Jaki telewizor LED lub LCD do 2,5 tysiąca zł

Witam. Czy mógłby ktoś polecić jakiś telewizor LED lub LCD najlepiej w tym sklepie: http://www.morele.net/ albo po prostu model do mniej wiecej 2,5 tys zł? Poszukuję takiego min 42" 100Hz, z DVB-T, HDMI i najlepiej zeby mial PIP ale taki że oglądać mozna w miniaturce 2. program… I czy jeśli telewizor nie obsługuje ntfs oraz roszerzenia .mkv to czy bedzie sie dało na nim jakos ogladać filmy HD?

LG 42LV5500 - ma wszystko :slight_smile:

42 cale, LED, 100Hz, DVB-T, HDMI. USB z obsługą nfts i plików mkv. Do tego ma serwer sieciowy DLNA oraz internet.

W media markt jest za 2299zł

Lub na ceneo http://www.ceneo.pl/11058018s

LG42LV5500 modelem na 2011r jest następcą 42LE5300 - najlepszego TV zeszłego roku w kategorii cena/jakośc wg EISA

Inne to :

PANASONIC TX-L42E30E (nie czyta ntfs) ok 2500zł

SAMSUNG UE40D5500 (brak pełnego 100Hz - tylko “udawane”) ok 2300zł

Ten LG wydaje się być ok, ale jakoś bardzo duzy pobór mocy ma jak na LED bo aż 140W… :? Panasonic odpada bo się nie otworzy na nim filmów Hd…choctiaż w internecie pisze że mkv odpala ale jak nie czyta ntfs to nie bd mógł otworzyć filmu większego niż 4GB, prawda?

Lepiej 42LV375S. Ma głowicę DVB-S2 i możesz oglądać przekaz z satelity bez kiczowatych tunerów.

ale własciwie to mi potrzebne raczej tylko DVB-T i ew. DVB-C gdyż mieszkam w bloku i mam kablówke z Vectry,

a co z takim np. lg 42lk530? Z tego co widzę to czyta mkv i ntfs

Złodziejska vectra paruje kartę z dekoderem.

nieważne co chcesz to tylko LCD z podświetleniem albo LED albo świetlówkowym;)

Można też jakikolwiek TV z HDMI i do tego multimedia player np:

Ferguson Ariva HDplayer 310.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwa … r-310.html

Odtworzy wszystko i ma dużo większe możliwości.

A o co chodzi z tym “udawanym” 100Hz? Bo własnie zastanawiam się nad LG 42KL5500 a Samsungiem UE40D5500. Oba z tego co wiem czytają ntfs, mkv, samsung nawet troche mniej prądu ciągnie… to który z tych dwóch lepszy?

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/71 … ktory.html

A tak z ciekawości zapytam: można wiedzieć dlaczego akurat morele.net? Nie chcę być złośliwy, tak po prostu dociekliwość mnie zżera :slight_smile: Ja bym polecił telewizory LED od Sony, na przykład model: KDL-40EX520, bo taki mam i jestem zadowolony, a i w kosztach chyba się mieści.

Jeśli chcesz podpinać PenDrive albo hdd to zdecydowanie nie Panasonic i Sony. Tak samo z bardziej nietypowymi formatami filmów bezpośrednio z nośników podpiętych pod TV. Tutaj pozostaje raczej tylko Samsung i LG. Co do konkretnego modelu to tylko i wyłącznie kwestia jak duży TV potrzebujesz. Następnie skacząc po modelach zdecyduj czy chcesz mieć jakieś dodatki czy nie. W kwicie o jakiej wspomniałeś spokojnie kupisz dobry TV.

W rodzinie u nas też mają TV sony i nie rozumiem tego narzekania… Na USB odtwarza nawet AVI w HD więc nie wiem w czym problem. Z divX też bez zadnych problemów

To nie jest narzekanie. Każdy sprzedawca Ci powie że Sony jak i Panasonic są związane pewnymi licencyjnymi umowami i nie będą odtwarzać wszystkiego co byś chciał. Zgadza się AVI idzie bez problemów… ale z innymi plikami miewają problemy. Nie wspomnę tutaj o txt z napisami do filmu.

Nie neguję tych dwóch marek i tym bardziej nie narzekam :slight_smile:

Telewizory Sony stoją dwa u teściów. Jeden kupiony jakiś czas temu a drugi ostatnio. Dziwne jest natomiast to że na tym kupionym ostatnio faktycznie AVi idzie bez problemów. Na starszym nie i trzeba niby zarejestrować TV. Nie mniej jednak nie miałem za dużo czasu na to ale w przeciągu 10 minut szukania w internecie informacji nie udała mnie się na czynność. Nie wspomnę tu o stronie która jest podawana w informacjach wyświetlanych przez TV. Możliwe, że kiepsko szukałem albo robiłem coś nie tak. Tak czy inaczej jakość obrazu jest bardzo dobra jeśli źródło również jest dobre. Jeśli komuś zależy np na pełnej przeglądarce internetowej to tylko Samsung albo LG.

U rodziców jest plazma Panasonica. No i nie podepniesz HDD przez USB. Nie pamiętam o co biegało ze zdjęciami ale powyżej jakiejś rozdzielczości są problemy. Nie ma tych wszystkich dodatków w postaci np przeglądarki internetowej ale rodzicom nie jest to potrzebne. Obraz za to jest znakomity. Jakość kanałów HD na 50" jest rewelacyjna.

Tak więc wszystko zależy od tego czego ktoś oczekuje od TV i z czego będzie korzystał.

Witam, podepnę się pod temat. Ja też właśnie jestem na etapie wyboru telewizora do 2.5 tys zł (ewentualnie trochę ponad) 40 cali. Z tego co widzę po przeczytaniu tematu to jeśli chcę mieć podłączenie do internetu + obsługa ntfs i jakiś innych formatów plików niż avi to nie Sony, Sharp, Panasonic a LG, Samsung. Do tego ma być jeszcze kino domowe ale tak do 500 zł tylko więc może obsługę formatów uda się trochę skompensować tym kinem domowym.

Teraz pojawia się pytanie, który najlepiej. Facet w którymś ze sklepów polecał Sharp albo Panasonic, mówił że mają Full Led a nie Edge Led tak jak Samsung. Ja teraz wpisuje model Sharpa który polecał a tam Edge Led… Ale jak mówiliście, nie mają obsługi ntfs. Dodatkowo kwestia jak to nazwaliście “oszukanego 100 Hz”. Wszystko fajnie by było gdyby tylko wyszukiwarki, porównywarki cenowe miały pełny zakres opcji a nie tylko kilka które okazują się mało ważne.

Albo inaczej trochę. Kino domowe + telewizor LED do 3 tys. Żeby pełen zestaw miał to co mówiłem, podłączenie do internetu + ntfs + różne formaty z napisami. W końcu można kupić telewizor za 1500 i za kino też dać 1500 :wink:

Pomóżcie w wyborze :wink: