Jaki typ dysku ssd m2?

Witam, trochę zostałem w tyle, jeśli chodzi o rozwój komputerów. Niedawno zmieniłem zestaw i nie bardzo orientuję się jaki typ dysku na złącze M2 będzie pasował do mojej płyty głównej. Niby są tam dwa miejsca na zamontowanie takich dysków ale jak chciałem jakiś wybrać, to okazało się, że jest już kilka standardów takich dysków. Płyta to Gigabyte B450 Aorus Elite. Chciałbym kupić jakiś szybki dysk, ale taki, który w pełni obsłuży ta płyta.
Pozdrawiam gruby1974.

Na stronie internetowej wsparcia technicznego płyty głównej sprawdź jakie dyski obsługuje płyta. Dyski się różnicuje ze względu na rodzaj klucza. Będzie to opisane dokładnie w specyfikacji. W praktyce wiem, że większość dysków zakupionych w polskiej dystrybucji czy to internetowo czy w stacjonarnych sklepach jest kompatybilne z 90% nowych płyt głównych. Jeśli masz mobo na chipsecie b450 to to jest nowa płyta główna. Masz 2 złącza na płycie są to złącza tego samego typu. Możesz używać jednocześnie 2 dyski M2.

Adata sx8200Pro, Corsair MP510, Samsung 970 Evo.

Dziękuję za pomoc.

Dziękuję za pomoc.

W MediaExpert masz teraz całkiem fajny w dobrej cenie: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-970-evo-mz-v7e1t0bw-1tb

Dzięki, ale 1Tb to dla mnie za dużo, zamówiłej już taki sam, tylko 500 Gb za 369 zł.