Jaki telewizor LEDowy do kwoty 1600

Poszukuję telewizora LEDowego z matrycą ok. 40-42 cale do kwoty +/- 1600. Nie chcę inwestować dużej kwoty w TV, bo po paru miesiącach będzie i tak zabytkiem poza tym jak to zawsze bywa po miesiącu zachwyt mija :slight_smile:

Mam na oku parę modeli z tym, że nie wiem, którego wybrać, być może w tej cenie znacie coś lepszego.

Moje pozycje to:

  1. Philips 42PFL3108 1600zl.

  2. Samsung 42F5000 1800zł

Te telewizory widziałem wczoraj jak stały koło siebie i moim zdaniem Philips miał lepszy obraz. Ponoć ten Philips jest podświetlany od tyłu i dlatego jest grubszy a Samsung krawędziowo i dlatego smuklejszy.

  1. Telewizor LG 42LN5400 1550(w porównaniu z Philipsem nie ma wyjść słuchawkowych ale za to ma odświeżanie 120 i więcej ustawień tematycznych)

  2. SHARP LC-39LD145V

Z miesiąc temu też zastanawiałem się nad kupnem telewizora LED ~42", dużo czytałem na ten temat oraz oglądałem mnóstwo telewizorów w sklepie i kupiłem taki:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l … 575s.bhtml

Jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Trochę przewyższa twój bużdzet, też chciałem wydać trochę mniej, ale nic ciekawszego nie znalazłem :slight_smile:

LG to przede wszystkim rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Ogólnie LG stawia przede wszystkim na mnogość funkcji multimedialnych, a na tym najwięcej zależy osobom które kupują nowy telewizor.

z tego co ja widzę to LG 42LN5400 ma 100hz. Plus jest taki że masz Full HD. W tym przedziale często jest HD Ready. Ustawień rzeczywiście jest więcej. I chyba też ładniej wygląda, ale to kwestia gustu.

Full HD przy “rozmiarówce” 42 LED to już standard, wszystkie co oglądałem były w Full HD, tylko plazmy widziałem HD Ready

Stawiam bardziej na tego philipsa, bo jest grubszy i podświetlenie ma od tyłu i ma wyjście słuchawkowe ale jak go nie dostanę za 1500 to biorę LG bo nic lepszego w tej cenie nie kupię.

Zaletą Philipsa jest również dobry dźwięk, o czym niestety się często zapomina, :confused: a także wysoka jakość wykonania.