Jaki twardy dysk?


(Bartoszkula0) #1

Witam!

Posiadam aktualnie w moim komputerze dysk twardy Samsung SP1604N/R 2MB 7200RPm ATA. (160GB)

Zamierzam zmienić go na dysk coś ok 300GB z SATĄ I i 16 MB buforu.

Głównym powodem wymiany jest jego wolne działanie.

Czy będzie odczuwalna różnica w szybkości działania dysku SATA I ,a ATA ??

Jaki dysk polecacie??

Co myślicie o tym dysku ??

http://www.allegro.pl/item363623722_sam ... extra.html


(Adax22) #2

Czy odczujesz różnice w działaniu sprzętu to zależy od wielu czynników. "Zdrowy" dysk bez uszkodzeń na pewno pracuje wydajniej i ciszej. Ale to nie jest wyznacznik zadowolenia z Zakupu super nowoczesnego dysku To tak jak w przypadku USB 1.1 lub.2.0 Rożnicę odczujemy i odczuwamy w przesyle danych np przy kopiowaniu, w krótszym czasie dostępu do danych, szybszym odczycie itp. Sam zapewne wiesz że na wydajność pracy komputera w znacznym stopniu wpływa m.in ilość Pamięci operacyjnej Stan systemu operacyjnego tzn czy jest on nie zaśmiecony, czy nie działa w nim złośliwe oprogramowanie etc. Mówiąc to językiem często spotykanym na forach internetowych "czy system nie muli".

Nie ulega wątpliwości że przesył danych odbywający sie na urządzeniach wyposażonych w złącze SATA szczególnie w SATA2 jest szybszy od przesyłu w standardzie (PATA,ATA) IDE.

Odczuwam to szczególnie w przypadku napędów optycznych wyposażonych w SATA. W jakim stopniu wymiana dysku wpłynie na poprawę pracy Twojego systemu nikt Ci tego nie jest w stanie powiedzieć,. Ostrożnie mówi się ze wpłynie, a w jakim stopniu to zależy m.in od tego w jaki sposób wykorzystujesz sprzęt i inne czynniki.


(Norbert Karwowski) #3

Ten dysk jest w porządku, i dość tani.

Podaj jeszcze model płyty głównej.


(Marcin0392) #4

Samsung F1 320 GB, Seagate es.2, Wd3200AAks


(Technik Elektro) #5

ten ostatni wyraźnie odstaje wydajnością ze względu na ilość talerzy, chyba że masz na myśli wersję 1toalerzową...