Jaki telefon wybraćdo ok 1000zl

Chciałbym się zapytać jaki telefon polecacie (może z jakiegos sami jestescie zadowoleni)
moje wymagania według ich ważności:
-android 6 (jaka jest roznica miedzy tym 6,0 a 5,1?)
-ram 3gb (ewentualnie 2)
-procesor snapdragon (jest on obecnie najlepszy procesorem? Jakie sa obecnie 3 najlepsze?)

  • rdzeni 4/6/8 (jaka jest różnica między np takim 4x 1,4 a np 4x1,4+4x1,1
    -przekątna do 5 cali (noo ostatecznie 5,5 też ujdzie)
    -bateria wytrzymała
    -8/16gb

Przyjmuję sugestie :slight_smile:

Xiaomi Redmi 3s

j.w. miałem ten sam polecić…

Może jakaś motorola ? Czysty android i dobra bateria.

Poszukaj modelu Moto X Play, Moto X Style - powinny Cię zadowolić :wink:

Jeżeli nie przeszkadza Ci 10-cio rdzeniowy Mediatek Helio X20 to:
Xiaomi Redmi Note 4 (64GB ROM / 3 GB RAM)
Tego akurat kupiłem swojej mamie i działa świetnie moim zdaniem.

Bardzo ładnie wykonany telefon.

lub 4X (wersja ze Snapdragonem 625)

Oba według informacji w sieci mają mieć aktualizację do Androida N

Jeżeli chodzi o moto to raczej odpada cenowo sa zbyt drogie aczkolwiek Xaomi redmi note4X juży mi bardziej leżał a cena podobna do tych MOTO X, jeżeli chodzi zaś o xaomi to też o nich myślałem ale ta bateria niewymienna coś mnie blokuję (jak coś się stanie z baterią to muszę nowy tel kupować?)
Jakie obecnie są najlepsze procki do tel bo SD to wiem

Jak się zepsuje bateria to dajesz na gwarancję :wink:

@luki1408
Ta bateria to niewymienialna tylko z nazwy jest w tych Xiaomi :slight_smile:
Teraz większość marek stosuje konstrukcję “one body”

Odkręcasz dwie śrubki na dolnej krawędzi telefonu i otwierasz obudowę używając przyssawki np. od nawigacji, a do podważenia karty debetowej/kredytowej, dalej baterię wyjąć jest banalnie tylko trzeba uważać na tasiemkę. A samą baterię masz na Aliexpress dostępną za niecałe 9$.

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=100003570&initiative_id=AS_20170308121525&SearchText=bn41

W Mi5 jeszcze łatwiej jest bo wystarczy przyssawka z nawigacji przykleić do tyłu i pociągnąć.

W topowych Samsungach niestety niewymienialna znaczy niewymienialna, bo dużo dużo trudniej samemu wymienić bez odpowiednich narzędzi, bo kleju nie żałują oj nie żałują ^^

I tak w sumie panowie i ewentualnie panie nie wiem na czym stanąłem.
Snapdragon to obecnie wiodący procesor? Jeżeli Xaomi to lepiej w sklepie czy np bezpośrednio z chin bo czytałem że różnice są spore, a potem ew. gwarancja pewnie trudniejsza. a Co sadzicie o tym egzemplarzu? troche mi obbca ta nazwa http://allegro.pl/letv-leeco-cool1-4-32-snap-652-menu-pl-od-reki-i6740055279.html?reco_id=b76a42d3-0246-11e7-8dac-6c3be5c00ef8&ars_rule_id=201
Kumpel mi polecił jeszcze lenovo k5 jako lepsza proporcja jakość/cena niż Xiaomi Redmi 3s 32GB
NIe jestem znawcą co do telefonów

A gdzie byście polecali polecali ewentualny zakup telefony z zagranicy?

Mam też pytanie z innej beczki dotyczące Goclever Quantum2400 (kupione w neonecie w 2015), podczas nocy nad wodą pojawiły się takie mazy na ekranie (telefon był po prostu w plecaku i chyba złapał wilgoć), potem z mojej winy rozbiłem szybkę, po 5miesiącach od niedawna mi się sam wyłącza od tak po prostu. Myślicie, że taki telefon podlega gwarancji?

Najsilniejsze CPU
Apple A10 Fusion
Apple A9
Snapdragon 821
Snapdragon 820

Jeżeli chcesz kupić chińczyka to najprościej zamówić z AliExpress.com

Ja bym wziął również pod uwagę Xiaomi Mi5 - http://tel-on.pl/telefon/xiaomi-mi5-32gb/
Bateria w tym modelu nie jest wymienna, musisz pamiętać, że w flagowych modelach telefonów niestety takiej opcji raczej nie zaznasz.