Jaki telewizor do 2500zł?

Witam! przygotowuje się do kupna nowego telewizora, jaki możecie mi polecić w cenie do 2500 zł ??

Co chcesz przez niego oglądać?

Zwykłą telewizję, HD, masz konsolę X360 lub PS3?

Kolejne pytanie - jak duży masz pokój?

nie mam konsoli. Będę na nim głównie oglądał TV i HD.

W takim razie spokojnie wystarczy ci rozdzielczość 720 czyli HDready

dla przykładu:

http://allegro.pl/item910400762_telewiz … aniej.html

http://allegro.pl/item889687776_telewiz … av635.html

jednak poszukałbym czegoś w hipermarketach, tam są fajne promocje na sprzęt.

Na pewno 42 cali, nie szukałbym argumentów że za duży.

Na FullHD bym nie wydawał pieniędzy, bo jest tylko złudne podniesienie jakość obrazu - zwłaszcza bez dobrego źródła sygnału (telewizja HD daje tylko 720p).

Poza tym kupiłbym coś tańszego. Nie ma potrzeby wydawania aż takiej kwoty.

Ewentualnie plazma. Na plazmach się nie znam tak bardzo. Ale szukając ich kierowałbym się dokładnie takimi samymi wskazówkami co do LCD. Plazma optycznie lepsza, bo ma lepszą czerń a ta w LCD-LED to wydatek prawie x2.

Zużycie prądu 42 LCD - 200W, plazma ok 220W (średnio - bo bierze dynamicznie od wyświetlanego koloru)

Ja polecam LG 37lh3000 FullHD.Kupiłam go miesiąc temu w Gdańsku w Saturnie za 1890zł.Można w nim odblokować USB (standardowo jest tylko do celów serwisowych) i oglądać np filmy,zdjęcia,mp3 prosto z pendrive. Odtwarza napisy w formacie srt.Dla mnie super sprawa. :smiley: :smiley: :smiley:

A tak na poważnie jak tv i wiele HD to tu odpada już LCD gdyż plazma odzwierciedla lepiej szybsze akcje w HD (czytaj nie ma mazaków) LCD również nie pokaże ci pełnej czerni. Plazma?? no coż jest droższa, OLED?? - jak dla mnie to to samo co LCD - również nie pokaże czystej czerni - skoro matryca jest podświetlana diodami czy czym kolwiek:P to nie da sie podświetlić czerni:P

nie mam konsoli. Będę na nim głównie oglądał TV i HD.

tak tylko z jakiej odległości? masz pokoik 2 na dwa czy np 3 na 4m?

Dodane 03.02.2010 (Śr) 17:28

tak i potem tak samo jak ja jak będziesz oglądał np piłkę nożną to jak masz wykop piłki z bramki (tzw piątka) to zamiast piłki będziesz widział coś ala kometa:) masz się bawić w HDready to daj spokój i od razu bierz HD

Co ma do tego rozdzielczość? Za to odpowiada odświeżanie obrazu.

Po co pisać o OLEDach? Nie istnieją w rozumieniu ich pełnej sprzedaży i długo nie będą. Czerń w LCD LED uzyskujesz poprzez wyłączenie diody oświetlającej. Tańsze LEDy mają doświetlenie z obwodu matrycy a tak się nie da wyłączyć podświetlenia w konkretnym miejscu.

agaopo trafiło mu się jak ślepej kurze… dobry zakup.

mati_zmc - w technologii OLED nie ma żadnych diodek…

Najlepiej to pójść do sklepu i porównać kilkanaście modeli - jakość obrazu itd… Tylko - poproś o włączenie telewizji, nie specjalnie zrobionych przez producenta klipów.

kal ma to być telewizor, to jednak plazma, teraz ludzie nie chcą kupować plazmy, bo są stereotypy że pożera dużo prądu, i starszemu pokoleniu nie da się wybić tego z głowy. Wolą mieć niby oszczędny LCD i przeciętną jakoś obrazu niż prawdziwy telewizor czyli plazmę.

w media markt jest jakaś promocja na LG 42 FullHD za 2000 zł. warto się przyjrzeć, bo nie znam szczegółów …

Byłem wczoraj w MM i bardzo mi się spodobał LG 42 SL 9000,może jak stanieje bym go wziął, to dobry telewizor??

Nie wiem ile kosztuje, ale na pewno nie 2500 :wink:

Ja bym zastanowił się nad tym LG co podałem a do kompletu kupił np.

Arivę Fergusona:

http://allegro.pl/item909027092_odtwarz … d_f_v.html

która to podaje ci prawdziwy sygnał FullHD 1080p i to jest dopiero odjazd :slight_smile: oczywiście że sobie ściągniesz z sieci odpowiednie spreparowane filmy.