Jaki temat referatu wybrać?

Na studiach informatycznych (przedmiot Architektura Komputerów) dostałem do wyboru 2 tematy na referat i zastanawiam się, który będzie łatwiejszy do opracowania, kogoś komu nie są obce te tematy prosiłym o opinie, który temat powinienem wybrać?

  1. Komputery SUN, MacIntosh, PC - charakterystyka porównawcza ŹLE POPATRZYŁEM, POPRAWNY TEMAT TO:

Charakterystyka architektury wybranego (jednego lub kilku), aktualnie stosowanego, procesora wykorzystywanego w telefonach komórkowych

  1. Sposoby prekognicji biegu programu / Metody przewidywania skoku

Sam powinieneś wiedzieć w czym czujesz się mocniejszy: programowanie czy sprzęt :slight_smile:

Teoretycznie pierwszy temat jest łatwiejszy ale, jak znam życie, drugi będzie wyżej punktowany.

To chyba faktycznie wezmę pierwszy, bo kiepsko u mnie z programowaniem ;D

Dodane 22.04.2013 (Pn) 11:48

Awww popatrzyłem na złą rubrykę tematy do wyboru jednak to:

  1. Charakterystyka architektury wybranego (jednego lub kilku), aktualnie stosowanego, procesora wykorzystywanego w telefonach komórkowych

  2. Sposoby prekognicji biegu programu / Metody przewidywania skoku

Co w takim wypadku polecacie?

  1. Charakterystyka architektury wybranego (jednego lub kilku), aktualnie stosowanego, procesora wykorzystywanego w telefonach komórkowych

Porównaj Cortex A8, A5, A7, A9, A15 oraz wspomnij o ARM Cortex-A57.

Ok, wezme 1st temat. A doradzisz, co powinienem uwzględnić w 5minutowym konspekcie, który jest obowiązkowy wpierw?

Dodane 24.04.2013 (Śr) 12:06

Tak sie zastanawiam, bo ciężko trochę o dobre materiały do opisu architektury tych procesorów

Natomiast co do przewidywania skoków znalazłem to:

http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?t … potokowych