Jaki to jest router?

proszę o opinię na temat poniżego rautera może ktoś użytkuje posiadam netię po lini tpsa potrzebuje rozdzielić internet na stacjonarny komputer i laptopa . pozdrawiam.

http://www.allegro.pl/item320224162_rou … c_usb.html

Szczerze nie mam pojęcie co to za sprzęt. Jednak nie bawiłbym się w eksperymentowanie. Bierz coś pewnego. Polecam produkty Linksys’a.

Firmę Medion znam… produkuje wszystko po trochu :P. Powiem tak: niektóre produkty tej firmy bym kupił, np. tanie głośniki do kina domowego czy komputera. Jednak na pewno nie było by to nic co wymaga instalowania jakichkolwiek dodatkowych sterowników - bo z tym u nich naprawdę kiepsko. Znajomy kupił pilota te firmy (do sterowania komputerem), do tej pory nie udało mi się znaleźć w 100% działających sterowników i oprogramowania.

Jeżeli chodzi o router to prędzej czy później zapewne zajdzie potrzeba aktualizacji firmware’u - wtedy mogą pojawić się schody. Proponowałbym więc zainwestować w router jakiejś innej firmy, którą ma większe doświadczenie w tej dziedzinie i na bieżąco zapewnia wsparcie dla swoich produktów, np. coś z produktów firm Netgear, Asmax, D-Link czy Linksys (ta ostatnia sporo droższa ale warto). Produkty tych firm nie są dużo droższe, może nie wyglądają i nie świecą jak ufo ale na pewno będziesz mógł spać spokojniej.

Pozdrawiam.

Co do firmy to jakoś specialnie narzekać na Mediona nie mogę. Posiadam laptopa oraz aparat tej firmy. Jednak wydaje mi się, że ten router jest troche drogi jak na ta firme;P. Osobiście przy tej cenie nie kupiłbym tego routera. Poszukałbym czegos D-linka np.