Jaki telefon z podanych wybrać?

(system) #1

Witam,

krótka piłka mam do wyboru, 2 telefony.

Co polecicie? Mile widziane jakieś komentarze przedstawiające wybór.

Z jednej strony mam 5 Mpix, GPS, klawiatura(Yari) a z drugiej WLAN i Symbian, full dotyk(5530)

Szukam multimedialno-rozrywkowego. Czyli MP3, czasami jakiś film, gry, trochę zdjątek.

(Pawbrotm) #2

Niech zgadnę. Sony Ericsson. :stuck_out_tongue:

No i na co ci to - to tylko rozdzielczość zdjęcia.

Tylko co ci po nim, skoro ten telefon nie ma systemu, a co za tym idzie nie ma porządnego programu do nawigacji

Z tych dwóch osobiście zdecydowałbym się na 5330 - bo jednak ma te funkcje związane z systemem, ma Wi-Fi i dotykowy ekran (dla mnie to zaleta).

(Erufenrito) #3

Używam 5530 i też wybierałem między Yari i 5530. Osobiście wolę 5530 niemniej inni woleliby Yari :stuck_out_tongue: Nokia ma ekran 2.9 cala - 640x360 pixeli - 16:9 wyświetlacz więc lepiej nadaje się do filmów oraz robi nie najgorsze zdjęcia (3 MP aparat) ale pewnie trochę gorsze od Yari (5 Mp aparat). Z muzyką radzi sobie bdb słuchawki [jest wejście na mini-jack 3.5mm (czyli standardowy - jak w większości mp3'kach)] jak również wbudowane głośniki. Jakbym miał znowu wybierać również wybrałbym pewnie 5530 :wink:

(Pawbrotm) #4

Ech, czemu ludzie ciągle utożsamiają megapiksele z jakością zdjęć - przecież to nie ma wpływu na jakość.

(klopas) #5

dobra, macie fotkę K800i który ma 3,2MPx:

http://files.mgsm.pl/users_imgs/sony_er ... 16e72c.jpg

a tu macię fotkę K850i, który ma super mega 5MPx...

http://files.mgsm.pl/users_imgs/sony_er ... 19b15b.jpg

k800i ma "zaledwie" 3,2MPx i jakoś robi lepsze fotki... patrzenie na MPx jest bez sensu, jak cię to podnieca, kup se to badziewie od SE co ma 12MPx...

oczywiście przybliżcie do oryginalnych rozmiarów i zobaczcie jakość...

(Barsa121) #6

Weź ten z lepszym aparatem lub jeżeli jakis ma WIFI to weź tego, lepiej mieć neta za free... :smiley:

(system) #7

Nokia a dlaczego?

Bo se to ( wedlug mnie ) %!§ :smiley:

Znajac sony ericssona filmiki nagrywa w nie wiarygodnej rozdzielczosci 178x128 =D>

display 320x240 no jeszcze obleci ale 256tys kolorow ...

aparat 5mpx heh kiedys sie tez kierowalem aparatem... blad :wink:

a w nokii masz dotykowy ekranik 640x360 zauwazysz ruznice :wink:

wi-fi cudowny wynalazek,

gps to raczej do zabawy

Obsluhuje mpeg4 30fps

no i symbian raczej zaliczyl bym do plusow :wink:

bierz nokie nie porzalujesz.

A tak wogole to ja bym wolal motorole z8 / z10 :jupi:

(Erufenrito) #8

Nokia 5530 nie ma GPS :stuck_out_tongue:

(k-9) #9

iphone nada się do twoich wymogów

(Pawbrotm) #10

fail :stuck_out_tongue:

(system) #11

No i dobrze bo po co to :smiley:

(system) #12

WIFI sprawia że masz neta za free?? jakim to cudem??

(klopas) #13

jak jesteś na terenie hotspotu to tak :stuck_out_tongue: albo jak kupisz do domu router wifi...

(Szczepaniakpila) #14

I tak nie dostrzeżesz różnicy pomiędzy 256 tys kolorów a 16 mln...Ludzkie oko nawet tyle kolorów nie rozróżnia. To typowy chwyt marketingowy. Ważniejsze od kolorów jest napewno wielkość wyświetlacza, jego kontrast, typ (LCD,TFT) itp... Wystarczy spojrzeć na niektóre modele np. Samsunga. Szczególnie te starsze gdzie porównując np. wyświetlacz np z nokii 65 tys kolorow i samsunga z 65 tys kolorów. Samsunga zawsze robił b.dobre wyświetlacze do swoich komórek. W końcu jest jego wytwórcą i za mniejsze koszty może wprowadzić nowości do swoich komórek (jeżeli chodzi o wyświetlacz). To nikt inny jak właśnie samsung zapoczątkował np. OLED w komórkach. A co do nagrywania filmików w komórkach. Czy to ma jakieś znaczenie czy telefon nagrywa w 320x240 czy 178x128. Czy ktoś jeszcze coś z tymi filmikami po nagraniu robi? Przecież nikt chyba nie obrabia tego w komputerze? :smiley: Najczęściej i tak odtwarza się je w komórce bo nie są to jakieś super jakości filmiki już o dźwięku z nich nie wspominając....

-- Dodane 23.02.2010 (Wt) 9:26 --

Jak ktoś siedzi w np. w McDonaldzie to czemu by z Hot spotu nie skorzystać :wink: