Jaki TV 4K, UHD, HDR10, 100 Hz

Hej,
jak w temacie, szukam TV UHD z odświeżaniem co najmniej 100 Hz do kwoty 4,5k producentów jak LG, Samsung, Sony, Panasonic.
Ktoś ma rozeznanie?

Pozdro,
Olo

Sam mam Samsunga, ale dużo dobrego słyszałem o takim Philipsie:

W ogóle jeszcze do 25.03 trwa ta promocja na TV w x-komie, zaglądnij tu:

TV głównie do czego?

Ważne pytanie - jaki rozmiar ekranu Cię interesuje? Z 55 calowych celowałbym coś w półkę premium od Samsunga, np. UE55MU8002TXXH, sferis i komptronik mieści się na styk w budżecie, lub tańszy ale wcale nie gorszy UE55MU7002TXXH. Bardzo dobry kontrast, niski input lag, sporo opcji kalibracji, dobre odwzorownie barw.

W tej cenie Philips 65PUS6412 lub trochę tańszy 65PUS6262. Jednen z największych plusów to ambliligt który robi niesamowite wrażenie, stad też warto rozglądnąć się za Philipsem. Jeżeli nie chcesz Philipsa to sprawdziłbym Samsunga 55MU7002 dostępnego np. w Sferis lub Sony KD-65XE7005.

Dzięki za opinie. Reasumując:

  • max 55 cali. Większy nie mieści się pod półkę naścienną,
  • TV głównie do filmów w nocy (czerń ma znaczenie, na OLEDa mnie nie stać), sport (piłka nie może znikać/smużyć), bajki w dzień (okno prostopadle do ekranu),
  • Philips - jakoś mnie nie przekonuje w recenzjach i boję się o jakość odwzorowania barw,
  • no i jeszcze ważna rzecz, fajnie gdyby TV miał Miracast/WiDi.

Moje typy: Panasonic Viera TX-50EX780E, Sony Bravia KD-49XE9005, Samsung UE55MU7002T (chociaż nie wiem jak w porównaniu do UE55MU8002TXXH?)

Co radzicie?