Jaki to jest router?

(ewjp) #1

proszę o opinię na temat poniżego rautera może ktoś użytkuje posiadam netię po lini tpsa potrzebuje rozdzielić internet na stacjonarny komputer i laptopa . pozdrawiam.

http://www.allegro.pl/item320224162_rou ... c_usb.html

(kamil_w) #2

Szczerze nie mam pojęcie co to za sprzęt. Jednak nie bawiłbym się w eksperymentowanie. Bierz coś pewnego. Polecam produkty Linksys’a.

(Narv) #3

Firmę Medion znam… produkuje wszystko po trochu :P. Powiem tak: niektóre produkty tej firmy bym kupił, np. tanie głośniki do kina domowego czy komputera. Jednak na pewno nie było by to nic co wymaga instalowania jakichkolwiek dodatkowych sterowników - bo z tym u nich naprawdę kiepsko. Znajomy kupił pilota te firmy (do sterowania komputerem), do tej pory nie udało mi się znaleźć w 100% działających sterowników i oprogramowania.

Jeżeli chodzi o router to prędzej czy później zapewne zajdzie potrzeba aktualizacji firmware’u - wtedy mogą pojawić się schody. Proponowałbym więc zainwestować w router jakiejś innej firmy, którą ma większe doświadczenie w tej dziedzinie i na bieżąco zapewnia wsparcie dla swoich produktów, np. coś z produktów firm Netgear, Asmax, D-Link czy Linksys (ta ostatnia sporo droższa ale warto). Produkty tych firm nie są dużo droższe, może nie wyglądają i nie świecą jak ufo ale na pewno będziesz mógł spać spokojniej.

Pozdrawiam.

(Kmrela) #4

Co do firmy to jakoś specialnie narzekać na Mediona nie mogę. Posiadam laptopa oraz aparat tej firmy. Jednak wydaje mi się, że ten router jest troche drogi jak na ta firme;P. Osobiście przy tej cenie nie kupiłbym tego routera. Poszukałbym czegos D-linka np.