Jaki UPS do PC (zasilacz 500W + LCD 22")?

Witam,

Potrzebuję kupić zasilacz UPS do komputera PC z zasilaczem OCZ500SXS2 + monitor LCD 22". Czas działania na akumulatorze dobrze by było nie mniej niż 5 min by można zapisać dane lub hibernować system (a po jakimś czasie jeszcze ten czas się skróci). Musi dobrze znosić chwilowe zaniki i spadki napięcia. Ostatnio często u mnie zanika napięcie na około 1s ale już zdąży wyłączyć komputer. Z tego co wyczytałem musi pracować na sinusoidzie jednak się na tym niestety nie znam.

Dlatego proszę o pomoc w doborze dobrego UPS’a na 2013 rok. Mile widziane linki.

Zamiast zasilacza - podaj lepiej konfigurację komputera.

płyta: 970 Extreme 4

procek: Athlon II X4 645

ram: 2x2GB + 4GB Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX

grafika: AMD Radeon HD 6700

zasilacz: OCZ500SXS2

3 dyski: 1WD, 2x samsung

nagrywarka

dwa dodatkowe wiatraki w obudowie przód, tył

monitor 22"

Przy obecnym poborze mocy na poziomie 380-400W - trzeba rozglądać się za UPS-em 500 , a lepiej 650. Co do firmy - to już zależy ile kasy chcesz wydać, nie bierz jednak wynalazków typu CyberPower itp.

Podpinam się do pytania. Również skorzystałbym z takiego rozwiązania.

Te 500/650 to czego ? 650VA czy 650W ??

Wiem, że niektóre UPS można podłączać do komputera, czy posiadają one funkcję automatycznego hibernowania komputera po zaniku zasilania ?

Co jest nie tak z CyperPower ?

@1q2w3e4r - Mam nadzieje, że nie obrazisz się, że “wtrąciłem” się do twojego tematu ale uważam, że zakładania kolejnego nie byłoby by rozsądne.

VA.

Jeśli chcecie korzystać z dobroci dodatków programowych, musicie szukać UPS z oprogramowaniem monitorująco-sterującym. Niestety takie rozwiązania nie są doskonałe (szczególnie w przypadku modeli budżetowych).

Co do odpowiedzi na pytanie “co jest nie tak z CyberPower” - to powiem tak: mamy w firmie 4 (różne modele) tej firmy, i porównując je do choćby Fortronów - są po prostu kiepskie. Owszem - spełniają podstawową rolę, ale jak na razie to jedyne UPS-y w których wymieniamy akumulatory regularnie co rok z małym haczykiem. W większości używamy APC (w domu też używam produktów tej firmy - ale stosunek ceny do jakości - jest delikatnie mówiąc zachwiany, za podobnej klasy produkty EVER, czy Lupus, a nawet wspomnianego Fortrona - zapłacicie co najmniej 30 % mniej).

Wracając do kwestii hibernacji - doświadczenie podpowiada mi żeby ją omijać w przypadku procedury wywołanej przez UPS. Bezpieczniej jest zamknąć system.

Piszesz że minimum 5 minut - to musisz patrzeć za 800-1000 VA, ale nie licz że na grze może CI tyle pociągnąć. Przy normalnej pracy powinien trzymać 10-20 minut.

Sam używam starego już PCMa 600 VA do sprzętu jak w podpisie (nie ma super grafiki, a CPU ma TDP 65W). W przypadku normalnej pracy tyrzma jeszcze 5-10 minut, w przypadku ostrzejszej jazdy 3-5 minut.