Jaki telewizor LCD?

Witam zastanawiam się nad kupnem przed świętami jakiegoś taniego telewizora LCD 32" (do 1500 zł).

Wypatrzyłem niedawno tenhttp://www.komputronik.pl/index.php/product/82044/Audio_Video/Telewizory/32_Funai_LH7_M32BB.html

telewizor. Co o nim sądzicie? Przeczytałem o nim 2 artykuły, może ktoś go posiada?

Może jest jakiś lepszy telewizor?

Jeśli tak to proszę o linki!

:slight_smile:

Nie polecam raczej marki funai lepiej poszukaj jakiegoś Samsunga 32" w komputroniku najtańszy jest http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _B450.html ale lepiej poszukaj jakiś promocji w normalnych sklepach itp…

Za taką cenę nic konkretnego nie kupisz.

Mój post ma charakter czysto subiektywny.

Mieliśmy w domu telewizor kineskopowy Funai przez 10 lat. W między czasie wyłożyły się Grundig, Nokia i Samsung w innym pokoju. Nie wiem, czy ten producent nadal robi tak niezawodny sprzęt. Samsung, moim zdaniem, idzie w masówkę - robi mnóstwo urządzeń z praktycznie każdego segmentu, ale czy są one niezawodne? Na pewno Samsunga bym nie kupił… Najlepsze doświadczenia w dziedzinie elektroniki użytkowej mam z firmą Panasonic i gdybym miał kupować telewizor to tylko Viera, dlatego że ze wszystkich telewizorów, na jakich przyszło mi oglądać pewne “demo technologiczne” (zrobione akurat przez Sony a testowane na telewizorach Samsung, Philips, LG, Panasonic, Sony, Daewoo i Sharp), Viera miała najładniejszy obraz.

Wbrew pozorom Funai to nie jest zła marka. Jedynie mniej znana na polskim rynku. Kupując ich telewizory nie dość, że nie płacisz za reklamy to jeszcze wspierasz polskich pracowników (są produkowane bodajże w Nowej Soli). Mam w domu jeden telewizor 32" LCD tej marki (jakieś pół roku już) i dla przeciętnego użytkownika, nie potrzebującego super bajerów, taki telewizor ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Nie można mu nic zarzucić. Do tego 5 lat gwarancji, w tym 2 lata na martwe piksele. Poza tym byłem zaskoczony pozytywnymi opiniami w internecie, które sprawdziły się.

Mój główny Tv to sony 40’’ super jakość obrazu i dźwięku. Posiadam funai 32 jako “większy” monitor do kompa i się sprawuje doskonale, za niewielką kasę mam super sprzęt, nie to co Sony czy Panasonic ale nadal BARDZO DOBRY!

Fakt porównując nowe LCD Panasa np. do pseudo Ledowych LCD Samsunga muszę stwierdzić, że te pierwsze ładniej świecą (bardzo ładne naturalne, stonowane barwy). Nowe IPS (bodajże Hitachi) pokazane na targach CEATEC obok Philipsa to matryce Hi-end. Toshiba też korzysta z IPS. Samsung był liderem ale konkurencja nie spała i serwuję naprawdę co raz lepsze tv. Dla mnie liczy się bardzo wykonanie obudowy.

Nowy IPS Alpha:

http://www.engadget.com/2009/10/06/vide … uick-dark/

Nie korzystam często z telewizji czasem może godzinę dziennie w weekend 2-3 godziny.

Używam telewizora głównie do DVD. Zamierzam kupić odtwarzacz Blu-Ray.

Z tego co pamiętam to moja babcia miała telewizor Funai 21" CRT ponad 18 lat. Wszystko z nim było OK, poza jedną małą usterką (zimny lut na płytce).

W najbliższym czasie przejadę się do Media & Markt i do Saturna i zobaczę co i jak stoji.

Sugerowałem się tym testem http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7191918,Test_telewizora_LCD_Funai_LH7_M32BB.html

Stawia w pozytywnym świetle ten LCD TV. Może uda mi się zobaczyć go na własne oczy, z którymś ze sklepów.

Mój kolega ma 42" Sony Bravia korzysta tylko z Cyfrowego Polsatu i powiem szczerze nie podobają mi się cukierkowe kolory. Na kanałach HD (których bodaj jest 6) wszystko działa wyśmienicie, ale na stacjach nadających w zwykłej rozdzielczości za bardzo widać rozmazanie. Więc nie potrzebuje większej matrycy.

A co sądzicie o Toshibie REGZA?

Urok Polsatu Cyfrowego. Na innych platformach byłoby lepiej.

Cukierkowe kolory to często wina złej kalibracji tv.

Ładne barwy to plazma lub naprawdę jakiś drogi LCD. HD Ready to chyba najlepszy wybór przy słabszym sygnale.

Cukierkowe kolory, dla mnie kwestia ustawień w telewizorze, żadnych kłopotów z tym nie ma. Ale ja jestem taki że jak coś mi nie pasuje to o ile sie da to dostosowuje to do siebie.

odświeżam temat!

to może ktoś mi poda jakieś konkrety?

(do 1700 zł)

i czy są TV LCD do 1700 zł z technologią 100hz?

proszę o pomoc!

Może jeszcze drugi TV w prezencie?

Chcesz lepszy telewizor z większym odświeżaniem to niestety musisz poświęcić na to więcej kasy.

Zazwyczaj w LCD technologia 100Hz polega na wyliczaniu pośredniej klatki pomiędzy dwiema oryginalnymi. Czasami tv przy szybkich akcjach się gubi (dziś byłem świadkiem jak tv LOEWE przy szybkich scenach się gubił - wyświetlał artefakty głównie nad głową szybko biegnącej osoby). Ogólnie to trudno jest od razu doradzić jaki tv kupić. Każda technologia jak i firma ma coś do zaoferowania.

Mam, polecam - SAMSUNG LE32B350.

Wiem ze dobre sa jeszcze LE32B450 i LG 2000, 2100