jeżeli chcesz kupić chińczyka to najprościej zamówić z AliExpress.com

Ja bym wziął również pod uwagę Xiaomi Mi5 - http://tel-on.pl/telefon/xiaomi-mi5-32gb/
Bateria w tym modelu nie jest wymienna, musisz pamiętać, że w flagowych modelach telefonów niestety takiej opcji raczej nie zaznasz.