Jaki telewizor polecacie?

Czas na zmianę nadszedł. Muszę pomóc rodzicom w kupnie telewizora, by znów nie kupili czegoś nieopłacalnego. Ich podstawowym wymogiem to by grało, było w miarę duże, miało wejście USB oraz było tanie :smiley:

Mój wymóg to minimum FullHD, wbudowany tuner DVB-T oraz jak największą przekątna.

Granica, której nie powienienem przekraczać to 1500 pln.

Na uwadze mam 3 telewizory.

LG 42LB5500

LG 42LN5400

Samsung UE42F5000A

Wszystkie są LEDowe. Czytałem jaka jest różnica miedzy LED, plazmą a LCD i dla zwykłego Kowalskiego nie ma raczej różnicy. Chyba jedynie w cenie (i być może w płaceniu rachunków).

Prosiłbym Was o pomoc. W wyborze między tą trójką oraz w miarę możliwości zaproponowaniu innych telewizorów.

Wszystkie są podobne. Musiałbyś tylko w sklepie sprawdzić czy odpowiada Ci funkcja smart tv/czy masz możliwość podłączenia tv do internetu. Po za tym rzut monetą.

Raczej dwójką. LCD i LED to to ta sama technologia (LCD) różniąca się jedynie zastosowanym podświetleniem. Obecnie stosuje się już wyłącznie podświetlenie LED w nowych telewizorach.

 

Jeśli możesz dorzucić 300 zł, proponuje http://www.morele.net/telewizor-sony-kdl-40w605-637378/

 

Dobra reprodukcja kolorów, dobry kontrast, niski input lag,  wysoki poziom czerni, ostrość, skalowanie.

 

Jeden z najlepszych wyborów w tej cenie.

Wypowiem się w sprawie tego Samsunga.

Mam model z tej serii (tylko że 32 cale) od ok pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony.

Modele F5000 to modele podstawowe nie posiadające tzw Smart HUBa (czyli nie są to SmartTV) więc nie zainstaluje się w nich żadnych dodatkowych programów ani nie mają połączenia z netem ale te funkcje które mają działają dobrze, odtwarzanie filmów/muzyki/zdjęć z pendrivów działa dobrze.

Dla mnie Smart TV nie jest potrzebne i chyba w opisanym przypadku też.

 

Ja sobie jeszcze dodatkowo dokupiłem zewnętrzny napęd DVD w funkcją pracy w trybie Mass Storage aby móc w TV odtwarzać filmy i muzykę bezpośrednio z płyt (działa nawet z płytami DVD Video) oraz zewnętrzną obudowę do dysku twardego też pracującą w trybie Mass Storage i mam w nim twardziela na którym trzymam filmy.

 

Ja polecam Samsung UE42F5000A