Jaki to rodzaj licencji

https://www.vebo.pl/microsoft-esd-windows-pro-pobieranie

Jeżeli ktoś kupi tego windowsa z linku wyżej to kupuje cyfrową wersje box czy oEM

 Popatrz na ceny i porównaj:

https://www.vebo.pl/asortyment-sklepu/systemy-microsoft

 

OEM jest tańszy.

 

Tutajmasz Box z odbiorem w salonie za dyszkę i z nośnikiem usb. Cena zamyka sie w niecałych 1080pln i taki wariant bym wybrał jeśli bym boxa potrzebował.

 

Z podanego przez Ciebie linku kupujesz wersję cyfrową, można to zresztą wywnioskować po tym tekście:

Osobiście wybrałbym wersję pudełkową, masz większą (raczej stu procentową) pewność że nic Ci się z nią nie stanie.

ESD to sposob dostarczania oprogramowania,  a nie licencja końcowa. Jeśli kupujesz OEM to klucz otrzymasz do OEM droga eletroniczna i naklejkę też w przesyłce pocztowej.

Ja wiem co to jest ESD Ale w tym linku nie pisze nigdzie czy jest to wersja box czy oem. a ja musze mieć pewność czy kogoś w maliny nie wpakuje

OEM jest  o około 300 zł tańszy.

OEMy są dla producentów sprzętu, dla klientów detalicznych BOX. Myślę, że jeśli Microsoft zdecyował się na sprzedaż elektroniczną dla klientów detalicznych, to tylko na BOX. W oficjalnym sklepie Microsoft też nie wspomina czy sprzedaje OEM czy BOX, tak więc można założyć, że to BOX, a w każdym razie system, który możesz instalować na dowolnym urządzeniu z przenoszeniem licencji (choć OEMy też można zgodnie z prawem przenosić).

 

ESD to również rodzaj licencji, w podanym przez siebie linku kupujesz Kod aktywacyjny i w takim przypadku wysyłany jest na adres e-mail razem z linkiem, pod którym możemy pobrać kupowane oprogramowanie.

 

Różnice między licencjami OEM i ESD polegają na tym samym, co różnice między OEM i BOX. Oprogramowanie na licencji ESD możemy instalować na różnych komputerach, natomiast w wersji OEM tylko na tym, do którego początkowo przypisany był klucz aktywacyjny.

 

 

W Europie to już jest nieaktualne. Różnica jak pozostała między OEM, a BOX, to brak wsparcia ze strony Microsoftu (Microsoft będzie odsyłał Cię do producenta sprzętu, u którego kupiłeś, a jak masz składaka, to musisz o pomoc zwrócić się sam do siebie). Mimo wszystko OEM nie ogranicza Cię jeśli chodzi o przenoszenie licencji na inny sprzęt.

Ponieważ tutaj nikt jednoznacznie ni mógł mi napisać czy to box czy OEM Napisałem do sklepu Odpowiedź jako otrzymałem sugeruje że jest to wersja box. Mając wersje oem przy rozbudowie sprzetu Trzeba naprawde czasami udowadniać że nie jesteś wielbłądem Ktoś napisał że nie warto przepłacać za boxa.Osobiście nie zgodze się z tym box daje nam świety spokój.Dlatego jak ktoś mnie pyta jaką wersje windowsa  kupić Są to zazwyczaj właściciele składanych czystych pc-tów mówię Jak możesz odłożyć pieniądze kup BOX-a Przynajmniej z aktywacją systemu nie powinieneś mieć problemu.Także dziekuje Do zamknięcia