Jaki tuner tv wybrać?


(Abek66) #1

witam. tak jak w temacie nie wiem jaki mam wybrać tuner wewnętrzny do pc. moze byc z radiem ale niemusi byc i zeby byl pilot. proszę o odp.

-- Dodane 18.04.2009 (So) 17:59 --

a i zeby mógł jeszcze nagrywać.


(Jacek Bydgoszcz) #2

A co chcesz na nim odbierać?

1.Kablówkę?

2.Telewizję naziemną analogową.

3.Telewizję naziemną cyfrową.


(Cedar) #3

Zapoznaj się ze stroną: http://www.comprousa.com/poland/products.html Może nie najtańsze ale jedne z lepszych tunerów TV. Mam od prawie roku http://www.comprousa.com/poland/product ... e600f.html i sprawuje się wyśmienicie.

Jeśli zainteresuje Cię któryś model Compro to pytaj, postaram się odpowiedzieć. Przeanalizowałem ich ofertę dość dokładnie ale ciągle pojawiają się nowe modele.


(Abek66) #4

analogową tvp1 2 3 no i polsat


(Jacek Bydgoszcz) #5

Zdecydowanie ten: Leadtek WinFast TV2000 XP EXPERT


(Abek66) #6

a jak będę nagrywał coś to czy dźwięk będzie zsynchronizowany z obrazem? A ten: compro videomate x200?


(Cedar) #7

Nigdy bym go nie kupił.

Jeżeli tuner to tylko ze sprzętowym koderem MPEG-2 a jak widze to on tego nie ma. Przy nagrywaniu audycji procesor komputera nie jest obciążony kodowaniem obrazu przed zapisaniem na dysk. Kodowaniem zajmuje się specjalizowany chip w tunerze TV.


(Abek66) #8

A aver media super 007 bo ten i poprzedni to proponował mi gościu w komputerowym no i pytam.


(Cedar) #9

Po pierwsze: Jakie masz wolne złącze w kompie, które nie zanosi się, że będziesz chciał zapełnić w najbliższym czasie jakąś inną kartą - PCI czy PCI-Ex?

Po drugie - jaki masz procesor (jak szybki?)

Jeśli procesor masz słaby lub średnio mocny to tylko karta ze sprzętowym koderem MPEG2 - nie będzie mulić kompa w czasie nagrywania programu. Są one o 20-30 zł droższe od tych bez kodera ale działają dużo lepiej. Jeśli procesor masz szybki to i tak polecam tuner z koderem sprzętowym ale możesz wtedy też kupić zwykły


(Abek66) #10

AMD 1.1 GHz, mam wolne pci i win xp


(Cedar) #11

Dźwięk nagrywa się razem z obrazem i jest zsynchronizowany, chyba, że ktoś używa jakiejś taniochy z bazaru to może być różnie.

-- Dodane 18.04.2009 (So) 19:07 --

Ten X200 wydaje się dość dobrą propozycją bo ma stosunkowo małe wymagania. Popatrzę jeszcze co Compro ma nowego i może jeszcze coś dobiorę. Zobaczymy co podpowiedzą użytkownicy innych tunerów, może się odezwą.


(Abek66) #12

Hej jest tam kto? Piszcie co na ten temat!

-- Dodane 24.04.2009 (Pt) 10:37 --

A jaki mam w końcu wybrać???