Jaki telewizor wybrać - LCD czy plazma?

Nadszedł ten dzień kiedy stary telewizor kineskopowy czeka niestety śmietnik… Nie warto już go nawet naprawiać…

I nadchodzi jednocześnie pytanie jaki nowy telewizor kupić, bo po tym wszystkim co widzę na półkach a dodatkowo opiniach na dany model w internecie po prostu aż głowa mnie boli i sama już nie wiem jaki byłby dobry i czy w ogóle mam kupić LCD, może plazmę a może w ogóle wyciągnąć coś z komisu na teleskopie.

Przedział cenowy: do 2200-2300 zł

Przekątna: 32’’

Teraz kilka małych “ale”:

  1. Do telewizora będzie podłączona telewizja naziemna + dekoder cyfrowy nie posiadający HDMI.

  2. W moim domu ogląda się nałogowo F1 i męska część, zasięgając opinii “fachowców” z pracy stwierdziła, że na LCD za bolidem ich kochanego Robercika będzie wielka biała smuga i w ogóle jeśli mają kupić telewizor to plazmę, bo LCD to porażka. Szkoda tylko, że kosztują krocie i pobierają co najmniej dwa razy więcej prądu…

Poradźcie mi, jaki telewizor w związku z powyższymi najlepiej kupić?

I mają rację,kupujcie plazmę. Poczytaj tutaj

http://plazma-lcd-fakty.pl/start.php

Plazma wcale nie bierze dwa razy więcej prądu.

Poza tym i tak mniej niż zwykły kineskop IMO.

Panasonic Viera 32" za około 2200zł,a albo Aquuos firmy Sharp z podświetlaniem LEDowym ale na to już trzeba przeznaczyć 3500zł za 32" ale warto, bo czarny jest na prawdę czarny.

Viera 37’’ (mimo usilnych starań 32’’ nie znalazłam) pobiera 240W. Mniej niż zwykły kineskop… Rubina? :lol:

Dodatkowo wyczytałam, że z bliskiej odległości oglądając plazmę bardzo szybko męczą się oczy co nie ma miejsca w przypadku LCD.

No cóż… Ale i tak chyba biorę plazmę :smiley: Teraz tylko następny problem…

Tak jak pisałam 32’’ znalazłam tylko LG 32PG6000. No i nie ukrywam, że 32’’ byłby dla mnie idealny, 37’’ jest jednak na ten pokój za duży… To jest dobry model czy muszę kupować 37’’? Jeśli tak, kieszeń mówi Panasonic - tylko jaki model, jest ich całkiem sporo w podanym przeze mnie przedziale.

Ja tam smug nie widzę na posiadanym Lg Scarlet, a gram na nim tylko. Nie wiem czy to prawda lecz LCD chyba jest żywotniejszy od plazmy.

Panasonic Viera ma większą żywotność niż plazma - 100 000 godzin :smiley:

“Viera 37’’ (mimo usilnych starań 32’’ nie znalazłam) pobiera 240W.”- skąd masz takie informacje?. Od kilku miesięcy używam Panasonic-TX37 LZD85F i wiem że pobiera 153W(196max). Odbiera bardzo ładnie, wart polecenia!. Przebierałem(w Niemczech) prawie 1.5 miesiąca nim się zdecydowałem. Miałem ten plus że tam każdy telewizor ma na klipsie zawieszony pilot i sam(to bardzo ważne) ,bez niczyich sugestii może klient urządzenie regulować i oceniać nim się zdecyduje. Oczywiście porównując z każdym innym wystawionym a były tego dosłownie setki modeli.Ten sam model w wersji 32"również był . Spróbuj wejść na stronę HDTV Polska. Strona jest poświęcona właśnie temu zagadnieniu i myślę że znajdziesz tam wiele ciekawych informacji. życzę udanego zakupu i pozdrawiam. P.s.-jeżeli to w czymś pomoże to mnie polecano firmy: Sony, Panasonic, Toshiba, Sharp z LCD. Plazma to Pioneer ale robią tylko wielkie formaty.

Wystarczy wejść chociażby w opis modelu na oficjalnej stronie Panasonica. Znamionowy pobór mocy to 235W, użytkowania 189Wh cokolwiek by to znaczyło. Ciężko chyba jednak powiedzieć ile on bierze prądu, bo wiadomo, że jak jest jasno - znacznie więcej, jak jest ciemno - mniej.

POZOSTAŁE DANE

Zasilanie AC 220-240 V, 50/60 Hz

Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 154 W, 125 W, 0,3 W ----- To dla TX32 LZD85 POZOSTAŁE DANE

Zasilanie AC 220-240 V, 50/60 Hz

Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 197 W, 158 W, 0,3 W-------To dla TX37 LZD85(mój model) właśnie ze strony Panasonic.pl mówimy chyba nie o tych samych modelach.