Jaki twardy dysk SATA kupić? WD? Samsung? Seagate?

Jakiegoś pecha masz do tych dysków.

Osobiście prędzej zainteresował bym się dyskiem od Hitachi, opinii za wiele nie mają, ale jak są to zawsze do plusów zalicza się cicha praca.

Żeby nie robić tutaj reklamy pewnej firmie - kupuję tylko w niej a w ich ofercie nie ma dysków Hitachi.

Wysyłkowo twardego dysku niestety nie kupię, bo boję się co się z nim stanie po drodze “na pace”…

Więc pozostaje realny wybór tylko i wyłącznie pomiędzy wspomnianym Segate’m albo jakimś WDekiem.

Dyski do sklepu też czymś przyjeżdżają, jak nie zamawiasz przez pocztę to dysk powinien przyjechać cały.

Na tej stronie np jest nagrany dźwięk pracy WD 640GB Blue

http://www.silentpcreview.com/article847-page3.html

Wybierając pomiędzy dyskami WD, a Seagatem osobiście wybrałbym ten drugi, bo Barracudy z serii 7200.12 są jednymi z najwydajniejszych twardzieli na rynku. Nie wiem czy są ciche czy też nie, ale ja swojego 500 GB modelu bynajmniej nie słyszę.

Awaryjnością się nie przejmuj, seria 7200.12 nie pada częściej niż dyski innych marek, otrzymasz 3 lata gwarancji.

Ale zawsze jest to transport własny firmy i ona odpowiada za to co przewozi między swoimi magazynami i taki kierowca ma tego świadomość.

A dla takiego zewnętrznego paczka to paczka, sztuka to sztuka. Nie obchodzi go czy w środku jest pluszowy miś czy czułe urządzenie elektroniczne.

A z której serii masz tę 500GB? Po opiniach zostawionych w większych sklepach w Polsce, jestem w stanie stwierdzić, że najnowsze Seagate’y padają 2-3 razy częściej niż inne dyski…

Gwarancji mogą i mieć nawet dożywotnią, ale straconych danych nikt mi nie zwróci. Sam fakt, że skrócili okres gwarancyjny z 5 lat już mówi sam za siebie.

Ale oczywiście są wyjątki od reguły…

Seria mojego dysku to oczywiście 7200.12, a dysk to Barracuda ST3500418AS.

Ja czytając opinie ze sklepów jestem w stanie stwierdzić, że jedna na 10 osób ma problemy z Seagatem. Wiele osób żali się na ten dysk, bo miało przykre problemy z serią 7200.11, wielu jest też fanboyów Samsunga, którzy wypisują bzdury.

Jeśli dyski Seagate’a są takie beee, to dlaczego ta firma nie poszła jeszcze z torbami ?? Przecież ich dyski do najtańszych nie należą, a mimo to jest to chyba najpopularniejsza marka dysków.

5-cio letni okres gwarancji u Seagate’a obowiązywał tylko w latach 2004-2008.

Ja oczywiście nie twierdzę, że są to super bezawaryjne dyski, ale póki co nie żałuję zakupu czterech sztuk :wink:

To powinno rozwiać wasze wszelkie wątpliwości, który dysk będzie dla Was najlepszy… Ja osobiście stawiam na Toshibe…

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe … gsy-500-gb

Pozdrawiam…

Tylko że ja szukam dysku do desktopa a nie 2,5’’ ze średnim odczytem 80MB/s

Taki dysk można zamontować na szynach 2,5’’ na 3,5’’.

Przez kuriera parę dysków i innej elektroniki zamawiałem wszystko było sprawne, paczki całe, poczta przysłała mi ostatnio podarty list i zgnieciona paczkę z obudowami do telefonu na szczęście obudowy dotarły całe. Możesz spytać w sklepie czy jest możliwość sprowadzenia dysku na zamówienie, sklepy zamawiają gł z Action i ABC Data, te hurtownie ściągają dyski Hitachi.

Dyski Hitachi może i ciche i szybkie, ale z tego co widzę są równie awaryjne co Seagate’y - http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6822145304

Jak na złość w międzyczasie z dwóch sklepów w moim mieście zniknęły całkowicie z oferty WD6400AAKS i nie mam już w tej chwili kompletnie żadnej alternatywy :?

przestań się mazać jak jakaś baba, o sorry ty jesteś baba xD i wybierz z tego co jest, albo kup przez allegro/sklep internetowy. wd 640/750gb godne polecenia.