Jaki typ instalacji wybrać - Nvidia Experience

Od kiedy aktualizuję sterowniki zadawałem sobie pytanie przy instalacji jaką wybrać ekspresową czy może niestandardową. Co wy o tym sądzicie i którą wybieracie? Ja od zawsze ekspresową.

Pod tym programem, na DP jest mnóstwo komentarzy. Poczytać.
Cóż - miałem, obciążałem system, zaspamowałem system, czyli to sklep, malware, nieustanne kopanie systemu i mulenie.
W pierwszym sterowniku grafiki są opcje instalacji. odznaczałem experience i tam bus internetowy. Tylko zaznaczona czysta instalacja.

Nie ma znaczenia, czy expierience będzie się instalowało ze sterownika grafiki, czy z portalu DP. Wyskoczy ten sam panel rejestracji.

Niektórzy umieją wyłączać telemetrię nvidii.

1 polubienie

Bogdan_G telemetrię nvidiia wyłączysz w programie autoruns.

1 polubienie

Ale który typ instalacji jest “Lepszy”

Oczywiście, że niestandardowy. Instalowanie czegokolwiek bezmyślnie, przeklikując “dalej”, prowadzi tylko do problemów.
W tym konkretnym w trybie niestandardowym można odhaczyć komponenty 3D (pewnie jak 99% użytkowników nie korzystasz z monitora 3D), Expierience itd.

2 polubienia

Czyli źle robiłem. Czyli co dokładnie ma być odhaczone, tylko komponenty 3D?

Niby tak, ale większy problem to niestabilne wersje sterowników, ja zawsze przed update czytam posty na forum nvidi czy innych stronach. Polecam uważać na stabilność sterowników.

1 polubienie

Czyli gdy już zainstalowałem (dzisiaj akurat miałem aktualizację) to mam kliknąć w “Zainstaluj sterownik ponownie” i wtedy będzie możliwość wyboru instalacji?
P.s Podrzuciłbyś link do strony na której sprawdzasz?

Wpisujesz w google nazwę sterownika i wersję i wyskakują wątki.
Tak kliknij to.

1 polubienie

A co z opcją “Wykonaj czystą instalację” zaznaczyć ją?


Edit. Z tego co rozumiem mam odznaczyć
Sterownik 3D Vision
Sterownik kontrolera 3D Vision
?

Dokładnie tak jak piszesz.

1 polubienie

A zaznaczać “wykonaj czystą instalację”?

Tak!

1 polubienie

Jeśli grasz w gry zaznacz tylko dwie opcje do zainstalowania.
Sterownik graficzny i Oprogramowanie systemu PhysX .

1 polubienie

A co z dźwiękiem?

Do karty dźwiękowej masz już dedykowany sterownik ,możesz sam sprawdzić jaki ,wejdź w “Menedżer urządzeń” i klik na "Kontrolery dźwięku , wideo i gier " ja dla przykładu mam tam “Realtek High Definition Audio” ,nie potrzebujesz dodatkowego. Też mam kartę firmy “Nvidia” i zawsze instaluje tylko te dwa składniki a gram całkiem sporo.

1 polubienie

Ja akurat mam kilka : image

Krótko mówiąc, masz już zainstalowane sterowniki dźwięku nVidii, więc nie musisz zaznaczać ponownej ich instalacji.

1 polubienie

Ustawienia/System/Dźwięk pod “Wybierz urządzenie wyjściowe” jest widoczny aktywny kontroler dźwięku obstawiam że siedzi tam Realtek…
jeśli tak właśnie jest to nie potrzebujesz dodatkowego sterownika Nvidia ,a te które widać na screenie pewnie sam zainstalowałeś :slight_smile:

1 polubienie

Już to zrobiłem, nie było dźwięku, bo się urządzenie domyślne przestawiło.