Jaki twardy dysk?

Witam!

Posiadam aktualnie w moim komputerze dysk twardy Samsung SP1604N/R 2MB 7200RPm ATA. (160GB)

Zamierzam zmienić go na dysk coś ok 300GB z SATĄ I i 16 MB buforu.

Głównym powodem wymiany jest jego wolne działanie.

Czy będzie odczuwalna różnica w szybkości działania dysku SATA I ,a ATA ??

Jaki dysk polecacie??

Co myślicie o tym dysku ??

http://www.allegro.pl/item363623722_sam … extra.html

Czy odczujesz różnice w działaniu sprzętu to zależy od wielu czynników. “Zdrowy” dysk bez uszkodzeń na pewno pracuje wydajniej i ciszej. Ale to nie jest wyznacznik zadowolenia z Zakupu super nowoczesnego dysku To tak jak w przypadku USB 1.1 lub.2.0 Rożnicę odczujemy i odczuwamy w przesyle danych np przy kopiowaniu, w krótszym czasie dostępu do danych, szybszym odczycie itp. Sam zapewne wiesz że na wydajność pracy komputera w znacznym stopniu wpływa m.in ilość Pamięci operacyjnej Stan systemu operacyjnego tzn czy jest on nie zaśmiecony, czy nie działa w nim złośliwe oprogramowanie etc. Mówiąc to językiem często spotykanym na forach internetowych “czy system nie muli”.

Nie ulega wątpliwości że przesył danych odbywający sie na urządzeniach wyposażonych w złącze SATA szczególnie w SATA2 jest szybszy od przesyłu w standardzie (PATA,ATA) IDE.

Odczuwam to szczególnie w przypadku napędów optycznych wyposażonych w SATA. W jakim stopniu wymiana dysku wpłynie na poprawę pracy Twojego systemu nikt Ci tego nie jest w stanie powiedzieć,. Ostrożnie mówi się ze wpłynie, a w jakim stopniu to zależy m.in od tego w jaki sposób wykorzystujesz sprzęt i inne czynniki.

Ten dysk jest w porządku, i dość tani.

Podaj jeszcze model płyty głównej.

Samsung F1 320 GB, Seagate es.2, Wd3200AAks

ten ostatni wyraźnie odstaje wydajnością ze względu na ilość talerzy, chyba że masz na myśli wersję 1toalerzową…