Jaki to rodzaj hamulca tylniego RBN?

Witam

 

 W nie długim czasie chcę kupić dla siebie rower trzy kołowy , bo taki potrzebuję dla siebie i wszystko jest dobrze tylko zastanawia mnie co oznacza skrót hamulec tylni  RBN

 

Mam do was pytanie czy to oznacza że tam jest hamulec w piaście " torpedo " albo jakoś tak ?

 

Sprzedający dał tylko jedno zdjęcie tego rowerka.

 

To ten rower :

Rower trójkołowy BBF koła 26/24 rehabilitacyjny (5338210296) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Co wy o tym sądzicie ?

Tak, hamulec jest w pedałach. Tutaj recenzja tego sprzętu: https://youtu.be/Yf0H_RqO3b8?t=4m22s i dokładny moment o hamulcu.

A te 3 biegi w tylnej piaście czy one są bardziej wytrzymalsze od przeżytek 6-7 biegowych ?

 

Co jest lepsze ?

Nie znam się za dobrze, ale wydaje mi się, że nie o wytrzymałość chodzi ale o sposób jazdy. Na 3-biegowej będzie się dobrze jeździło po prostych trasach bez większych wzniesień. Na 3 biegu pewnie można już dosyć szybko jechać. 7-biegowa jest pewnie bardziej elastyczna bo przy dużym wzniesieniu na 1 biegu powolutku i lekko podjedziesz.

Dzięki   matty24

 

A czy może ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z dofinansowaniem takiego roweru (ile to może potrwać i mniej więcej jaki procent od wartości mogli by zwrócić) ?

 

Wiem że każdy dostaje inaczej , ale tak średnio to ile zwracają?

 

Czy mogli by oddać około 50% ?

Dziś słyszałem że takie dofinansowanie może potrwać od 2 miesięcy aż do 1 roku , albo i więcej.

 

Czy to prawda ?