Jaki telewizor kupić

Mam dylemat a mianowicie nie wiem jaki z 2 modeli TV, które wypatrzyłem kupić. Może wy mi coś poradzicie.

  1. Samsung UE40C5000, który kosztuje 2276zł. Jest to telewizor ledowy(full HD) z częstotliwością odświeżania 50HZ. Posiada on również funkcje Mega kontrast czyli najwyższy dostepny kontrast

  2. Samsung LE40C650, który kosztuje 2459zł. Jest to TV LCD full hd, ale posiada częstotliwość odświeżania 100 HZ dzięki czemu obraz jest bardziej płynny w szybkich akcjach. Posiada również dostęp internetowy w odróznieniu do tego leda. Natomiast ma gorszy kontrast(ultra kontrast).

Możecie mi doradzić czy warto kupić w takim układzie ledowy czy może ten lcd?

jeden i drugi to lcd z tego co napisales

jestem za 100hz nie bedzie cie drzaznilo smużenie np szybko poruszajacych sie literek u dolu ekraniu np w wiadomosciach :stuck_out_tongue:

Ten le40c650 ma funkcje internet@TV . Czy to oznacza , że jak podłącze adapter wifi to bede mogł odbierać sygnał internetowy czy tylko przez kabel?

LE40C650. Co z tego, że z podświetleniem LED ma znacznie większy kontrast, skoro ludzkie oko potrafi zaobserwować 1000:1

A co ma takiego odświeżanie w TV LCD ?? to nie CRT gdzie od tego zależała jakoś obrazu, te całe LED to tez przereklamowane jest :smiley:

http://www.e-telewizory.pl/contents,technologia_lcd.htm

Nie wiem, zakładam, ale tylko przez Ethernet podłączyć możesz

Ustaw obok siebie telewizor 50 i 100 Hz a się przekonasz.

Tu się zgodzę.

Tak, będziesz mógł odbierać sygnał przez WIFI. Zauważ jednak, że musi być to oryginalny adapter Samsunga na USB który kosztuje ok. 200 zł. Kiedyś działał bodajże jakiś model TP-linka ale Samsung wraz z aktualizacją firmware’u zablokował tą możliwość i nie wiem jak się teraz sprawy mają.

Ostatnio miałem ten sam dylemat… Po przeczytaniu opinii w sieci i wizytach w kilku sklepach zdecydowałem się na LE40C630. To jest bardzo podobny model do tego o który pytasz (nie ma internet TV, ale to nie problem). Wahałem się między LE40C630 i LE40C650, na obydwu obraz był super, tyle, że obudowa tego pierwszego bardziej mi do gustu przypadła. Powiem krótko, jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jakie masz źródło sygnału, ja miałem analogowe i obraz był taki sobie, ale po zmianie na cyfrowe (w tej samej kablówce) obraz jest super.

O co dokładnie chodzi z internet@TV możesz przeczytać np. tutaj:

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 … akuje.html

To ciekawe, bo na Favore.pl

http://www.favore.pl/forum/sprzet-elekt … 829,0.html

znalazłem notkę o telewizorze FUNAI. I tak sobie myślę, czy te wszystkie Samsugi czy Sony to nie przebradowione Funaje.

Oczywiście cena musi być inna, aby nabrać lubi.

NO dobra a jaki to jest konkretnie model tego adaptera wifi samsunga. CZy jeżeli mam router cisco to czy taki adapter wifi samsunga będzie z nim kompatybilny bo juz wiele miałem sprzętów i sie okazywało że nie działało bo nie pasował do siebie?

Dodane 15.12.2010 (Śr) 18:10

Dowiedziałem się od producenta to, żeby działał internet przez adapter wifi samsunga to mój router musi wspierać sieć typu “G” a najlepiej jakby wspierał sieć typu “N”. Co to znaczy i jak mam sprawdzić czy mój router to wspiera?

Z tego co się orientuje to jest tylko jeden model tego adaptera specjalny dla urządzeń Samsunga i wygląda tak:

http://allegro.pl/adapter-wi-fi-samsung … 27460.html

Jeśli masz router z WIFI to na 99,9% nie będzie problemu z komunikacją. Najlepiej podaj jaki to dokładnie model.

Jeśli chodzi o model mojego routera to jest to : linksys WAG54G2. Czy z takim będzie to kompatybilne , ponieważ on wspiera sieć “g”?

On nie wspiera standardu 802.11n, jednak powinien działać.

Samsungi, Sony, jak powszechnie wiadomo, produkowane są w Chinach. Natomiast Funaie w… Polsce.

Będzie OK.

Mam nadzieje, że macie racje bo ten adapter kosztuje prawie 200zł. Swoją drogą jest to dla mnie dziwne aby przy ówczesnej technolgii były takie sztuczne komplikacje. Robią super telewizory a nie mogą rozwiązać prostej sprawy odnośnie tego aby można było używać nadajników wi fi każdej firmy. Jestem tym oburzony jak również ceną tego małego gówienka. Cena jest kompletnie nieadekwatna do ceny TV.

Prawdę mówiąc, gdyby połączyć go przez access point w trybie AP-client (cena - poniżej 100 zł), właściwie to nie będzie miało prawa nie działać. Dla telewizora będzie to taki sam sygnał, jakby podłączyć sieć przewodem.

To nie wina technologii, a marketingu. Gdyby chcieli, produkty konkurencji mogłyby działać bez problemu, o czym świadczy chociażby ten przypadek z TP-Linkiem.