Jaki telewizor w okolicy 2500 zł?

Witam.
Jaki telewizor polecacie w cenie około 2500zł.
Najlepiej 55 cali, smart TV.
Telewizor tylko od oglądania TV, netlix (seriale, filmy itd).
Sport raczej sporadycznie. Telewizor nie będzie podłączony pod konsole.

Jestem fanem światełek od Philipsa, dlatego:

Philips 55PUS7334

Planujesz go podłączyć do jakiegoś soundbara albo innych głośników?
Jeśli nie to weź to pod uwagę, dźwięk z głośników w telewizorze jest po prostu słaby.
Moim zdaniem lepiej wówczas kupić nieco tańszy telewizor i dodatkowo soundbara.

Nie planuję podłączyć go pod soundbara.
Obecny telewizor (32 cale) mam też bez soundbara i jakoś żyję - nie jestem audiofilem.

Zastanawiam się czy nie dołozyć 200 czy 300 zł do Samsung UE55RU8002.

coś z LG

Przecież kupisz go poniżej 2500 PLN.
Zobacz jeszcze LG 55SM8500.

Też planuję niedługo wymienić TV i zastanawiam się nad światełkami od Philipsa. Boję się tylko, że oglądanie TV z tym efektem bardziej rozprasza niż pozwala skupić się na fabule i treści filmu :wink: Dlatego nie zdecydowałem się jeszcze czy to będzie Philips. Obecnie ma LG i chwalę sobie go za system operacyjny i za jakość obrazu która jest wręcz FENOMENALNA.

Na philipsa chyba się nie zdecyduję - ambilight jakoś do mnie nie przemawia. Wole coś klasycznego. Zresztą obraz z LG i Samsunga jakoś bardziej przypadł mi do gustu.

Zdecyduję się chyba na Samsunga albo LG wymienionego powyżej.

Nie wiem jak Samsung. Ale LG nawet w najbardziej budżetowych wersjach montuje w swoich odbiornikach procesor który jedynym jego zadaniem jest wyostrzanie obrazu. Nie jest to robione programowo jak we większości odbiorników tylko na poziomie sprzętowym właśnie dzięki temu procesorowi. Dlatego na telewizorach LG obraz wydaje się bardziej wyrazisty i bardziej ostry.

Z telewizorów w tej cenie dobrze wypada Xiaomi, bo ma matrycę VA:
https://geex.x-kom.pl/recenzje/xiaomi-mi-led-tv-4s-55-test-i-recenzja-telewizora-4k/

No ale jeśli trafisz jakiegoś QLED z Samsung w tej cenie - warto, trzeba w sumie pewnie tylko poczekać na promocje :slight_smile:

Ja mam ambilighta i jestem bardzo zadowolony z tych tzw światełek. I bardzo dobrze, że są dostępne w takiej właśnie, a nie innej cenie, bo kiedyś dostęp do tego bajeru był dużo droższy.