Jaki tuner tv usb wybrać?


(Cassagio) #1

Jaki tuner kupić?

Znalazłem tuner TV BOX USB 2.0 CAPTURE Super Digital Video. http://allegro.pl/775-tuner-tv-pal-zewn ... 89052.html

Ten podłączony przez dekoder sd kablówki vectra (są tam kanały hd), będzie odbierał lepiej niż inne bezpośrednio przez kabel antenowy?

Inaczej, niektore male tunery odbierają HDTV, ten odbiera tylko PAL. Tych małych nie podłącze przez dekoder, ten tak. Gdzie będzie lepszy obraz?

Mały czyli np. cabletech http://allegro.pl/dekoder-cabletech-hd8 ... 78341.html

Chipset tego boxa to Trident TV Master 5600

Podłączenie przez euro > s - video

Monitor to LC 22'


(eddie71) #2

Jak masz kablówkę to po co Ci tuner zewnętrzny?

W kablówce zawsze będzie lepszy obraz i nie trzeba instalować anteny.

Tuner z pierwszej aukcji za rok przestanie odbierać telewizję naziemną.


(Cassagio) #3

Bo w karcie graficznej mam tylko wyjście s - video. Musiało by być chyba wejście. Karta to nvidia geforce 4 mx 440 z tv out.

Ten pierwszy tuner nie jest cyfrowy? Ma mpeg4. Czyli, że za rok już będę mógl korzystać tylko z dekodera z kartą od kablówki? Obecnie programy można odbierać przez dekoder i bez żadnego dekodera bezpośrednio przez kabel.

Ewentualnie polećcie jakaś karta graficzna albo coś innego bym mógl podłączyć dekoder do PC. Dekoder ma eurozłącze i cinch.


(BonusG.) #4

Przede wszystkim nie kupuj tanich niemarkowych, eddie71 ma racje za rok przestaną działać, pod warunkiem ze wo gule działają i odbierają programy HD.

Zainwestuj w coś dobrego. Cabletech robi dobre tunery. korzystałem z ich tunera mini urz0085 a ostatnio nabyłem następcę urz0184 i naprawdę mogę go polecić. W porównaniu do poprzednika to niebo a ziemia, ma dołączone fajne oprogramowanie TotalMedia takie media center się robi z komputera , nie zacina się obraz odtwarza programy HD, masz normalnego pilota możesz nagrywać programy radiowe i telewizyjne i co najśmieszniejsze jest niewiele droższy od chińszczyzny z allegro.

Przeczytaj sobie więcej:

http://www.akcesoria-24.pl/tuner-komput … id-57.html