Jaki UPS odpowiedni?

Witam,

w moim mieście często zdarzają się zaniki napięcia i zawsze wyłączają mi się wszystkie urządzenia, a co najważniejsze mój komputer. Wytrzymywałem to dość długo bo jakoś nigdy mnie ten zanik prądu, nie spowodował takich strat materialnych oraz tak nie wkurzył, ale ostatnio podczas pracy przy komputerze wyłączono mi prąd na chwilkę, a pracowałem nad bardzo ważną rzeczą i niestety cała przepadła :frowning: . Tak sobie pomyślałem, że kupię sobie jakiegoś UPS’a ale teraz pytanie, jakiego mam kupić? Jako, że mam małe pojęcie o takich sprawach pomyślałem, że się was poradzę, a więc ten UPS ma podtrzymywać mi komputer oraz modem internetowy(mam 2 komputery podłączone, a internet(Neostrada), też nie może zostać wyłączony). Bardzo ważne jest też to, aby nigdy mu się nie zdarzyło “nie zdążyć” z przekierowaniem prądu, a więc czas przełączania musi być bardzo krótki. Aaa i wystarczy, że wytrzyma mi 2 minuty tak abym zdążył zapisać i zamknąć wszystko, czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam, Paweł

może podaj dokładną konfiguracje sprzętową komputera…

Firm APC, inne Eaton, Ever, Lestar np. Im mocniejszy tym dłużej wytrzyma. Nie podłącza się do niego nic poza jednostką, monitorem i routerem. Ani drukarki, ani lampki tym bardziej żadnego czajnika!

http://www.ceneo.pl/UPSy

Monitor pobiera około 60 W, a jednostka maksymalnie 150 W. Do tego router `30W. Dzięki FXJ za nazwy firm zaraz coś poszukam. A co sądzicie na temat firmy PowerMust? http://allegro.pl/item848814345_mustek_ … _nowy.html czy ten UPS jest warty tej kwoty. Na allegro niestety z wyżej podanych firm jest tylko firma APC ale zasilacze zaczynają się od 300zł, po za tym http://allegro.pl/item847556810_apc_sma … mocja.html, który jest z mocą na styk, a więc nie będę ryzykował. P.S. spoko, przecież jak czajnik się wyłączy :smiley: to nic się nie stanie, ale może tak pralkę podłącze :stuck_out_tongue: