Jaki telefon z serii Samsung Galaxy wybrać?

Witam.

Chciałbym się spytać jaki telefon z serii Samsung Galaxy wybrać.

Poniżej podaję 4 telefony i pokrótki opis każdego z nich.

Proszę was o ocenę każdego z podanych przeze mnie telefonów, wybranie najlepszego i podanie ceny każdego z nich.

TELEFONY:

a) Samsung Galaxy S Plus GT-i9001

-Wyświetlacz: 480 x 800 px (4")

-Zegar procesora: 1,40 GHz

-Pamięć RAM: 512 MB

-System operacyjny: Android 2.3 Gingerbread

-Wifi: TAK (v802.11b/g/n)

Szczegóły na: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gti9001galaxysplus/Samsung-GT-i9001-Galaxy-S-Plus.html

b) Samsung Galaxy Nexus

-Wyświetlacz: 720 x 1280 px (4,65")

-Zegar procesora: 1,20 GHz

-Pamięć RAM: 1 GB

-System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Wifi: TAK (v802.11b/g/n)

Szczegóły na: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxynexus/Samsung-Galaxy-Nexus.html

c) Samsung Galaxy Beam

-Wyświetlacz: 480 x 800 px (4")

-Zegar procesora: 1,00 GHz

-Pamięć RAM: ???

-System operacyjny: Android 2.3 Gingerbread

-Wifi: TAK (v802.11b/g/n)

Szczegóły na: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxybeam/Samsung-Galaxy-Beam.html

Tak więc proszę o wasze opinie, nie będę mówił, na czym bardziej mi zależy, gdyż nie chcę w najmniejszy sposób wpływać na waszą opinię.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

Galaxy Nexus bo ma czysty Android a samsung zaśmieca swojego smartfony kiepską nakładką touchWiz, która nie jest ani ładna ani bardziej użyteczna od czystego Androida. Nexus dostaje też najszybciej aktualizacje systemu Android…

A ja tam poleciłbym Galaxy S2. Sam mam i uważam, że jest lepszy od Nexusa. Jedyny plus na rzecz Nexusa to czysty Android z dużą szansą na aktualizację systemu. SGS2 można jednak upiększyć za pomocą nakładki ICS Domination. Domyślne launchery zarówno w czystym Androidzie jak i w tym z nakładką TouchWizz nie są rewelacyjne. W markecie jest kilka godnych polecenia i oferujących dużo większe możliwości niż te domyślne.

i wszystko jasne :smiley:

Samsung robi dobre, nawet bardzo dobre smartfony tylko, że po wydaniu już zapomina o nich- aktualizacje- jeśli są to po paru miesiącach od premiery nowszej wersji a częśćiej jest tak, że nie wydają w ogóle. Mimo, że Nexusa też robi samsung to jednak aktualizuje je Google więc system jest szybciej aktualizowany.

Nexusa też można upiększyć launcherem z marketu, tyle tylko, że system mamy nowszy…

Osobiście także polecę Galaxy S2 :wink:

Miałem Samsunga Ace potem galaxy s póżniej galaxy s plus i skończyłem narazie na galaxy s2

Nigdy nie korzystałem z updatów które oferują operatorzy bo to jest smieszne że soft wychodzi a oni po pół go udostępniają :wink:

Softy tylko oryginalne nieprzerabiane z android.com.pl :wink:

W porównaniu galaxy s2 jest zdecydowanie najlepszy mam na nim obecnie ics 4.0.3 i jestem bardzo zadowolony zero zwiech zwolnień itp co było na porządku dziennym przy wszystkich poprzednich plus dobry aparat 16gb pamieci i ogólnie nie ma się do czego przyczepić :wink:

Apropo galaxy s i galaxy s plus lepiej wypada tutaj galaxy s… może gorszy procesor minimalnie ale dużo wydajniejsza grafika :wink:

@zomo_prl

Nie uważam, że SGS2 jest lepszy od Nexusa dlatego, że go mam, ale dlatego, że tak jest.

  • lepszy aparat,

  • możliwość używania kart pamięci,

  • lepsza wydajność,

  • itd.

To wklęsłe szkiełko w Nexusie mi również nie przypadło do gustu. Najważniejsze jest jednak to, że cena SGS2 jest już w miarę przystępna.

nie pakuj się w ““galaxy s plus”” bierz "“galaxy s i9000"” jest lepszy i ze wsparciem i ogólnie sprzętowo :slight_smile:

jak masz kasę to lepiej kup samsung galaxy s2 - sam posiadam i stałem przed dylematem czy nexus czy sgs2 i wybrałem sgs2 i jestem zadowolony :slight_smile: oraz nie żałuję decyzji … co do wejścia na kartę micro sd ---- powiem ci że to się przydaje bo niby ma te 16GB w sobie ale tak w rzeczywistości nie jest to dużo - sama jedna gra dobra waży z 1,5 GB a do tego muzykę , jakieś filmy , zdjęcia itd… to jest zbyt mało :frowning: a tak włożysz kartę i masz spokój :slight_smile:

co do systemu - jak ci sie nakładka nie widzi samsunga zawsze można wgrać czystego ICS na sgs2 :slight_smile: lub zastąpić inną nakładką z Google Play :slight_smile:

do tego pamiętaj że duże smartfony potrzebuja Energii więc samsung wypuścił tylko dla modelu sgs2 dodatkową baterię z dodatkową klapką zestaw Oryginalny i jest warta kupna bo różnicę odczujesz w długości działania :slight_smile: dokładnie to wygląda tak :

fotki i opis http://logolife.wordpress.com/?ref=spelling

video

np: tu

cena 85,90zł

http://www.komputronik.pl/product/146775/Akcesoria/Akcesoria_do_telefonow_i_smartphonow/Dodatkowa_bateria_2000mAh_i_obudowa_do_Galaxy_S_II_i9100_.html

zdecydowanie s2, znacznie lepszy od nexusa :wink:

No to co?

Galaxy S II, lub Nexus.

Był bym wdzięczny za cenę :))

Jeśli masz na myśli nexusa S, to jest on droższy od SGS2 o ok 600zł. Według Ceneo SGS2 można dostać już za mniej niż 1600zł, a za Nexusa S trzeba zapłacić powyżej 2100zł. Cena sporo wyższa, a telefon gorszy. Jeśli miałbym wydać 2100zł za telefon, to wolałbym dopłacić do SGS3.

bierz samsung galaxy s 2 - będziesz bardziej zadowolony