Jaki tuner TV do kompa?

Witam,

chcialbym kupic sobie do nowego kompa jakis nowy tuner tv poprzednio mialem Pixel Viev Station na chipsecie bt878 i chce go zmienic ze wzgledu na to ze ma on juz swoje lata i cienko nie chce zbyt dobrze pracowac pod xp - wiadomo - sterowniki (sa problemy z fonia). postanowilem ze zmienie go na cokolwiek nowszego, moze byc bez radia i bez pilota, aby tylko mial telegazete. co polecacie? prosze o opnie posiadaczy tunerow, jak Wam chodza pod xp?

WinFast TV 2000 EXPERT TV- A2/NICAM- generuje bardzo dobrej jakości obraz, a jego cena waha się w granicach 180 zł.

Tyle że nie obsługuje telewizji cyfrowej - DVB-T

Ale można znaleźć coś porządnego w cenie 200-300 zł

…która i tak w Polsce jest dostępna w bodajże 3 miejscach :slight_smile:

Co nie oznacza, że nie warto się tym zainteresować. Prędzej czy później standart ten będzie powszechny w użyciu. Skoro więc ktoś decyduje się na zakup dobrej karty to dlaczego nie miały kupić obsługującej ten standart ??

To co ?? Za jakiś czas kupić nową obsługującą ?? Bez sensu według mnie.

Wystarczy kupić tzw. kartę hybrydową. Leadtek Winfast od dawna produkuje takie karty., np. Leadtek Winfast DTV2000 H, analogowo-cyfrowy tuner TV, PCI, HDTV+FM, retail w cenie około 260 złotych

A co do przyszłosci sygnału DVB-T to wątpliwe by w tym kraju coś się zmieniło w najbliższym czasie

nie znam sie na tym wiec mam jeszcze jedno pytanie:

Czy jesli kupie karte ktora nie obsluguje cyfrowych kanalow to nie bede mogl ich ogladac? czy bede je ogladal tylko w jakosci analogowej? i jakie ta sa stancje np?

Karta TV analogowa słuzy wyłącznie do oglądania kanałów analogowych. Karta cyfrowa zaś do kanałów cyfrowych

a moge prosic o przyklady? bo z tego co wiem to polsat jest nadawany droga satelitarna i naziemna czy to o to chodzi? jakie sa knaaly cyfrowe? tu nie chodzi o to czy sygnal mam z satelity czy z kablowki?