Jaki touter do neostrada + telewizja "n" + laptop?

Witam.

Mam neostradę tp z modemem Fast 800, laptopa i telewizje “n” i chciałbym to wszystko połączyć z internetem, jaki router wybrać do tego modemu neostrady?

(Za jakiś czas będę przedłużał umowę na neostradę tp i wtedy może wezmę modem livbox, lecz na tą chwilę posiadam modem Fast 800)

Z góry dzięki za poradę, jak to wszystko połączyć, skonfigurować, żeby dobrze działało.

Myślałem nad jakimś routerem firmy TP-LINK, kwestia leży w tym, jaki odpowiedni wybrać.

Pozdrawiam.

Witam,

Potrzebujesz routera ADSL, natomiast Twój modem Fast 800 nie będzie już potrzebny.

Jeśli myślisz o TP-LINK’u (pewno ze względu na cenę), to możesz wybrać np model:

http://www.tp-link.com/products/product … TD-W8961ND

Wywalasz swój model USB, kabel telefoniczny podpinasz do gniazda RJ11 w routerze, komputer łączysz z routerem za pomocą kabla lub bezprzewodowo (to samo z telewizją), konfigurujesz router i to wszystko.

Dzięki za pomoc.

Myślę o routerze TP-LINK, bo czytałem o tych routerach sporo pozytywnych opini. Touter nie musi być koniecznie tej firmy, na sprzęt mogę wydać tak ze 100 zł. lub nieco powyżej.

Dodane 03.08.2010 (Wt) 13:41

http://www.euro.com.pl/routery,_TP-LINK.bhtml

http://www.euro.com.pl/routery/tp-link-td-w8901g.bhtml - czy ten router ma takie same parametry, jak ten, który mi podałeś? Ten, który mi podałeś nie mogę znaleźć w żadnym sklepie.

Tak, może być router, do którego podsyłasz linka czyli model TD-W8901G.

Główna różnica polega na tym, że ten router jest w standardzie 802.11g natomiast ten, do którego ja podsyłałem linka jest w standardzie 802.11n, co znacznie zwiększa przepustowość transmisji bezprzewodowej.

P.S.

Możliwe, że routera nie ma jeszcze na rynku polskim w sprzedaży. Przyznam, że nie szukałem go w sklepach, ale na stronie producenta.