Jaki telewizor do 42 cali?

Witam :slight_smile:

Moi dziadkowie chcą kupić nowy telewizor. Próbowałem coś dla nich znaleźć, ale im więcej czytałem na temat różnych technologii to mam wątpliwości jaki T wybrać.

Czy moglibyście mi doradzić jaki telewizor kupić maks 42 calowy, FULL HD i do 3000 zł +/- 10% ?

Pozdrawiam, Mykusz:)

jeżeli powyżej 32 cale to tylko plazma a tu nie ma dużego wyboru bo przoduje panasonic , lub na podświetlaniu pełnym diodowym (ekran LED) ale tu cene trzeba podwoić , a po co full hd chyba że kupią sobie jeszcze dvd z blue ray i będą kupować filmy w dużej rozdzielczości i je oglądać , sygnał telewizji jeszcze długo nie bedzie nadawany w full hd więc jeżeli tv ma być wyłącznie do oglądania telewizji to nie ma sensu przepłacać za full hd. A pozatym najlepszy stosunek obrazu do jakości uzyskuje się na ustawieniach rozdzielczości dokładnie takiej jak nadaje operator, a w pełnym hd ready (nie full hd) nadawane sa tylko nieliczne programy z platform cyfrowych HD. jak narazie full hd nie może zostać nadawany poprzez przestarzałe satelity gdyż jeden kanał w takiej rozdzielczości zajał by cały transporder który obecnie może przekazac jednocześnie kilkaset programów w zwykłej rozdzielczości i około 20-28 programów w rozdzielczości hd redy. Przez najblizsze 10 lat unia nie planuje nadawania sygnału tv w rozdzielczości full hd więc dla samej tv nie ma sensu kupować telewizora full. Najszybciej chyba zaczną w full hd nadawać chiny lub korea komunistyczna bo oni kosztem zagłodzenia narodu potrafią światu pokazać co potrafią.

Dzięki, dzięki, ale mi by zależało na jakimś konkretnym modelu :slight_smile:

jeżeli masz chwile czasu i troche szczęscia to możesz spróbowac swoich sił w konkursie kolegi kurasinskiego na http://blog.kurasinski.com/

mozesz dla dziadkow wygrac LH5000 i odwtarzacz BR BD370 :slight_smile:

A ja polecam Samsung modele b650 albo b550 lub b530 :slight_smile: w zależności od cali ale 37-40 powinno starczyć chyba

Trochę przesadziłeś :slight_smile:

http://www.medialink.pl/artykul/1941,Sp … orm,group3

Może temat jest dość stary, ale “objętość” transponderów przecież się nie zmieniła, większą liczbę kanałów da się uzyskać stosując ewent. kompresję MPEG-4, ale to stosuje jak na razie bodajże tylko n, bo dekodery MPEG-4 nie są tanie. A o kanałach w HD wtedy jeszcze nikt nie słyszał.

Zaznaczam że narazie żadna telewizja na świecie w pełnej nie testowej wersjii nie nadaje programów w full hd , w wersji testowej w full hd jest nadawany jeden jedyny kanał na świecie w japonii ale jednoczesnie japonia zapowiedziała że ten kanał nigdy nie będzie nadawał nonstop full hd , nadaje tylko w godzinach nocnych bodajże od 3 do 5 rano. N-ka czy polsat hd to tylko hd ready, w dodatku w wydaniu polsatu w znacznie mniejszej rozdzielczości niż N-ka . Każdy panel LCD posiada sztywno ustaloną rozdzielczość w której to rozdzielczości obraz na pełnym ekranie jest “normalny” (czyt. postacie i figury wyglądają zwyczajnie i ich stosunek do wielkości jest proporcjonalny do wielkości ekranu) Oczywiście panele LCD posiadają elektroniczne metody automatycznej regulacji proprcji pan-skan czy inne które w nienaturalny sposób próbują ustawić te proporcje co prawie zawsze objawia się znacznym pogorszeniem obrazu , kupując telewizor full hd i stosując do niego telewizje naziemną czy nawet zwykłe dekodery satelitarne nigdy nie będziemy w stanie dobrać odopwiedniej rozdzielczośći i obraz/postacie bądź będą rozciągnięte bądź pokurczone.

Dla Polsatu to jest typowe. Nie polecam tej platformy dla osób z dużymi telewizorami, bo jedyne kanały z rozsądną ostrością obrazu to będą TVN-y w SD, być może TVP bo ostatnio się trochę poprawili i kanały w HD.

dziś w Media Markt jest promo TV LG 42’ za 1800zł, ale nie full hd

Ja ze swojej strony polecam telewizory bravia- http://www.electro.pl/Telewizory,2,1.html , ale to chyba nie w Twoim przedziale cenowym (musiałbyś trochę poszukać po promocjach żeby coś znaleźć). Mnie ostatnio zaskoczyło, że mi cyfra+ dorzuciła teraz TVN w HD.

heh dobre sobie a widziałeś datę postu na który odpowiedziałeś ?? 2009 hehe myślisz że on jeszcze czeka z zamiarem kupna telewizora ?? :slight_smile: